• Reklamy

Aké balenia granúl kupujete?

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Re: Aké balenia granúl kupujete?

Odoslaťod maciakba 24.11.2010 11:51

ninca napísal:fifko sa aspon pohra...on masko nahana po byte

hehe to iste aj ta moja malicka kym jej ho nenatrham na male kusky tak sa s nim hra :P
Obrázok používateľa
maciakba
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.1.2008 22:47
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod ninca 25.11.2010 7:27

nas ho nezje ani pomlete, myslela som ze hej, ale nasla som si ho v topanke :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 2.12.2010 6:10

Moja Cessidy mäsíčko ľúbi, hlavne hovädzie jej šmakuje... :cat31:
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Horátio 30.4.2011 16:29

A čo mi odpoviete na toto? Kúpil som 22 mesačnú mačičku, majiteľka mi tvrdila, že je navyknutá papať ako granule tak aj konzervy a mäso. Ale do dnešného dňa(a to je už mesiac a pol)mi nezjedla nič mimo granúl.A to som naozaj vyskúšal more krmív a kombináci medzi nimi. Od surového až po varené mäsá rôznych druhov, mliečne výrobky ako tavený syr, smotana,Pribináčik, kapsičky rôznych druhov a konzervy určené mačičkám.
Proste nič,nič a stále nič. Neviem či je možné preorientovať mačičku už teraz na iné ako práve na tie granule. :cat23:
Anneliese Kimaya Azure,SK (*6.5.2009) Birma s modrými odznakmi
Kanchan Ruby Dolls, SK (*1.10.2010)(+5.4.2013) Ragdoll červený Colourpoint
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 17.3.2011 14:32
Skutočné meno: Radko BRIX

Reklamy

Odoslaťod Dorka 30.4.2011 20:01

Myslím si, že mačičke sa chute menia... naša Dorka ako mačiatko papala všetko... potom mala obdobie čisto granulové a teraz zasa papá všetko :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Horátio 30.4.2011 23:07

No ja neviem. Čítal som niekde, že na čo sa mačka ako mača naučí tak potom v dospelosti bude tvrdo preferovať len tú potravu na ktorú bola navyknutá.
A prenastaviť mačičku na iné jedlo ako bola zvyknutá, je dosť tvrdý oriešok! :zhebni:

Neviem čo ma to napadlo dnes ráno o 4:20 hodine. Proste mica prišla prvý raz ku posteli,postavila sa na zadné a prednými packami ma tlačila. Zobudilo ma jej mraukanie.
Doplnil som je trochu granuliek, vyniesol wc a napadlo ma skúsiť znova zohriať trochu s kapsičky čo mi ešte zostala. Nespapla všetkých 20 guličiek zo šťavou ale "niečo" predsa. :-D
Dosť ťažko to išlo do nej. Ako keď nám niečo moc nešmakuje. Myslím, že začiatok to asi nebude najhorší. :D
Anneliese Kimaya Azure,SK (*6.5.2009) Birma s modrými odznakmi
Kanchan Ruby Dolls, SK (*1.10.2010)(+5.4.2013) Ragdoll červený Colourpoint
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 17.3.2011 14:32
Skutočné meno: Radko BRIX

Reklamy

Odoslaťod evek 17.5.2011 10:10

no podla mna macky jedia granule len preto, lebo ludia ich na to od malicka ucia...vacsinou prevlada nazor a bohuzial vacsina vetov to podporuje, ved preco by nepodporili ak im z toho nieco kapne :D kaslat na to ci to zvieratku prospeje, alebo nie...hlavne ak sa clovek vrati a on moze skasnut za drahu liecbu....nechcem tvrdit, ze to robia vsetci, ale mnoho...ak by macicky boli od narodenia krmene maskom granulu by ani nevideli tak by sa ich ani nenaucili jest....kedze vacsina granul je dako ochutena a privonana tak jasne, ze vacsina maciek potom povazuje maso za fadne a nesmakuje im. Ja som to videla na mojej, ked mala misku plnu granul tak mi na maso skoro kaslala. Ked som jej ich zrusila a prestala davat tak na ne nasatastie zabudla. Teraz mi papa len masko...BARFujeme comu sa strasne tesim. Ked sa raz macicka stane zavisla na granulicha tak je velmi takzko ju presvedcit o opaku....to je teda len moja skusenost. Su ludia co krmia granulami a macicky im papaju aj maso...tak vtedy sa to este ako tak da....i ked ja osobne neuznavam ziadnu znacku krmiva ci uz suche, alebo mokre. :cica2: :cica2: :cica2:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod Dorka 17.5.2011 17:57

Nuž Evek... čo sa našej domácnosti týka, tak ja by som tiež rada len Barfovala... lenže robím denne 14 hodín a priatel podobne, takže ak ich nechcem nechat o hlade od nejakej 7-mej ráno do 22-hej večer, tak sú aj tie granule dobré... aj ked mäsko majú isto radšej, lenže nedá sa im ho nechat viac na celý den v miske... ráno dostanú mäsko, kolko zjedia a večer znova, ale cez den majú granulky. Aj ked im velmi neublížia, ale predsa...
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod evek 17.5.2011 19:05

hej chapem, to je jedine co musim priznat ako vyhodu granuliam..da sa dat viac ked je treba... Ale zase podla mna ked Vam papaju masko rano aj vecer aj ked ten cas mozno nie je uplne idealny...ale kludne by to zvladali aj bez granul a dalo by sa takto aj Barfovat. Hlavne ak granuliam cez den moc nedaju. My tiez krmime 2x za den...rano okolo tej 8mej a vecer tiez okolo 8mej 9tej...cez den maju len vodicku a su spokojne. Neviem ako rychlo vam masko papaju...moja ked som ju ucila na masko tak jedla dost dlho..aj 40 minut trvalo kym to cele zjedla. To bolo v dobe ked som jej po zjedeni este dala aj granule...aby si chrumkala cez den...ale ked som sa rozhodla, ze granule zrusim uplne tak sa naucila jest rychlo. Teraz jej to trva tak 5-10 minut :)) asi jej dopomohol aj prichod maciatka, ktore jedlo s velkou chutou a nemala problem pustit sa aj do jej jedla ked skoncila skor so svojim :D :D
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51

Reklamy

Odoslaťod Lilez 17.5.2011 19:06

Horátio napísal:No ja neviem. Čítal som niekde, že na čo sa mačka ako mača naučí tak potom v dospelosti bude tvrdo preferovať len tú potravu na ktorú bola navyknutá.
A prenastaviť mačičku na iné jedlo ako bola zvyknutá, je dosť tvrdý oriešok! :zhebni:

Neviem čo ma to napadlo dnes ráno o 4:20 hodine. Proste mica prišla prvý raz ku posteli,postavila sa na zadné a prednými packami ma tlačila. Zobudilo ma jej mraukanie.
Doplnil som je trochu granuliek, vyniesol wc a napadlo ma skúsiť znova zohriať trochu s kapsičky čo mi ešte zostala. Nespapla všetkých 20 guličiek zo šťavou ale "niečo" predsa. :-D
Dosť ťažko to išlo do nej. Ako keď nám niečo moc nešmakuje. Myslím, že začiatok to asi nebude najhorší. :D

Ahoj Horátio, nuž moja micuki zje len to čo jej chutí :D
keď sme ju priniesli, bola naučená na konzervičky a granulky, zdalo sa mi to fádne tak som začala skúšať :-D srdiečka a vývar zo zeleninou a ryžou to áno, ale hocičo iné kuracie nééééé :cat23:
hovadzie by si dala aj za hrniec a zaujímavé, že ak jej dám konzervu tak ju aj vyhodím lebo na misku ani nemrkne, radšej bude držať diétu :cica2: :cica2:
no neexistuje kapsičky, ktorú by nezdrvila za minútu a smotanový jogurt a syrík to má ako maškru, keby dokázala otvoriť chladničku, tak by som asi ráno ostala v šoku :-D :-D Čo sa granuliek týka, tak to si povyberá čo sa jej páči a ostatok jej vyžerie Nensa ( teriér)
takže ja si myslím, že každá cica je jedinečná :cat42:

ináč aj moja ma budí ráno o pól piatej šlapaním kapustičky :taktotosity: ani budík nepotrebujem :cat36:
Obrázok

Isabell Coony - MCO
Lilez Micuko Yoko - MCO
Nero - čertovský uličník (spi sladko babenko ♥ ♥ )
Leon - maximazel uličník
Katie - aljašský malamut
Tina - nemecký ovčiak
Peggy - dlhosrstý jazvečík
Levík -zakrslý králik levia hlava
Obrázok používateľa
Lilez
šelma
šelma

Založený: 22.3.2011 16:01
Skutočné meno: Aďa

Reklamy

Odoslaťod Anjika 18.6.2011 8:40

Mne viac vyhovujú menšie balenia, lebo nemám auto a vláčiť sa s 15kg balíkom v MHD a potom pešo by som nevládala. :smutny:
Anjika
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.9.2010 18:24

Reklamy

Odoslaťod Dorka 18.6.2011 16:34

Anjika napísal:Mne viac vyhovujú menšie balenia, lebo nemám auto a vláčiť sa s 15kg balíkom v MHD a potom pešo by som nevládala. :smutny:

Nuž, ja objednávam krmivo cez internet a kuriér ho donesie až domov, takže s týmto problém nie je. Ale aj tak kupujem radšej menšie, lebo im granule obmieňam.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod elienta 17.3.2012 16:40

Ja by som tiež ocenila väčšie balenia granúl.
Kupujem 7 - 7,5kg (Orijen , Applaws) a už pri tomto balení je veľký rozdiel v cene za 1 kg. Ak by sa predávali väčšie, určite by som nemala problém podeliť sa s priateľmi - majiteľmi mačiek a na cene by sme ušetrili.
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58

Reklamy

Odoslaťod catca 18.3.2012 20:06

To je dobrý nápad, navyše sú to ozaj mimoriadne kvalitné granule.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod JANULIK2008 23.3.2012 20:49

Keďže ja ešte nezarábam, tak mama objednáva granule Royal Canin špeciálne pre britské modré krátkosrsté mačky. A chutia im. :)
Obrázok používateľa
JANULIK2008
Nováčik
Nováčik

Založený: 14.3.2012 14:19

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb