• Reklamy

Aké balenia granúl kupujete?

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Re: Aké balenia granúl kupujete?

Odoslaťod galthea 12.11.2010 22:11

hlavne naši sa toho prejedia. a ja kupujem tiež tie 2-5kg, ale zase im to hodne miešam, takže majú stále niečo iné.
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 17.11.2010 16:39

galthea napísal:hlavne naši sa toho prejedia. a ja kupujem tiež tie 2-5kg, ale zase im to hodne miešam, takže majú stále niečo iné.

Nejak strácam prehľad :cerveny: .
Povie mi mi niekto aspoň približne koľko granuliek,kapsičiek,mäska... budem potrebovať na mesiac?
Alebo koľko kupujete vy?
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Založený: 13.8.2010 21:12
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 17.11.2010 18:30

Kým som mala dve mačky, potrebovala som asi 2,5kg granulí na mesiac plus 2x denne dostávali 100g kapsičku na polovicu. Čiže cca 30 kapsičiek na mesiac, plus asi 2kg hovädzieho mäsa a nejaké tie konzervy tuniaka, občas kuracie mäso.

Veľmi záleží na tom, čo micka ľúbi. Niektoré vôbec nezjedia granule, iné výlučne granule.
Ja som teraz začala dávať konzervu len ráno (alebo mäso/ryba) a postupne to chcem obmedziť len na pár dní v týždni (momentálne mám 5 mačiek a teda kŕmiť všetky kvalitnými konzervami...uff)
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 18.11.2010 6:39

miusiatko napísal:Kým som mala dve mačky, potrebovala som asi 2,5kg granulí na mesiac plus 2x denne dostávali 100g kapsičku na polovicu. Čiže cca 30 kapsičiek na mesiac, plus asi 2kg hovädzieho mäsa a nejaké tie konzervy tuniaka, občas kuracie mäso.

Veľmi záleží na tom, čo micka ľúbi. Niektoré vôbec nezjedia granule, iné výlučne granule.
Ja som teraz začala dávať konzervu len ráno (alebo mäso/ryba) a postupne to chcem obmedziť len na pár dní v týždni (momentálne mám 5 mačiek a teda kŕmiť všetky kvalitnými konzervami...uff)

No,super,konečne mám akú takú predstavu.
Takže teraz nábeh do nejakého obchodíku ,nech mám všetko pripravené... :wink:

Vďaka...
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod nelli 19.11.2010 18:03

a ja byt tebou nekupujem ziadne granule a krmim cisto surovym masom :wink: zacni kym sa na to da naucit,ak nechce surove tak varenym :-D a v konecnom dosledku ta to vyjde menej penazi ako granule kde je chemia a same zvysky,respektive odpady ktore sa nedaju spracovat pre ludi :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 20.11.2010 8:45

nelli napísal:a ja byt tebou nekupujem ziadne granule a krmim cisto surovym masom :wink: zacni kym sa na to da naucit,ak nechce surove tak varenym :-D a v konecnom dosledku ta to vyjde menej penazi ako granule kde je chemia a same zvysky,respektive odpady ktore sa nedaju spracovat pre ludi :wink:

Zaujímavý názor... :TomyAngelo:
Súhlasíte niekto?
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 20.11.2010 18:18

nelli napísal:a ja byt tebou nekupujem ziadne granule a krmim cisto surovym masom :wink: zacni kym sa na to da naucit,ak nechce surove tak varenym :-D a v konecnom dosledku ta to vyjde menej penazi ako granule kde je chemia a same zvysky,respektive odpady ktore sa nedaju spracovat pre ludi :wink:

Ja si myslím že to má svoje za aj proti.Jasné,mačky sú mäsožravce a bolo by najlepšie ich krmiť mäsom.Ale?všetko má svoje + a -.
Predstav si že si v práci 12hodín denne,ráno dáš micke mäso a vonku je 35 stupňov.Tak kým prídem domov si myslím že mäso keď ho micka nezje všetko/pretože si to zadelí/bude smradľavé a uvarené.Akurát tak mačičke spôsobím zdravotné problémy.
Náš má prísun ku granuliam celý deň a dokrmujem ho buď mäskom alebo taštičkami aby to mal pestré.Neviem si predstaviť že by som mu nenechala granule len čisto mäso.Môj názor. :wink:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod ninca 20.11.2010 20:04

presne tak, nas kocur napr maso vobec neje a zas mame krmitka, niekedy odideme aj na cely vikend, to by maso neprezilo . aaaaa nemyslim, si ze su to zvysky, isto su to kvalitnejsie veci ako v ludskych pastikach, konzumaciu ktorych by asi ani pes ani macka neprezila :-DDDDDD len pre ilustraciu, koze, nosy, usi, kopyta, soja, kostna mucka , tuk, aromy...bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 21.11.2010 8:55

Marusska83 napísal:

Ja si myslím že to má svoje za aj proti.Jasné,mačky sú mäsožravce a bolo by najlepšie ich krmiť mäsom.Ale?všetko má svoje + a -.
Predstav si že si v práci 12hodín denne,ráno dáš micke mäso a vonku je 35 stupňov.Tak kým prídem domov si myslím že mäso keď ho micka nezje všetko/pretože si to zadelí/bude smradľavé a uvarené.Akurát tak mačičke spôsobím zdravotné problémy.
Náš má prísun ku granuliam celý deň a dokrmujem ho buď mäskom alebo taštičkami aby to mal pestré.Neviem si predstaviť že by som mu nenechala granule len čisto mäso.Môj názor. :wink:

Úplne súhlasím,
ja síce len teraz budem mať svoju prvú mačičku ale tiež si myslím,že granulky budú základ a každý deň nejaký "bonus",kapsičku,mäsko,syreček...Skrátka každý deň niečo iné.
Čo poviete?
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod nelli 21.11.2010 12:41

No ja bohuzial nezdielam ten nazor na granule :-/ mne moji tiez surove nejedia,jedia varene,no lutujem ze som ich na surove nenaucila ked boli este male (i ked sem tam zobnu aj surove,nie to tak casto ako by som chcela)....varene sa v miske nepokazi,co sa tyka toho suroveho marruska to mas pravdu,to by sa mohlo stat,tiez robim dvanastky tak mi nieco hovor :-D ja si nemyslim ze je bohvieako zdrave krmit len granulami,nic proti nikomu ale ja lutujem macicky co su len na granuliach,bleeee...viem ze ti co krmia cisto granulami si budu tvrdit svoje,no kazdy ma na toto svoj nazor....podla mna otazka je aky kto ma k tomu pristup a trpezlivost,lebo otvorit vrece a nasypat granule je samozrejme to najjednoduchsie,najpohodlnejsie a najlacnejsie....ale uvarit masko,trosku poskusat co micke chuti,to uz take jednoduche nie je,nasi papaju z masom aj zeleninu,uvarene vajicko (zltko),popripade maskovu omacku na to dostanu (samozrejme nie solenu) a pod. je to len o tom kto sa s tym chce pohrat. samozrejme nejdem tvrdit ze cele dni vyvaram pre macky,kedze maso jedia vzdy dvakrat denne,rano - vecer,takze aj konzervicky maju u nas svoje miesto,ale cisto len maskove,co je zas financne narocnejsie....tak ale zhrniem to tak ze kazdy vie za co mu jeho macicka stoji a co si moze dovolit :wink: no jednoznacne je macicke maso ta najprirodzenejsia potrava a nie nejake susene zivocisne mucky,obiloviny apod. veci v granuliach.
a mimochodom to ze macka odmieta maso kvoli granuliam mi je nanajvys zvlastne,proste tomu neverim ze by nezozrala maso ked je hladna...je to len chyba majitela,lebo povedat ze to proste nechce a viac sa tym nezaoberat je to najlahsie odovodnenie z pohodlnosti,to je moj nazor,ale nic v zlom tym nechcem nikoho urazit to som tak vseobecne povedala,lebo takych ludi je vela :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod catca 21.11.2010 14:46

Samozrejme, že kŕmenie surovým, ale aj vareným mäsom je časovo a aj organizačne náročnejšie, ale fakt je, že je to to najlepšie pre mačku. Aj tie najšpičkovejšie granule sú predsa len granule a ako také na seba viažu vodu a teda nútia mačku piť. A už tam je pes zakopaný - mačka v prírode moc nepije, v surovej strave má tekutín dosť a teda od prírody nie je veľmi uspôsobená na prijímanie vody. Takže ak kŕmime granulami, namáhame jej ľadviny. Optimálne je kŕmenie BARF. Pre zaujímavosť: Pojem BARF najskôr znamenal: Born Again Raw Feeders (znovuzrodený kŕmiť syrovo). Neskôr sa význam trocha zmenil a teraz sa interpretuje ako Bones And Raw Food (kosti a syrová potrava). Nemecký výklad skratky BARF hovorí: Biologisch Artgerechte Rohe Futerung (biologicky vhodná syrová výživa). Je to teda kŕmenie surovým mäsom, kosťami a zeleninou . Takáto strava obsahuje všetky bioaktívne látky v celom spektre. Granule sú pohodlné, ale surová strava je prirodzená. Je to na chovateľovi, pre čo sa rozhodne.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod nelli 21.11.2010 16:30

catca napísal:Samozrejme, že kŕmenie surovým, ale aj vareným mäsom je časovo a aj organizačne náročnejšie, ale fakt je, že je to to najlepšie pre mačku. Aj tie najšpičkovejšie granule sú predsa len granule a ako také na seba viažu vodu a teda nútia mačku piť. A už tam je pes zakopaný - mačka v prírode moc nepije, v surovej strave má tekutín dosť a teda od prírody nie je veľmi uspôsobená na prijímanie vody. Takže ak kŕmime granulami, namáhame jej ľadviny. Optimálne je kŕmenie BARF. Pre zaujímavosť: Pojem BARF najskôr znamenal: Born Again Raw Feeders (znovuzrodený kŕmiť syrovo). Neskôr sa význam trocha zmenil a teraz sa interpretuje ako Bones And Raw Food (kosti a syrová potrava). Nemecký výklad skratky BARF hovorí: Biologisch Artgerechte Rohe Futerung (biologicky vhodná syrová výživa). Je to teda kŕmenie surovým mäsom, kosťami a zeleninou . Takáto strava obsahuje všetky bioaktívne látky v celom spektre. Granule sú pohodlné, ale surová strava je prirodzená. Je to na chovateľovi, pre čo sa rozhodne.

Velmi pekne si to povedala :cat38: inak o krmeni Barf je napisana aj kniha,takze ak by mal niekto zaujem a zda sa mu to komplikovane,nie je problem nastudovat :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 21.11.2010 19:24

Velmi pekne si to povedala :cat38: inak o krmeni Barf je napisana aj kniha,takze ak by mal niekto zaujem a zda sa mu to komplikovane,nie je problem nastudovat :wink:[/quote]

No, vidím, že názory sú rôzne.A potom si má človek vybrať.
Osobne si myslím,že keby som mala :cica: kupovať len hovädzie mäsko a kuracie prsíčka tak do pol roka skrachujem.
Alebo sa mýlim?
Ozaj,prečo cicušky nemôžu bravčové???
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod kbslnecnica 21.11.2010 19:27

Inak aby som sa dozvedela viac,kŕmenie Barf si určite preštudujem,možno potom zmením názor. :-)
Obrázok používateľa
kbslnecnica
šelma
šelma

Reklamy

Odoslaťod JancaB 21.11.2010 19:39

Bravčové mäso je pre mačky úplne nevhodné, keďže je príliš tučné a býva zdrojom tzv. Aujezského choroby, ktorá je pre mačky smrteľná.

Ja by som tiež mojich rada kŕmila mäskom. Chodím im tu za hranice kupovať hovädzie a kuracie, nech majú kvalitku ale zožerú mi tak 1-2x do týždňa. Inak sa všetko vyhadzuje a vareného sa nechytia vôbec. Už som im to skúšala na rôzne spôsoby, aj som im celý deň nič iné nedala a nechali tak. Ale granule tie by jedli, aj konzervu doplnia granulami. Tak čo s nimi.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb