• Reklamy

Aké balenia granúl kupujete?

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Re: Aké balenia granúl kupujete?

Odoslaťod nelli 21.11.2010 22:09

JancaB napísal:Bravčové mäso je pre mačky úplne nevhodné, keďže je príliš tučné a býva zdrojom tzv. Aujezského choroby, ktorá je pre mačky smrteľná.

Ja by som tiež mojich rada kŕmila mäskom. Chodím im tu za hranice kupovať hovädzie a kuracie, nech majú kvalitku ale zožerú mi tak 1-2x do týždňa. Inak sa všetko vyhadzuje a vareného sa nechytia vôbec. Už som im to skúšala na rôzne spôsoby, aj som im celý deň nič iné nedala a nechali tak. Ale granule tie by jedli, aj konzervu doplnia granulami. Tak čo s nimi.

Vidis a to je zvlastne,ze da macka prednost granuliam pred masom,hmmmm,zaujimalo by ma co v tych granuliach je ze potom odmietaju im prirodzenu stravu :?: :?: ale aspon dvakrat do tyzdna zjedia aj to je lepsie ako nic si myslim :wink: ....toto moji nikdy nerobili,ti len masko a syry,to je pre nich nad vsetko ine jedlo :-D Jani prepac mi tu otazku ale krmis Royal Caninom?
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod JancaB 21.11.2010 22:23

Áno Nelli RC-čkom od veta. Teraz už pre kastrátov a chutí im tuším ešte viac ako growth.
Syr mi inak tiež spapá len Buco, Tino to len ovonia a nechá tak.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod nelli 22.11.2010 11:03

Aj som si myslela :-) je totizto velmi zaujimave ze to ze macky odmietaju maso pocuvam vzdy od ludi co krmia Royal Caninom.... :-/ takze naozaj by ma velmi zaujimalo co za ,,zvlastnu vec,, dokazu do tych granul primiesat ze z macky sa stane vo svojej podstate bylinozravec :-/ ja som od sameho zaciatku velky odporca royaliek (okrem veterinarnej rady samzrejme,ale aj tu by som volila asi radsej od Hill´s) a cim dalej tym viac vidim ze dobre robim :firstplace:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod JancaB 22.11.2010 11:45

No určite na tom niečo bude.
Ale pravda je, že sme vyskúšali niekoľko značiek a pri týchto vet RC majú úplne dokonalé vylučovanie, pekne priberajú - no skrátka nemôžem zatiaľ povedať nič zlé i keď viem, že to nie je pre mačky prirodzená potrava.
Snažím sa o to, aby mali pestrú stravu ale väčšinou bez úspechu. Ešte aj holubov z chovu som im doniesla :)) Konzervy tiež nič moc, toľko shiny catiek a všetkého možného som povyhadzovala. Ostáva mi už len dúfať, že im časom začne ako kastrátom chutiť viac mäsko ako tie granule.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod ninca 22.11.2010 17:05

ja myslim, ze to nieje o granulach, je to ako u ludi, niekto ma radsej to, niekto nieco ine....ja napriklad nemam rada kuraciw prsia avacsina ludi ich zboznuje, mne su suche, zlem ich ken surove /hups/ nas kocur ked bol decko, cca do pol roka jedol granule, kapsicky, masko varene, surove, macacie mliecko, baaars co...teraz sa s masom len hra a kapsicku si nahrabe do vody...tie iste granule papa aj macicka a ta si zas obcas surove masicko da . Je to o povahe. som v kontakte s chovatelkiu aj s majitelkou kocurovej sestry, a ako fifov tatko, tak jeho sestra ani jeden nepapa nic ine ako granule...proste asi nemaju radi makke mokre jedlo..to ja keby som macka som uplny opak .-DDD
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod nelli 22.11.2010 17:12

:D :D :D ninca teraz si ma rozosmiala...macka nie je clovek :-/ nechapem ako sem mozes nieco taketo napisat,alebo vlastne chapem ale nebudem sa vyjadrovat :cica2: napokon ako som uz povedala kazdy vie za co mu jeho macka stoji a tymto to uzatvaram lebo uz sme dost mimo temy :bye:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ninca 23.11.2010 8:23

akoze co mi ides trepat, ze macka nema chut??? alebo ze som zly majitel, lebo davam do zradla 100 eur mesacne? maso by ma vyslo lacnejsie, ale nebude mi hnit v miskach, ked ho nezeru! chovatelia po celom svete krmia granulami, macky prospievaju.
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod maciakba 23.11.2010 10:30

moja mica je krmena RC ale ked jej dam kuracie varene alebo hovadzie surove tak sa ide potrhat.. ale ona je iny papkac zje vsetko aj vajicko aj trosku syra.. skusim naist tu knihu BARF to ma zaujalo
Obrázok používateľa
maciakba
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 6.1.2008 22:47
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod nelli 23.11.2010 13:17

ninca napísal:akoze co mi ides trepat, ze macka nema chut??? alebo ze som zly majitel, lebo davam do zradla 100 eur mesacne? maso by ma vyslo lacnejsie, ale nebude mi hnit v miskach, ked ho nezeru! chovatelia po celom svete krmia granulami, macky prospievaju.

Hej hej brzdi,nehovorim ze si zly majitel,nic take som nepovedala,zly majitel vyzera inak...a ano macky maju chut,ale to ze hento alebo toto odmietaju je len rozmaznanost,alebo chyba granul,moj nazor.Lebo ziadna vonkajsia macka by si nevyberala :wink: Len aj ty by si niekedy mohla uznat ze nemusis mat vzdy pravdu Ninca :wink: lebo ako si tak vsimam tvoje pripsevky tak len to co robis ty,to co mas ty, len to je uzasne....a bola by si sa hadala do krvi aj ked podvedome vies ze nemas pravdu a ja proste nemam takych ludi rada vies :wink: lebo kazdy je omylny a kazdy nerobi len dokonale veci...ale jednoducho s tebou nema sa cenu ani bavit lebo ty si myslis ze si 100%na...len bohuzial to tak nie je,lebo uz logicky POMLETE MASOVOKOSTNE MUCKY NIE SU MASO,ci? takze tebe ani logika nic nehovori,ale uz sa trosku nad sebou zamysli ze ides sama proti sebe :cat34: ...ja tiez nekrmim napriklad tak ako by som chcela,nie je to 100% Barf,ale viem si to priznat a dufam ze raz sa dopracujem k tomu ze moje macky nebudu musiet zjest ani jednu granulu :wink: a napokon vela ludi si to prizna ze granule nie su prave to prave orechove,ale nejdu sa hadat do krvi ako ty ze su to ,,najlepsie,, :-/ takze vychladni a nabuduce sa zamysli co sem napises :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nelli 23.11.2010 13:28

ninca napísal:akoze co mi ides trepat, ze macka nema chut??? alebo ze som zly majitel, lebo davam do zradla 100 eur mesacne? maso by ma vyslo lacnejsie, ale nebude mi hnit v miskach, ked ho nezeru! chovatelia po celom svete krmia granulami, macky prospievaju.

A este mi neda nereagovat...100 eur mesacne za RC granule? hah to rozpravaj vies komu Ninca :wink: co to objednavas z Ameriky ze pre teba su take drahe? :cat37: a teda ja miniem mesacne na zradlo ovela viac ako sto eur mesacne takze neviem neviem ak si ma teda chcela tymto tromfnut tak sa ti to nepodarilo,lebo tiez som si vsimla ze u teba sa vsetko toci len chvalenim co kolko stoji ale o tom macky nie su, blik! :cica2:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ninca 23.11.2010 14:01

kupujem v normalnom kamennom obchode, pocitaj so mnou 4kg mco, 4kg light /tie pomiesam 1:1 / potom kupujem tusim 2,5 kilove balenia young male aj young female skin, balenie kapsiciek RC, 3 druhy /jedno balene je 10 kusov, cena 12.50/ teraz som kupila na skusku tie male 300 gramove obezitky a urinary... jedlo vydrzi cca 6 tyzdnov. Kapsicky aj viac, nedavam kazdy den potom ich nejedia
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod nelli 23.11.2010 14:41

to ti zjedia za 6 tyzdnov vyse 13 kg granul? nechovas ty nahodou tygre ? :D (to nie v zlom)
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ninca 23.11.2010 14:45

ono ked im osane v krmitku a je to uz take e-e tak to dam vonkovym macinam, ale inak zeru ako kyseliny, vecer nasyoem do plna rano je poloprazdno
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod nelli 23.11.2010 14:59

to poznam ja tiez vsetkymi zvykami od nasich krmim vonkajsie :-) a neoplati sa ti kupovat zo zoohitu?tam vyjde 2x10kg 110 eur....
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ninca 24.11.2010 8:10

10 kil jedneho druhu je mi vela...od znamych z belgicka sme dostali take nove RC velice im chutia, u nas som ich nevidela, tak sme nakupili /uz na mikulasa/ v rakusku, tam ich maju v Brucku :-D jasne, ze na mikulasa ako pochutku som pripravila do mrazaku balicek kuracieho maska, takze mayka si pochutna a fifko sa aspon pohra...on masko nahana po byte
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb