• Reklamy

Recepty, varenie

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Varíte mačičkám?

Anketa bola ukončená dňa 26.10.2013 16:10

Ano
11
55%
Nie
9
45%

Celkový počet hlasov : 20

Re: Recepty, varenie

Odoslaťod evek 2.10.2011 11:28

co sa mna tyka tak ja by som tu zeleninu dako moc neriesila...ale zase ak im chuti tak v dakom malom mnozstve preco nie. Ak to zoberiem z hladiska cim sa macka zivi v prirode tak zeleninu si nechodi zbierat :-) Ja by som urcite este okrem ineho pridala surove kosti a raz za cas dake vnutornosti. Z toho macka tiez dostava ziviny...kosti su okrem ineho velmi dobre na cistenie zubov...macicka, ktora papa kosti tak si pekne dava dole zubny kamen. To, ze rovnaku sluzbu urobia granule tak to je len oblbovanie od vyrobcov....Neviem ako presne planujete krmit...ja ked k nam doslo maciatko tak sme mali v tej dobe doma vykastrovanu rocnu macicku...a stravovali sa rovnoko akurat mala dostavala vtedy castejsie papat. Len ja im davam cisto surovu stravu...granule ani ziadne ine kupovane krmiva nemaju vobec. :bye: :bye:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Elenita 4.10.2011 8:08

evek napísal:co sa mna tyka tak ja by som tu zeleninu dako moc neriesila...ale zase ak im chuti tak v dakom malom mnozstve preco nie. Ak to zoberiem z hladiska cim sa macka zivi v prirode tak zeleninu si nechodi zbierat :-) Ja by som urcite este okrem ineho pridala surove kosti a raz za cas dake vnutornosti. Z toho macka tiez dostava ziviny...kosti su okrem ineho velmi dobre na cistenie zubov...macicka, ktora papa kosti tak si pekne dava dole zubny kamen. To, ze rovnaku sluzbu urobia granule tak to je len oblbovanie od vyrobcov....Neviem ako presne planujete krmit...ja ked k nam doslo maciatko tak sme mali v tej dobe doma vykastrovanu rocnu macicku...a stravovali sa rovnoko akurat mala dostavala vtedy castejsie papat. Len ja im davam cisto surovu stravu...granule ani ziadne ine kupovane krmiva nemaju vobec. :bye: :bye:

Ahoj evek, a ako to riesis s kostami? Ake kosti papaju? Jedia Ti ich vcelku alebo ich musis pomliet? A surove alebo varene?
Ja som mojim dala minule surovy premrazeny kacaci krk a kridelka, vcelku, ale skoncilo sa to tak, ze Bellisska sa snazila poobhryzat krk a zvysok casu sa hrala s kridlami, ktore som nachadzala striedavo v obyvacke a spajzi, tak som to po hodine zlikvidovala. chapem, ze ona je este na to asi mala - 4 mes., Hardy (16 mes.) onuchal, poolizoval a hotovo.
Len on bol doteraz zvyknuty akurat tak na granulky (whiskas.........), my ho mame len nejaky mesiac. Ale na premrazenom hovadzom masku si pochuti aj on, len musi byt mlete.
Bellissima HOUSE BRITANICA, SK
Hardy ELLMAR KISS, SK - kastrát
naše lásky
Obrázok používateľa
Elenita
mačiatko
mačiatko

Založený: 13.6.2011 0:38
Pohlavie: Žena
Skutočné meno: Elena

Reklamy

Odoslaťod evek 4.10.2011 13:38

Elenita napísal:
evek napísal:co sa mna tyka tak ja by som tu zeleninu dako moc neriesila...ale zase ak im chuti tak v dakom malom mnozstve preco nie. Ak to zoberiem z hladiska cim sa macka zivi v prirode tak zeleninu si nechodi zbierat :-) Ja by som urcite este okrem ineho pridala surove kosti a raz za cas dake vnutornosti. Z toho macka tiez dostava ziviny...kosti su okrem ineho velmi dobre na cistenie zubov...macicka, ktora papa kosti tak si pekne dava dole zubny kamen. To, ze rovnaku sluzbu urobia granule tak to je len oblbovanie od vyrobcov....Neviem ako presne planujete krmit...ja ked k nam doslo maciatko tak sme mali v tej dobe doma vykastrovanu rocnu macicku...a stravovali sa rovnoko akurat mala dostavala vtedy castejsie papat. Len ja im davam cisto surovu stravu...granule ani ziadne ine kupovane krmiva nemaju vobec. :bye: :bye:

Ahoj evek, a ako to riesis s kostami? Ake kosti papaju? Jedia Ti ich vcelku alebo ich musis pomliet? A surove alebo varene?
Ja som mojim dala minule surovy premrazeny kacaci krk a kridelka, vcelku, ale skoncilo sa to tak, ze Bellisska sa snazila poobhryzat krk a zvysok casu sa hrala s kridlami, ktore som nachadzala striedavo v obyvacke a spajzi, tak som to po hodine zlikvidovala. chapem, ze ona je este na to asi mala - 4 mes., Hardy (16 mes.) onuchal, poolizoval a hotovo.
Len on bol doteraz zvyknuty akurat tak na granulky (whiskas.........), my ho mame len nejaky mesiac. Ale na premrazenom hovadzom masku si pochuti aj on, len musi byt mlete.

no tym, ze som ich prv na surovu stravu ucila (teda tu prvu co sme mali) tak ja im to meliem. Bolo jednoduchsie ju tak naucit na novu stravu kym mi surovu nechcela. Ale teraz je to tak, ze sa snazim im davat kuracie krky, kridla...aj ta hrudnikova cast co je na kurcati. Mala mi este ked mala dakych 6 mesiacov spraskala kacacie :) za tym bola ako besna :) Kosti iba SUROVE a nikdy varene. Varene kosti su nebezpecne. Treba poskusat ako im to bude chutit. Ono aj maso sa postupne naucia, ze maju kusat...Zizi som prv maso krajala na make kusky, aby to vobec zjedla..dnes uz dostane riadny kus a pekne si to pokuse...uz aj to je dobre na zuby. :bye:
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."

AZIZA QUENTICORI*Sk 3.6.2009 - Zizinka
Y´Maxi Mimi Kiss de la Horsky park*SK 15.10.2010 - Jessi
Obrázok používateľa
evek
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 4.5.2010 17:51

Reklamy

Odoslaťod E4rL 11.12.2011 6:36

Zdravim,
viete mi niekto povedat +- kolko gramov suroveho maska je denna davka pre 7 mesacnu macicku (Ruska modra)?
V sucasnosti davam cca 100g (zmes: kuracie - krky, chrbat, kridla), navyse ma k dispozicii misku s granulami. Ako je to s tukom na kuracine? Davat, nedavat? Predsa len na chrbte a kridlach je koze a tuku az az. Este dodam, ze s vnitornostami nemame dobre skusenosti. Uz jej bolo po nich par krat zle.
Nerad by som ju prekrmoval, aby zbytocne nepriberala, pretoze plati "Kolko das, tolko zjem". :)

Vdaka za odpoved.
E4rL
mačiatko
mačiatko

Založený: 9.7.2011 6:49
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod Ejmurik 9.2.2012 12:55

Dobrý deň. Mohol by mi prosím niekto vysvetliť prečo mačky nemôžu bravčové mäso? Ja som mačičkám už pár krát bravčové dávala a stále žijú :cerveny: Samozrejme vždy som ho pred tym premrazila.
Obrázok používateľa
Ejmurik
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.12.2011 14:43

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 9.2.2012 13:57

Ejmurik napísal:Dobrý deň. Mohol by mi prosím niekto vysvetliť prečo mačky nemôžu bravčové mäso? Ja som mačičkám už pár krát bravčové dávala a stále žijú :cerveny: Samozrejme vždy som ho pred tym premrazila.

Ejmurik pokiaľ svoju cicu ľubiš tak jej nechceš určite spôsobiť zdr.problémy.Bravčové mäso je veľmi tučné a mačka by mohla z neho dostať pásomnicu, prípadne nebezpečný vírus Aujezského choroby, ktorá je pre mačku smrteľná.Choroba sa nemusí prejaviť hneť.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 9.2.2012 14:01

strach z bravčového je kvôli Aujezského vírusu. Pokiaľ viete určiť pôvod mäsa (t.j. nie je z Poľska), tak nie je problém, nakoľko u nás, v ČR a väčšine EU krajín sa tento vírus už desaťročia neobjavil.

Bravčové mäso je aj tučné, tu ale hovoríme o mäsožravcoch - primárne energiu čerpajú z mäsa a živočíšneho tuku, to je nie je niečo, z čoho sa priberá.

K parazitom len toľko, že mäso by malo byť kontrolované a pre vlastný dobrý pocit ho môžte na pár dní zamraziť. Väčšina mäsa z obchodov už aj tak zamrazená bola.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 9.2.2012 14:03

E4rL napísal:Zdravim,
viete mi niekto povedat +- kolko gramov suroveho maska je denna davka pre 7 mesacnu macicku (Ruska modra)?
V sucasnosti davam cca 100g (zmes: kuracie - krky, chrbat, kridla), navyse ma k dispozicii misku s granulami. Ako je to s tukom na kuracine? Davat, nedavat? Predsa len na chrbte a kridlach je koze a tuku az az. Este dodam, ze s vnitornostami nemame dobre skusenosti. Uz jej bolo po nich par krat zle.
Nerad by som ju prekrmoval, aby zbytocne nepriberala, pretoze plati "Kolko das, tolko zjem". :)

Vdaka za odpoved.

Plus mínus dennú dávku mäsa dávam všetkým 100-200g, zjedia vždy koľko potrebujú. Tuk z hocakého mäsa neodoberať. Mäso je vhodné striedať a snažiť sa kŕmiť viac červeným mäsom (morka, bravčové, hovädzie), srdciami (veľmi vysoký podiel taurínu). Vnútornosti majú tvoriť asi 10% podiel stravy, pri zvýšenom množstve (najmä pečene) je hnačka/zvracanie bežné.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Ejmurik 9.2.2012 14:29

miusiatko napísal:strach z bravčového je kvôli Aujezského vírusu. Pokiaľ viete určiť pôvod mäsa (t.j. nie je z Poľska), tak nie je problém, nakoľko u nás, v ČR a väčšine EU krajín sa tento vírus už desaťročia neobjavil.

Bravčové mäso je aj tučné, tu ale hovoríme o mäsožravcoch - primárne energiu čerpajú z mäsa a živočíšneho tuku, to je nie je niečo, z čoho sa priberá.

K parazitom len toľko, že mäso by malo byť kontrolované a pre vlastný dobrý pocit ho môžte na pár dní zamraziť. Väčšina mäsa z obchodov už aj tak zamrazená bola.

Ďakujem pekne za odpoveď. Hneď som spokojnejšia, kedže predchádzajúci príspevok ma v celku dosť vydesil. :-) .
Obrázok používateľa
Ejmurik
mačiatko
mačiatko

Založený: 2.12.2011 14:43

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 9.2.2012 14:42

tak desivych prispevkov este bude :D
bravcovym krmim vcelku castu, je to najlacnejsi zdroj cerveneho masa a pri 6tich mackach a psovi si nemozem dovolit "vyskakovat vysoko".

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 9.2.2012 15:41

miusiatko napísal:tak desivych prispevkov este bude :D
bravcovym krmim vcelku castu, je to najlacnejsi zdroj cerveneho masa a pri 6tich mackach a psovi si nemozem dovolit "vyskakovat vysoko".

Vcelku s tebou súhlasím miusiatko že pri 6 cicach a psíkovi sa nedá vyskakovať.Ale za svojím názorom si stojím a bravčové nepodávam mačke nikdy.Mám len jednu a ľúbim ju dosť na to aby som jej spôsobila problém a čo som ušetrila na mäse dám na vetoša.A čo sa týka kvality mäsa tak o tom radšej pomlčíme.Na poliakov nadávame/nekupujem nič poľské/že falšujú všetko čo sa dá a predávajú lacné a nekvalitné potraviny,ale stačí si zájsť do naších obchodov a až ťa zamrazí niekedy.Mne sa už bohužiaľ stalo aj to že som nemala čo na obed lebo po rozmrazení mäso smrdelo jak ďas a nebolo poľské. Takže ja zásadne bravčové vylučujem možno prepaltím na kuracom a hovädzom ale radšej jej dám kvalitné mäso jak potom zaplatiť minimálne 100€ u veterinára a keby to už bolo naozaj zle ani 100 u vetoša by cicu nezachránila a to byy som si už hlavu búchala o stenu. :-(
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 9.2.2012 15:52

ja nehovorim o pokazenom mase, ale konkretne o Aujezskeho viruse, ktory sa v nasich ani zahranicnych chovoch (okrem PL) nevyskytuje dokazatelne niekolko desatroci. Ine je napr. diva svina, tym by som asi radsej nekrmila. Pokazene maso sa podarilo kupit aj mne, a nie raz. Odkedy kupujem len u masiara, tak je vsetko pekne cerstve :wink:

Kuracim masom krmim malo, pretoze je prilis chude a na dlhodobe krmenie nevhodne. Ked kuracie, tak len srdcia a ako kostovu cast stravy pouzivam chrbty alebo vynimocne krky. Ked neviem zohnat nic ine, dostanu macky cele kuracie stehna, ale ako pisem, nie casto. Kuracie je najlacnejsie maso, takze by som na nom nepreplatila nic. Ja ale potrebujem cervene maso a hovadzie je teda drahe sialene.

Moje vlastne macky u veterinara neboli ani nepamatuju. A lubim ich dostatocne :wink:

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod inu-yasha 27.2.2013 0:13

Ja moju krmym surovim,ale raz som kupil kapsicky whiskas , a fuuuj to je ako brečka a ten exkrement :cat60: tak to paradne pachlo :cat30: ,podla mna hovädzie a vobec Polske "mäso" je" lepsie "ako whiskas 4%,nehovoriac Felix4%, a este kam sa hrne Tesco ,Lidl,Kaufland,Jednota to uz su "virobky" 2%mäsa to by som nedal jest any potkanom pivnici :-D , ved macka je mäsozravec 85%mäso,10%zelenina ,5obilie riza zemiaky atd... :cat68:
Vinco,nalepil sa na mna ,dlhy pribech stastny koniec :-D
Vinco narodeny pr : ??.07. 2012
Vinco u nas : sob 17.11. 2012

Obrázok
Psi pribehnú na zavolanie, mačky prijmú správu na záznamník a ozvú sa Vám neskôr.” :-D
Obrázok používateľa
inu-yasha
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 19.2.2013 15:27
Pohlavie: Muž

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb