• Reklamy

BARF

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

BARF

Odoslaťod Mel 12.6.2010 15:43

Zaujímalo by ma, či má niekto skúsenosti s kŕmením týmto spôsobom. Medzi psíčkarmi existuje veľa zástancov a aj odporcov tejto formy kŕmenia a zaujímalo by ma to, ako to je medzi mačkarmi. Prípadne či niekto videl viditeľné zlepšenie alebo zhoršenie u zvieraťa, ked začal kŕmiť BARF-kou.
Mel
Nováčik
Nováčik

Založený: 6.4.2010 22:17
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: BARF

Odoslaťod Emily 14.6.2010 13:58

Ja krmim surovou stravou, ciže maso, kosti, vnutornosti, ryby, zelenina s ovocim + doplnky ako vajce, kefir, olej, maslo, vitaminy a mineraly.
Neviem posudit „zmenu“ lebo som tak zacala krmit hned ako ku mne kocurikovia prisli od chovateliek.
Aj ked ten starsi mal na zaciatku este granulky k dispozici ale aj tak ich nejedol.
Dnes nekrmim nijakymi granulami, len tym co som napisala vyssie.
Mladsi kocur ale ma rad aj konzervy, tak asi raz max dvakrat do tyzdna dostane nejaku konzervicku alebo kapsicku.
Krmim takto asi 15 mesiacov a som spokojna. Kocuri su plni energia, behaju ako neriadene strely, papkaju s velkou chutou, bobky ukazkove. Je to pracnejsie ale da sa to v pohode zvladnut.
Co je ale maximalne dolezite je nastudovat si prislusnu literaturu!
Emily
mačiatko
mačiatko

Založený: 19.6.2009 10:17

Reklamy

Odoslaťod suuzi 8.11.2010 14:40

Ahojte,

uz dlhsiu dobu sa zaujimam o BARF.
chcela by som sa opytat, kde v BA kupujete kralicie maso, morcacie maso, zaludky a srdcia?
Dajte mi pls nejake osvedcene masiarstvo (najlepsie centrum, ruzinov, podunajske biskupice, ale moze byt aj inde).

dakujem
suuzi
Obrázok používateľa
suuzi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 8.9.2010 18:37

Reklamy

Odoslaťod guest 13.12.2010 18:51

suuzi napísal:Ahojte,

uz dlhsiu dobu sa zaujimam o BARF.
chcela by som sa opytat, kde v BA kupujete kralicie maso, morcacie maso, zaludky a srdcia?
Dajte mi pls nejake osvedcene masiarstvo (najlepsie centrum, ruzinov, podunajske biskupice, ale moze byt aj inde).

dakujem
suuzi

ahoj, najlepsie asi u orbana http://www.orban.sk/ ale treba ist do mesta, v pb nemaju taku dobru predajnu ako v meste..

a pozor, ak sa chystas krmit svalovinou treba macke podavat aj felini complet alebo nieco tomu podobne co obsahuje taurin, vitaminy, etc. inak by macicka mohla mat vazne zdravotne problemy, samozrejme vela vitaminov maju prirodzene v strave napr. acko jej mozes dodat aj v pecienke(kuracej), tu macky miluju (aspon ta moja) ale zas nemali by ju jest dlhsie nez dva dni a aspon 10 dni pauza (pokial jej zozerie pol kila za dva dni ako moja berta) aby sa nepretoto s ackom..nepredavkovali

vnutornosti zozenies hocikde, ja kupujem v tescu, ktore mam blizsie, hovadzie zvyknu mat v bille za dobru cenu, pekne na kocky na gulas, ale zas ma podozrivo kratku trvanlivost takze neviem...treba asi vystihnut spravny cas, morka kralik hydina u orbana..myslim ze ten je najlepsi, fakt ma kvalitne a cerstve maso..

a treba sa pripravit ze macke sa zvisi apetit, aspon moja vzdy zerie viac ked je maso..

a kedze istota je gulomet.. cerstve maso premrazujem..ked donesiem tak jej samozrejme dam, to sa neda odolat prosebnemu kukucu, ale potom premrazujem..

a kupit jej travu...

kostnu mucku netreba, ak jej das felini complet tak to ma v tom..

a propo my sa stravujeme zmiesane, nie cisto barf, obcas mame cisto svalovinove mesiace plus pecienka a obcas umeliny..
granule mam vzdy, ale nie vzdy jej vykladam

proste viem ze macka surove maso miluje tak jej ho doprajem :TomyAngelo:
sorry, ze sa nedrzim tak striktne temy
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56

Reklamy

Odoslaťod suuzi 22.12.2010 15:55

dakujem na info,

medzicasom som ziskala vela informacie zo strany www.dubarfts.de - maju tam super forum, ale iba po nemecky
uz asi mesiac krmim surovym masom a doplnam vitaminy roznymi suplementami. Mam aj felini complete, ale lepsie sa mi doplnanie vitaminov zda morskymi riasami, vajc. skrupinami, lososom, pecienkou a pod. z tej web stranky som si stiahla kalkulacku, kde si presne vyklikam druh a hmotnost masa a ono mi to vyrata potrebne mnozstva doplnkov... na nastudovanie to bola celkom drina, ale teraz je to uz v pohode.
Raz za 3 tyzdne nachystam cice 20 davok, zmrazim a potom uz len krmim.

zatial krmim kurcaim a morcacim (hovadzie nas ciciuch nezere), skusim u orbana zohnat to kralicie, ktora z tych bratislavskych predajni ma najvacsi sortiment? po ceste domov mam maly trh, len tam asi nezaparkujem:-(
Obrázok používateľa
suuzi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod guest 5.1.2011 15:24

ahoj, rado sa stalo..

myslim ze ten pri malom trhu ma najlepsi sortiment, s kralicim opatrne, moja berta ho napriklad moc nemusi, dala si raz a zbytok odignorovala, ale ona neznesie ani ryby, takze tazko povedat...

tie vajecne skrupiny ma zaujali, ale neviem, strasi ma moznost salmonely...to celkom rozdrvis? a predtym ako ...umyjes len horucou vodou? alebo aj jarovou? alebo to das do mizera? :mutagen:

inak , my sme teraz na umelinach (porta a cosma) prekvapivo jej to chuti, normalne ze nechapem z toho, vrci nad portou...to doteraz len nad masom a pecienkou vrcala..

ale drzim palce!
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56

Reklamy

Odoslaťod suuzi 24.1.2011 10:30

skrupiny:

mozes pouzit z varenych aj surovych vajec
je dolezite dat zvnutra prec tu vnutornu blanku (mne to ide na surovej skrupine, na uvarenej sa mi to nedari, tak varene skrupiny nepouzivam) - s blankou by sa ti to zle mlelo na prasok v maziari

takze dam dole blanku zo skrupiny, skrupiny poumyvam, necham vysusit a v maziari pomackam na prasok (je to trochu prplacka, ale da sa to)
Obrázok používateľa
suuzi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod catca 25.1.2011 14:45

Držím palce všetkým "barfákom", je to to najlepšie, čo môžete urobiť. Dobré mäso je aj u Aschbergera (Tri veže napr.). Moje potvory len sem tam ďobnú kuracie, nad hovädzinou ohrnú nos. Ach jo... :-(
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod sonkine slniecko 25.1.2011 23:07

Ahojte.
Aj my krmime BARFom. Zo začiatku, kým bola eštn mikro, sme jej dávali mliečko s rohlíkom. Potom som sg našla na nete info o kŕmení aj o tom, že mačička mliečko nemôže, sme presedlali na BARF. Barfom kŕmime aj psíka. Dostávajú mäsko, kosti, občas vnútoruosti, zeleninku a vaječné škrupinky.

Môžem dávať mačičke aj vajíčka? Psíkovi dávam, aby mal peknú srsť. Na mačaciu srsť to platí tiež?
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
sonkine slniecko
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.8.2010 13:13
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod evek 10.5.2011 23:09

BARFovanie je super...ja takto krmim uz asi rok a nemozem byt ani viac spokojna. Ja som vela informacii cerpala zo zahranicia...tu som toho az tak vela nenasla. Macicky su zdrave, plne energie a chuti im. S jednou som na zaciatku trocha bojovala, aby som ju presvedcila, ze je to lepsie ako granule. Ale mame to za sebou a teraz papa bez problemov :)) Staci krmit rano a vecer...cez den maju len vodu, alebo ked maju chut mlsat tak mam pre ne susene maso ako pochutku...susene maso Miamor im velmi chuti..staci, ze to chytim a uz cakaju :))) Tiez im davam taurinove tabletky a pastu na bezoare. Toto je fajn stranka kde sa o BARFe pise a tiez sa daju obejdnat doplnky k tejto strave: http://www.baron.cz/potreby-pro-kocky.asp toto je americka stranka venovana tejto teme: http://www.RawFedKitty.org
:cica2: :cica2: :cica2: :cica2: :cica2: :cica2: :cat16:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod catca 12.5.2011 17:56

České stránky baron.cz sú výborné, kúpila som odtiaľ odčervovacie byliny, majú veľa vecí na prírodnej báze, pre "barfákov" aj doplnky stravy, sušenú mrkvu a tak. Super, závidím vám.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod evek 12.5.2011 18:39

ako casto treba odcervovat tym pripravkom? je to tak ako pri tabletkacha? Lebo uvazujem, ze im to kupim...mna tiez velmi potesila ich stranka...maju tam toho velmi vela na vyber :)) :cica2:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51

Reklamy

Odoslaťod monika_knv 25.11.2011 10:51

my sme nedavno presli so psom na BARF a zatial ziadne negativa. mozno jedno a to, ze macky zacali trocha ziarlit a nedaju v kuchyni pokoj :) takze asi budeme musiet barfovat aj s nimi. planujem davat v podstate to iste, ako psovi, akurat bez obilnin - cize mlete hov. maso, kuracie s mletymi kostami a chrupavkami, kuracie krky, trocha zeleniny, raz za cas vnutornosti, jogurt, vajicko, olej. je potrebne dodavat este nieco v pripravkoch? mam na mysli hlavne taurin...malo by ho byt dost v mase... :?:
monika_knv
Nováčik
Nováčik

Založený: 24.11.2011 23:34

Reklamy

Odoslaťod Iluviel 15.1.2012 10:57

Ahojte,

tak ja som so svojou 4-mesačnou Eliškou hneď ako som si ju doniesla od chovateľky začala postupne prechádzať na BARF. Chovateľka bola síce milá pani,
ale dobromyseľne mi radila, aby som malú kŕmila granulami, lebo je to rýchle a pohodlné. To sa mi samozrejme nepáčilo a z českej stránky (odporúčam preštudovať)
http://www.baron.cz/kocka/prirodni-leka ... stravy/o-0
(+ nejakých anglických) som si naštudovala čím barfovať mačičku.

Prvé kroky boli ťažšie, Eliške síce mäsko voňalo, ale len uvarené, takže som týždeň robila rôzne finty.
Najprv som jej mäso kompletne varila (asi 2 dni), potom som ho varila čoraz kratšie a nakoniec som ho len preliala vriacou vodou.
Eliška si takto za týždeň zvykla a včera mi už bezproblémovo spapala surovú hovädzinu, kuracie srdcia a jeden celý kurací krk (to som sa aj trošku bála ako spapá tie kosti, ale rozhrýzla to ako nič :)).

Nebojte sa dávať mačičkám aj kuracie krky! Nevarte ich však, varom tá kosť viac stvrdne a je ťažšie rozkúsateľná, plus drobí sa potom na ostrejšie kúsky.
Mäso kupujem zatiaľ normálne v mäsiarstve, asi raz za týždeň kúpim rôzne druhy, nakrájam, nabalíčkujem to a hodím do mrazničky. Niekedy to Eliške vydrží aj dva týždne! (ak k tomu papá aj mliečko a občas jej dám bio konzervu Yarrah).
Nehovoriac o tom, že je to podľa mňa aj o dosť lacnejšie ako kŕmiť tými "lepšími" (drahšími) granulami a konzervami.
Plus, ak máte doma poľovníka ako ja, tak odporúčam aj jelenie a srnčie mäso, pre mačku nie je momentálne nie lepšie ako divina, pretože je to podľa môjho názoru najzdravšie mäso (určite žiadne antibiotiká a steroidy :)).
Smelo do toho! Čím skôr začnete, tým skôr budete sláviť úspechy a tým skôr budete mať zdravšie a vitálnejšie zviera :cica:
Obrázok používateľa
Iluviel
Nováčik
Nováčik

Založený: 21.12.2011 20:56
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Veronika

Reklamy

Odoslaťod Emily 17.1.2012 10:57

Ahoj,

len chcem upozornit aby si v nijakom pripade nedavala maso z diviaka.
Emily
mačiatko
mačiatko

Založený: 19.6.2009 10:17

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb