• Reklamy

GRANULE PRE KASTRATY

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

GRANULE PRE KASTRATY

Odoslaťod Lauritka 10.3.2011 20:14

ahojte.
rozoberalo sa tu viacero druhov granul, pre a proti. Ja by som vsak specialne chcela vediet co by ste odporucili pre sterilizovaneho kocura a sterilizovanu macicku ???
:cica2:

rozhodujem sa medzi BRIT CARE, RC sterilised alebo PRO PLAN after care ???
pripadne viete este poradit ??

dakujem za kazdy nazor. :hearth:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Lauritka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.2.2011 16:12
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Re: GRANULE PRE KASTRATY

Odoslaťod miusiatko 10.3.2011 21:00

Čokoľvek naozaj dobré BEZ obilnín (a práve tým sú napchaté granule pre kastrátov).
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Lauritka 10.3.2011 21:06

takze vlastne ziadne granule pre kastraty??? :-D ktore odporucas ?? acana alebo orijn tusim nemaju obilniny nie ???
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Lauritka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 10.3.2011 21:21

Presne.
Alebo Applaws a Meowing Heads a iste aj iné.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Lauritka 10.3.2011 21:28

len pozeram prave, ze applawska kuracia ma tuk az 20 %.. nie je to vela ?? :jaziram:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Lauritka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Dorka 10.3.2011 22:55

Súhlasím s Miusiatkom... Aplaws, Orijen, Meowingheads a ešte pár menej známych značiek... čo neobsahujú obilniny. A práve z tých obilnín sa priberá, takže nechápem prečo ich obsahujú všetky granule, ktoré sú určené pre kastrátov :-( Co ja viem, tak mačka mastnejšie môže....
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Lauritka 11.3.2011 5:48

v suvislosti s tukom sa pytam, lebo macky po kastracii maju vacsi sklon k obezite.. tak preto. :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Lauritka
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Horátio 1.5.2011 3:39

miusiatko napísal:Čokoľvek naozaj dobré BEZ obilnín (a práve tým sú napchaté granule pre kastrátov).

Takže aby som aj ja bol úplne v obraze: :idea:
Moja Birma-mačička je sterilizovaná, nemusím jej špeciálne kupovať granule pre sterilizované mačičky? Úplne stačí, keď jej kúpim kvalitné granule ale bez obilovín?
A čo sa tíka kapsičiek alebo konzervičiek? Kupovať normálne pre mačičky "Adult"? :cat16:
Ďakujem!
Anneliese Kimaya Azure,SK (*6.5.2009) Birma s modrými odznakmi
Kanchan Ruby Dolls, SK (*1.10.2010)(+5.4.2013) Ragdoll červený Colourpoint
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 17.3.2011 14:32
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Radko BRIX

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 1.5.2011 10:33

Horátio, ja Vám načrtnem, ako kŕmim ja a Vy si z toho vyberte, čo Vám vyhovuje (všetky moje mačky - 5 kúskov - sú kastrované).

Granule majú celý deň k dispozícii, momentálne je to Porta Sensible, ale najčastejšie máme Applaws (lososový) alebo Meowingheads (lososové).
Takmer každý deň dostávajú večer surové mäso - hovädzie nakrájané na veľké kusy, kuracie krídla a krky - vcelku, raz do týždňa vnútornosti (kuracie pečienky a srdcia). Niekoľkokrát v týždni im mäso nakrájam na drobno a posypem riasami, zalejem lososovým olejom a pridám im tam pastu na bezoáre.
Kapsičky nekupujem žiadne.
Konzervy momentálne len Carny - hlavne rybacie, inak občas Portu, Applaws, Schesir, Cosmu (pre mňa a počet mačiek pridrahé). Tieto konzervy sú z mäsa. Dávam im hlavne rybacie, pretože surové ryby im nepripravujem. Inak dávam konzervy len keď nemám čas/som lenivá rozmrazovať mäso.

Odkedy takto kŕmim (cca 9 mesiacov), všetky mačky majú primeranú váhu (aj predtým obézny Frankie), nádhernú srsť, biele zuby (z obhrýzania krídiel a krkov) a pekné bobky.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Andrea.T 1.5.2011 14:36

Pre kastrátov je vela druhov granúl a ku všetkým sa dá povedať čo je pre a proti. Dôležité je, aby mali nízky obsah magnézia. Tak sa bude predchádzať vzniku ochorenia obličiek a vzniku struvitov. Aby netučneli, stačí mačičky primerane kŕmiť, nie prekrmovať a zabezpečiť im dostatočný pohyb, trebárs formou hry.
Obsah magnézia by mal byť nižší ako 0,12%. Napr. ProPlan aftercare má práve tolko. RC sterilised majú 0,8%. Ono je niekedy problém, že to na tých granulách neni uvedené a potom človek môže gúgliť, či to dakde na stránke výrobcu/distribútora nenájde...
Andrea, Bratislava
Andrea.T
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 31.3.2008 10:04
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 1.5.2011 15:10

To nie je tak celkom pravda.
Podiel magnézia je dôležitý len ak je už pH moču zásaditejšie ako by malo byť. Pri zdravej mačke podiel magnézia nehrá veľkú rolu.

Dôležitejšie je, z čoho sa mačkina strava skladá. Ak je prevažne mäsová, mačka strávi cez 90% potravy a moč sa jej prirodzene okyseluje.
Naopak, ak je kŕmená výhradne granulovanou stravou, navyše takou, ktorá je plná obilovín, je schopná z nej stráviť max. 80% a moč je zásaditejšia - vtedy teda záleží aj na magnéziu, ktoré dopomôže k tvorbe struvitov.
Takisto je veľmi dôležitý podiel uhľohydrátov (nadmerné množstvo spôsobuje obezitu), ktorý ale nie je vždy uvedený v zložení... dopátrala som sa na orig. stránk RC - Veterinárna rada !Calorie Control! obsahuje cez 32% uhľohydrátov, zatiaľ čo taký Applaws pod 15%.

Správna výživa mačiek je ohromne zložitá a určite nestačí sledovať len jednu zložku.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod nelli 1.5.2011 22:39

miusiatko napísal:Horátio, ja Vám načrtnem, ako kŕmim ja a Vy si z toho vyberte, čo Vám vyhovuje (všetky moje mačky - 5 kúskov - sú kastrované).

Granule majú celý deň k dispozícii, momentálne je to Porta Sensible, ale najčastejšie máme Applaws (lososový) alebo Meowingheads (lososové).
Takmer každý deň dostávajú večer surové mäso - hovädzie nakrájané na veľké kusy, kuracie krídla a krky - vcelku, raz do týždňa vnútornosti (kuracie pečienky a srdcia). Niekoľkokrát v týždni im mäso nakrájam na drobno a posypem riasami, zalejem lososovým olejom a pridám im tam pastu na bezoáre.
Kapsičky nekupujem žiadne.
Konzervy momentálne len Carny - hlavne rybacie, inak občas Portu, Applaws, Schesir, Cosmu (pre mňa a počet mačiek pridrahé). Tieto konzervy sú z mäsa. Dávam im hlavne rybacie, pretože surové ryby im nepripravujem. Inak dávam konzervy len keď nemám čas/som lenivá rozmrazovať mäso.

Odkedy takto kŕmim (cca 9 mesiacov), všetky mačky majú primeranú váhu (aj predtým obézny Frankie), nádhernú srsť, biele zuby (z obhrýzania krídiel a krkov) a pekné bobky.

Super krmenie :wink: a strasne obdivujem ze ti papaju surove masko a krky :cat36: to je super mne na to kaslu,vsetko musi byt uvarene inak to nezjedia potvory :-( a poslednou dobou zacali strajkovat aj s kuracim masom,uz len ryby by jedli :-D respektive tuniaka.....ja zas pridam moj jedalny listok pre inspiraciu. U nas su tiez granule k dispozicii cely den ale v obmedzenom mnozstve,cize ak zjedia viac nedostanu, ja krmim Eukanubou a primiesavam Applaws,sem tam vymenim Applaws za ine bezobilninove granule,ale Eukanubu nemenim,kedze su to jedine granule ktore nam tip top sadli. Dalej rano a vecer maju masko....kupujem konzervy ale iba take kde je ozaj maso a to Applaws,Cosma, a Miamor....co je ale pre tri macky velmi financne narocne,takze az raz budem mat deti tak neviem co budem robit :D a samozrejme pocas tyzdna vitaminky,pasta na bezoare,pasta na srst s biotinom a ine maskrtky....
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23

Reklamy

Odoslaťod Horátio 2.5.2011 3:32

Čo by ste mi mohli doporučiť na chuť do jedla pre moju mačičku? Ona papá prioritne len tie granule.Ale keď si to tak vezmem, tak mi za 24 hodín nespapá ani 10 dkg. tých granulí. :smutny:
Anneliese Kimaya Azure,SK (*6.5.2009) Birma s modrými odznakmi
Kanchan Ruby Dolls, SK (*1.10.2010)(+5.4.2013) Ragdoll červený Colourpoint
Obrázok používateľa
Horátio
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 17.3.2011 14:32
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Radko BRIX

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 2.5.2011 8:28

nelli, ani moje macky nechceli maso, krky vobec - treba ich k tomu prinutit :-D
Treba najst to, co im fakt chuti - u nas su to pecienky. Takze ked nechceli hovadzie, dala som im trochu pecienky do toho. Krky som im vymacala v pecienkovej stave :-)

Navyse potom pribudli dvaja extra zruti, ktori vyluxovali kazdu plnu misku, takze povodne osadenstvo si rychlo rozmyslelo, co bude a co nebude jest :D

Zo zaciatku to nebolo lahke, nasi boli zvykknuti na RC a z toho sa tazko prechadza, rovnako aj kapsicky. Ked som prvykrat otvorila Carny, tak na mna pozerali asi takto :mutagen: Potom som im do toho miesala povodne kapsicky, alebo syr, smotanu, proste o com som vedela, ze to maju radi. Teraz uz Carny zjedia bez frflania, rybacie dokonca lubia.
Moje macky to maju tazke, ja nie som ziadny makkys, aby som podlahla im prosebnym pohladom, takze musia jest co dostanu :D Zvladaju uz obhryzt aj cele kuracie stehno (okrem Miusky, ta sa s takymi velkymi veccami zapodievat nebude).
U Miusky je to este obcas boj, ako vacsina maciat z CHS aj ona bola odchovana na RC a dlho nechcela nic ine len tieto granule. Teraz, po roku a pol u mna, uz obcas aj pozvachle velky kus masa, s malymi kockami nema problem, tie zje rada, granule mnou naservirovane jej chutia (aj ked by som bola najradsej, keby mala granule len ako doplnok, ako ostatne macky).

Horátio napísal:Čo by ste mi mohli doporučiť na chuť do jedla pre moju mačičku? Ona papá prioritne len tie granule.Ale keď si to tak vezmem, tak mi za 24 hodín nespapá ani 10 dkg. tých granulí. :smutny:

Aka stara je ta tvoja macka? A aku ma cez den aktivitu? pretoze ak je malicko, je to mozno tym, ze sa cely den vala, potom urcite hladna nie je.
Skusaj a hladaj, co jej bude chutit, tvaroh, zltko (varene/surove), hovadzie maso, kuracie maso, kuracie vnutornosti (mna chcu pre kus pecienky zabit), jogurty, kozie mlieko (mozes jej s tym zaliat maso, ak jej bude chutit). Alebo skus najprv konzervy - mackam zvyknu chutit hlavne Porta alebo Schesir.

HĽADAJÚ DOMOV

Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Dorka 2.5.2011 11:29

Horátio napísal:Čo by ste mi mohli doporučiť na chuť do jedla pre moju mačičku? Ona papá prioritne len tie granule.Ale keď si to tak vezmem, tak mi za 24 hodín nespapá ani 10 dkg. tých granulí. :smutny:

Horátio, ja som v jednej téme tiež písala, že moja mačička málo je... vtedy zjedla fakt len 20gr. granúl na deň a nič iné nechcela... mala nejaké nežravé obdobie... teraz máme opačný problém... jediná vec, čo ju zaujíma je miska s jedlom, tak ju musím kontrolovať, lebo sa nám trošku "rozkysla" :wink:
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb