• Reklamy

Recepty, varenie

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Varíte mačičkám?

Anketa bola ukončená dňa 26.10.2013 16:10

Ano
11
55%
Nie
9
45%

Celkový počet hlasov : 20

Re: Recepty, varenie

Odoslaťod evek 14.5.2011 11:40

Baska818 napísal:To len naša je vyberavá?! Ja jej niečo uvarím- skúšala som hovädzie + vývar + mrkvička aj kuracie a som si to mohla sama zjesť :-( Vnútornosti vôbec, ani surové ani uvarené, o mäsu v celku ( ako dáva Miušiatko) môžem len snívať :-( Viete poradiť, čo by jej mohl zachutiť? Res. teraz k nám pribudne nový bubáčik- 3mesačný kocúrik Harry, tak myslíte, že sa to zleší????
Inak dávam klasika, konzerva ráno a večer po polke a celý deň granulky.
Ďakujem :-)

No nie som na toto odbornik,ale popisem ako to bolo u nas :)....celkovo to prebehlo nastastie pohodovo. Ked som mala este len jednu tak ona mi sice maso zjedla, ale suchemu davala prednost. Prve co som robila bolo, ze som jej do masa pridala kapsicku. Ona strasne lubila Gourmet kapsicky. Takto sme dlhsiu dobu fungovali. Postupne som jej davku Gourmetu znizovala. A posledne mesiace to bolo tak, ze mi kapsicka vydrzala aj 2 dni...aj to som minula len daku polovicu potom som to radsej vyhodila, lebo to uz nevonalo vabne :)) Zaciatkom februra som si tiez doniesla domov 3 mesacne maciatko, a ona nastastie odmietala granule od malicka. Uz chovatel mi vravel, ze ich nechce ani len vyskusat. To bolo pre mna fantasticke zistenie...takze tam som od prveho dna ako sme ju doniesli nemala problem...jedine v tom, ze som ju musela kontrolovat, lebo papala strasne pahltne. Ale od kedy ju mame tak prva macicka si uz tak zvykla na maso, ze kapsicky sme uz uuuplne vylucili a papa mi cisto to co im ja pripravujem a je vidiet, ze granule jej uz nechybaju vobec. Uz chodi aj pytat maso ked sa kraja pri vareni...toto pred tym ked jedla granule nerobila. Jedine na com pracujem teraz je aby zjedla aj dake kridlo cele...zatial mi papa nakrajane maso, ale krk s kridlom nechce.
Urcite zalezi od kazdej macicky, ale jedna vec co u nas zabrala kym som mala len jednu bolo, ze som granule zrusila pocas dna. Alebo som jej dala uplne len malu davku. Aby nebola najedena....ked ma macicka problem skusit nieco nove tak uz vobec to podla mna neskusi ak mala moznost cely den si chrumkat oblubene granule. Viem, ze vela ludi funguje sposobom, ze macicka ma stale misku s granulami pristupnu....ale ja som to vlastne zrusila hned ako som sa rozhodla, ze granule do buducna chcem uplne zrusit. Vidim to ako vyhadzovanie penazi. Ja verim, ze kazda macicka sa da "pretransformovat" len to chce cas a veeela trpezlivosti a ten vysledok stoji za to. Aspon ja to takto vidim. Ked som citala zahranicne stranky tak tam pisali ludia co mali macicky co nechceli nic ine...len granule..."dlhorocne zavislacky" na granulich a podarilo sa ich naucit na masko. Tym, ze moja sa este nestihla tak naviazat na granule tak som to mala o dost lahsie. Mam doma este skoro cely balik Royalu pre britky a jednu Acanu a neviem co s tym :)
neviem ci viete po anglicky, ale pre mna bola tato stranka velmi poucna... http://www.RawFedKitty.org je tam vela informacii aj postup ako oducit macicku od granuliek. Vraj vela maciciek zboznuje parmezan...vraj dobra cesta ako ju nalakat ochutnat nieco co odmieta. Ale neskusala som to tak netusim ci to funguje :)
prajem vela stastia, nech macickam zachuti to co im najviac prospieva :))) MASKO :) a aj ceska stranka....http://www.baron.cz/potreby-pro-kocky.asp je super, daju sa dokupit rozne doplnky :) :cica2: :cica2: :cica2:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Baska818 14.5.2011 12:09

Ty si dáka namýchnutá dneska :-D No šak som zvedavá, keď dojde krpec začnem variť niečo mňam a uvidíme a budú mať aj krky neboj sa :P Len som scela vedieť, či niekto nemá dáky dobrý recept :P nuž....

miusiatko napísal:ked prestanes Emmu PREKRMOVAT a neustale jej nukat piate cez deviate, tak zacne jest aj normalne veci.
Ta macka ma takmer nulovu aktivitu a zje viac ako moje, co cely den lietaju. Ona nie je hladna, ona zje len co jej naozaj smakuje.

Inak ti ziadna rada nepomoze, pretoze kym je permanentne prezrata tak surove maso do huby neda (ochutene kapsicky su predsa len lepsie)
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 14.5.2011 12:24

Off Topic: Ja som sa ti to uz snazila vysvetlit, nechcela si o tom ani pocut, tak ma prekvapuje, ze pytas rady :-D Emma zbytocne vela je, je neustale nakrmena, preto sa ani nechyti nejakeho "fuj" suroveho, co ak by jej to ublizilo... Varit maso nema pre macky vyznam, straca dolezite vitaminy a mineraly. Zniz jej davku granul, vynechaj niekolko dni konzervu a ponukni jej maso. Urcite si da
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod evek 14.5.2011 13:09

ak sa mozem opytat...ak Vam macicky papaju maso, vnutornosti, aj kosti...preco im davate aj granule? teda ak to spravne chapem mam pocit, ze granule dostavaju stale. to len tak pre zaujimavost sa pytam. Ja krmim rano a vecer a uuplne to staci. Ako pamlsok im davam susene maso Miamor, lebo sa za tym idu zabit..no a teda ked zobru pri krajani tak to sa neda odolat :)....samo ak mam maso co bolo premrazene...pastu na bezoare a taurin v tabletkach. Dako nevidim dovod davat aj granule. Asi som uz momentalne velky odporca granul....nevidim ziaden dovod za...maju u mne len same proti :) :) : :cat16:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 14.5.2011 13:24

Off Topic: evek, aj ja som proti granuliam. Ale casto som mimo domu, niekedy aj viac dni (3) kedy macky nema kto krmit. Takze granule dostavaju stale. Kazdy den, tak po 10g, len aby si nahodou neodvykli - potom by som mala dost velky problem, keby som potrebovala odist a ani by sa toho nechytili :-/
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod evek 14.5.2011 13:40

aha jasne rozumiem :)))

Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Baska818 14.5.2011 15:29

Ale ja práve nemám Jani pocit, že jej dávam veľa jesť, ráno 40-50g a večer- podľa gramáže konzervy.... Či sa mýlim? Čo poznám iných ľudí, tak dávajú mickám viac, tak ja neviem... Až na teba no :-D
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55

Reklamy

Odoslaťod catca 22.5.2011 21:33

Svätá pravda! Mačky robíme maškrtnicami my, lebo ich ľúbime a sme netrpezliví! (včítane mňa) Vydrž!
Chovná stanica britských mačiek Fool on the Hill
Berenika Blue Gift - matka zakladateľka, sterilka, BRIa
Arménis Fool on the Hill - chovná mačička, BRIa
Arline Fool on the Hill - sterilka BRIa
Brittany Fool on the Hill - slečna nám rastie do krásy, BRIa
momentálne nemáme mačiatka
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.3.2009 18:59
Počet mačiek: 4

Reklamy

Odoslaťod lele 31.8.2011 19:42

Moja mačka žrala najprv len kapsičky a konzervy po čase sme prešli na whiskas granulky lebo to víde lacnejšie ale rada by som uvítala aj nejaké nové recepty ma niekto recepty aj na niečo varené ? Chutí mu aj surové
ale za takým mäskom z polievky sa ide zblázniť . Tak prosím ak by sa nejaký recept našiel tak by som oň poprosila . :-)
lele
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 19.8.2011 11:14

Reklamy

Odoslaťod evek 31.8.2011 21:15

lele napísal:Moja mačka žrala najprv len kapsičky a konzervy po čase sme prešli na whiskas granulky lebo to víde lacnejšie ale rada by som uvítala aj nejaké nové recepty ma niekto recepty aj na niečo varené ? Chutí mu aj surové
ale za takým mäskom z polievky sa ide zblázniť . Tak prosím ak by sa nejaký recept našiel tak by som oň poprosila . :-)

preco mate pocit, ze Whiskas je lacnejsi?? Uz aj keby bol tak treba pozerat na kvalitu. Chapem, ze nie vzdy clovek moze dat macicke to najkvalitnejsie co sa ponuka...ale predsa aspon daky standard by bolo fajn udrzat ked uz mam macicku doma. Ziadne recepty pre macky nehladajte. Macka nepotrebuje nic "specialne" Ma jest surove maso. Takze ak mu chuti tak mu davajte kazdy den...alebo aspon co najcastejsie. Surove vsetkeho druhu okrem bravcoveho masa. Surove kosti a surove vnutornosti. Jasne, ze ako mnamku ked mu chuti varene...tak kludne. Ale zaklad ma tvorit surove maso :) Varene nema zdaleka taku nutricnu hodnotu ako surove. :bye:

Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod lele 3.9.2011 15:19

A je bezpečné dávať mu kosti ? :cerveny:
lele
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 19.8.2011 11:14

Reklamy

Odoslaťod catca 3.9.2011 21:21

Varené kosti v žiadnom prípade. Ale ak vám zje napríklad celé kuracie kridielko surové, tak super. Aj chrupavk& a kožu či kostičk...
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Elenita 8.9.2011 14:27

Ahojte!

No my sme si priniesli 4-mesačnú Bellissku v nedeľu, chovateľka nám dala aj granulky, čo papala u nej (nejaké Gold cat, či čo, vozia to z Rakúska), a odkedy je u nás, granuliek sa ani nedotkla :-) . Zatiaľ sme papali premrazené, na drobnučké kúsky nakrájané kuracie prsíčka (surové), žĺtok, vanilkový pribináčik, ovsenú kašu a necelú konzervu Butcher-s - čo do zloženia, jediná, čo sa mi pozdávala z tých dostupných v obchodoch a pet shopoch u nás (cca 80 percent masa, zvyšné mali 4 percentá, aj to vedľajšie produkty živoč. výroby..). Ale bojím sa, aby jej niečo nechýbalo, nejaké živiny, vápnik...? čo jej mám ešte pridať? Onedlho k nám príde dospelý kocúrik, môžu mať v podstate identickú stravu?
Bellissima HOUSE BRITANICA, SK
Hardy ELLMAR KISS, SK - kastrát
naše lásky
Obrázok používateľa
Elenita
mačiatko
mačiatko

Založený: 13.6.2011 0:38
Skutočné meno: Elena

Reklamy

Odoslaťod catca 8.9.2011 21:00

Pridaj surové hovädzie, varené ryby, k tomu pridaj trošku mrkvy, hrášok a tak, ak to chceš ozaj vylepšiť, tak lososový olej, taurínové tabletky a to aj stačí. A trávu...Tí malí mäsožravci sú múdrejší ako všetky fabriky, ktoré im pridávajú obilie a robia z nich vegetariánov.
Obrázok používateľa
catca
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Elenita 9.9.2011 7:48

catca napísal:Pridaj surové hovädzie, varené ryby, k tomu pridaj trošku mrkvy, hrášok a tak, ak to chceš ozaj vylepšiť, tak lososový olej, taurínové tabletky a to aj stačí. A trávu...Tí malí mäsožravci sú múdrejší ako všetky fabriky, ktoré im pridávajú obilie a robia z nich vegetariánov.

Ďakujem za radu. Trávičku mačaciu máme nasadenú. Takže strava môže byť rovnaká pre dospelého krásavca aj princezničku?
Bellissima HOUSE BRITANICA, SK
Hardy ELLMAR KISS, SK - kastrát
naše lásky
Obrázok používateľa
Elenita
mačiatko
mačiatko

Založený: 13.6.2011 0:38
Skutočné meno: Elena

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb