• Reklamy

Recepty, varenie

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Varíte mačičkám?

Anketa bola ukončená dňa 26.10.2013 16:10

Ano
11
55%
Nie
9
45%

Celkový počet hlasov : 20

Recepty, varenie

Odoslaťod Peter Polák 31.1.2011 16:10

Zdravim navsetvnikov fora Cats.sk,

Zalozil som tuto temu, kde sa mozete podelit o recepty na varenie pre vasich milacikov. :cat38:
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Re: Recepty, varenie

Odoslaťod galthea 31.1.2011 17:14

no u nás to je skôr také "varenie", akurát primiešavam mäsko do kapsičiek a tak potdobne, prípadne uvarenú zeleninu a tak. takže toto sa asi neráta.
máte niekto nejaké špeci recepty?
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod sonkine slniecko 31.1.2011 18:49

Prosím vás, čo mám dať papať vykastrovanej mačičke? Ešte len dnes ju kastrovali, a je ešte taká "nadrogovaná". Čo také jej mám dať papať, také ľahké niečo? A čo?
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
sonkine slniecko
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.8.2010 13:13
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod catca 31.1.2011 21:39

Bezprostredne po kastrácii nič, asi by to vyvracala. Len nech má dostatok vody na pitie. Potom to, na čo je zvyknutá, samozrejme najlepšie vlhkú stravu, mäso, surové hovädzie či varené kuracie, alebo kvalitnú kapsičku. Ak je zvyknutá na granule, tak granule. A najmä pokoj, pokoj, veľa lásky a pohody. Najlepšie bude, keď budeš s ňou, preto je dobré dávať mačičky kastriovať a sterilizovať v piatok poobede - máš celý víkend na psychickú liečbu a to je strašne dôležité. Ja som pred kastráciou dávala mačičke Arnicu a po nej Rescue remedy z Bachovej terapie. To dostala aj jej sestrička, ktorá ju po príchode od veta nespoznávala (vôňa!!!!) a strašne na ňu syčala. Po jednej jedinej dávke sa to krásne upokojilo, už je všetko ok. Držím palce.
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod sonkine slniecko 31.1.2011 21:58

Ona už chodí, lozí a hľadá. Smotanu jej dať môžem? A ovsené vločky? Ale asi radšej jej dám to mäasko. :TomyAngelo:
EDIT: Skúsila som syr. Ona má veľmi rada syr, a nič. Vôbec nevníma, že jej čosi strkám pod dos. :-(
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
sonkine slniecko
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 7.8.2010 13:13
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod gandalf 1.2.2011 7:50

Off Topic: Presun sa do temy kastracia, toto je tema o receptoch pre macky!
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod Maryl 5.3.2011 14:04

Osobne toho veľa nenavarím (koťatám), nie že by sa mi nechcelo, ale mačatá mi varenú nezožerú. Kým je to surové, tak sa mi driapu na nohy, revú že človek musí ohluchnúť, ale ako náhle to skončí v hrnci s horúcou vodou, otočia sa mi štýlom "tak toto si po... na celej čiare".
Ale keď už varím (a aj to zjedia) je rybie file buď opražené na štipke masla (len tak postrašené), alebo uvarené s mrkvičkou nasekanou na drobno. A druhá varianta, keď sa mi nechce do pet shopu, je uvarené kare (stehno, pliecko, hoc čo, čo nájdem v praziaku) vo vode, a varím až do rozvarenia, kedy sa urobí taká želatína (niekedy tam hodím aj kožku z kuraťa, prípadne kuracie mäsko s troškou ryže.
Budem nesmierne rada, ak tu ešte pridáte nejaké tie nápady, lebo cena krmenia dvoch mačiek vysoko prevyšuje cenu krmenia dvoch ľudí a aj keď zháňam relatívne dobré krmivo (animonda, bozitky, royal...) za čo najnižšiu cenu, tak to mojej peňaženke dá riadne zabrať.
Ďakujem :)
Mária Krížeková

Kubo - EKS, čierny *18.7.2008
Arwen - EKS, sivý tiger *1.6.2009
Obrázok používateľa
Maryl
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 2.8.2009 7:58

Reklamy

Odoslaťod Dorka 5.3.2011 14:46

Nuž, naši dvaja majú radi kurací vývar s mäskom a zeleninkou... idú sa zabit hlavne za polievkou, mäso by ani nemuselo byt... Inak Maryl, čo ja viem, tak bravčové mäso by sa mačkám dávat nemalo... a tiež si nemyslím, že krmenie dvoch mačiek je drahšie ako krmenie dvoch ludí... u nás sme dvaja na dvoch a na jedlo pre mačičky dávam v priemere cca 30,- Eur do mesiaca... a to papajú granule Aplaws, Orijen, konzervy Animonda, surové hovädzie mäsko napr. stehno, alebo môčing, kuracie krídla bez kosti... zarátala som tam už aj pastu proti bezoárom, tak neviem... ale za nejakých 30,- Eur mesačne sa my dvaja s priatelom určite neprestravujeme :-) A to majú ešte len 7 a 10 mesiacov, tak si myslím, že spapajú viac ako ked budú už dospelí... alebo sa mýlim? :-/
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod FelisFelicis 5.3.2011 15:01

Naše osvedčené menu :-)
Kuracie prsia alebo stehná uvariť nechať vychladnúť, nakrájať na malé kúsky alebo pomlieť ( ja krájam nemám mlynček :) ) k tomu uvariť nejakú rybičku. je na vás čo zvolíte a čo cicám chutí ja do toho ešte varím buď mleté hovädzie alebo bravčové... toto cele zmiešam a pridám 2 varené mrkvy a tresčiu pečeň :)

niekedy uvarím iba kuracie srdiečka.. veľa kuracích srdiečok a nakrájané to zmiešam s konzervou

alebo druhy receptík, úplne úžasná ak má cica hnačku alebo ničo, zasa kuracie prsia,+ ryža + a trošku zeleninky :)
Obrázok používateľa
FelisFelicis
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 21.2.2011 14:27
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 6

Reklamy

Odoslaťod Maryl 13.3.2011 12:28

U nás stravovanie mačiek (aj zverlit a podbne) stálo cca 60-80 eur mesačne. Odkedy varievam aj z domácej kuchyne sa náklady znížili. Plus som našla adresu na jeden internetvý obchod (vďaka cats-forum :D), kde bozitky kupujem miesto 1,60 Eur za cca 1,-Eur a aj ostatné výjde sú lacnejšie.
Našla som aj rady chovateľov (bohužiaľ stránku som sa teraz pokúšala násť no neúspešne, link mám na notebooku), kde radili, že na obmenu jedál môžete pridať trošku červenej repy a môžem potvrdiť u nás to malo veeeľky úspech. Vnútornosti odporúčali striedmo, čo som nevedela a tiež o rybách vraveli, že cca raz za týždeň stačí. Ďalej sa ujalo kuracie so žĺtkami, srdiečka s mrkvou...
Tak dúfajme, že sa náklady na mačaciu stravu fakt znížia bez zníženia kvality jedla. Pretože zastávam názor, že čím kvalitnejšie kŕmenie, tým menšie náklady u veta :)
Mária Krížeková

Kubo - EKS, čierny *18.7.2008
Arwen - EKS, sivý tiger *1.6.2009
Obrázok používateľa
Maryl
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 2.8.2009 7:58

Reklamy

Odoslaťod evek 10.5.2011 20:49

zdravim, no ja som zastanca BARFovania. Ziadne kapsicky a uz vobec ziadne granule. Je jedno ako kvalitne su, macka je masozravec a ma jest maso. Aj tie najkvalitnejsie granule nie su 100% maso a este je to aj "processed food" Takze ja si vyrabam pre moje baby vsetko sama a som velmi spokojna a co je najdolezitejsie baby su spokojne a hlavne zdrave :))) Pomlete surove (hlavne kuracie a hovadzie) maso, cast masa ostava nakrajana aby si pekne kusali a trenovali chrup, pomlete kuracie kosti a tiez mensie percento vnutornosti (srdce a pecienka) surovy zltok a na lepsie miesanie trocha vody. Vsetko zamiesat urobit male davky a sup s tym do mraznicky :) Pre istotu este dostavaju ako pamlsok taurinove tabletky, kedze je Taurin pre macky velmi dolezity.
takze toto moj recept ako mat doma spokojnu a zdravu macicku. A aj financne sa to oplati. Mozno su granule pohodlnejsie, ale pre mna je dolezite, ze viem co im davam a je to najblizsie tomu co by jedli v prirode :)))

:cica2: :cica2: :TomyAngelo:
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 10.5.2011 21:13

evek :firstplace:
ja kosti nemeliem, dostávajú vcelku kuracie krky, chrbty, krídla aj stehná :TomyAngelo:
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod evek 10.5.2011 22:41

hej to je dobre...este lepsie ako len nakrajane masko :)) ja mam dve macicky...a jedna mi taketo nechava tak. Ale Jessi sa to paci tak jej davam aj krk kuraci alebo kridla aby si ocistila zuby..ona to zbodne bez problemov :)) :cica2:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51

Reklamy

Odoslaťod Baska818 14.5.2011 9:20

To len naša je vyberavá?! Ja jej niečo uvarím- skúšala som hovädzie + vývar + mrkvička aj kuracie a som si to mohla sama zjesť :-( Vnútornosti vôbec, ani surové ani uvarené, o mäsu v celku ( ako dáva Miušiatko) môžem len snívať :-( Viete poradiť, čo by jej mohl zachutiť? Res. teraz k nám pribudne nový bubáčik- 3mesačný kocúrik Harry, tak myslíte, že sa to zleší????
Inak dávam klasika, konzerva ráno a večer po polke a celý deň granulky.
Ďakujem :-)
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 14.5.2011 11:21

ked prestanes Emmu PREKRMOVAT a neustale jej nukat piate cez deviate, tak zacne jest aj normalne veci.
Ta macka ma takmer nulovu aktivitu a zje viac ako moje, co cely den lietaju. Ona nie je hladna, ona zje len co jej naozaj smakuje.

Inak ti ziadna rada nepomoze, pretoze kym je permanentne prezrata tak surove maso do huby neda (ochutene kapsicky su predsa len lepsie)
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb