• Reklamy

krmivo pre oblickarov

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

krmivo pre oblickarov

Odoslaťod guest 15.5.2012 12:37

dobry den,
zdravim vsetkych majitelov maciek, ktore prekonali akutne zlyhanie obliciek, alebo maju micku s chronickym zlyhavanim obliciek
zaujimalo by ma, ako krmite svoje micky a ci mate nejake skusenosti s nasledujucimi konzervami:

Beaphar Renal Diet
Integra Protect Renal
Kattovit Low Protein

pripadne, viete niekto o nejakych dalsich konzervach, kapsickach pre "oblickarov"? (okrem royal canin renal, tie pozname)
granule moje zlatko nezerie, takze tie su pase...

krmime zatial surovym hovadzim a skusame rc renal beef, trochu by sme chceli rozsirit repertoar...

potesia vsetky postrehy rady pripomienky
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: krmivo pre oblickarov

Odoslaťod von Lacman 15.5.2012 14:01

Ahojky,
prosím okamžite musíte zastavit podávanie masa ......pre obličkárov je základom "low proteine diet", čo znamená, nízko bielkovinová diéta....
Podávaním masa bohužial mačičke nepomáhate.
Dúfam, že viete anglicky, velmi Vám pomožu stránky venované práve Chronickému zlyhaniu obličiek u mačiek.
Ak nie, tak máme ešte Google prekladač....
tu je strava - http://www.felinecrf.com/managd.htm
http://www.felinecrf.com/index.htm
a tu je v podstate celá stránka venovaná výskumu, transplanáciám, starostlivosti o mačky s Chronickým zlyhaním obličiek, resp. CRF.
Verím, že poslúžia,
Andrea
von Lacman
Chovateľ
Chovateľ

Založený: 9.3.2008 23:34

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 15.5.2012 14:26

Maso nie je "vela bielkovin" ako sa mylne mnohi domnievaju. Asi 20% masa tvoria bielkoviny (daleko menej ako bezne krmiva, zhruba rovnako ako dietne granule)- pre macky tie najhodnotnejsie a najlepsie spracovatelne bielkoviny, co je to najdolezitejsie. Navyse mnozstvo bielkovin v diete nema na oblicky az taky velky vplyv.
Dolezitejsie je "drzat na uzde" fosfor, teda rozhodne nekrmit len cistou svalovinou. Ak ma vysoke hodnoty fosforu, su na to aj lieky. Macka dalej nesmie byt dehydrovana, niekedy pomaha istu dobu podavat este podkozne tekutiny.
Ak chces krmit aj konzervami, pozri si zlozenia. Napr Applaws konzervy maju menej fosforu ako Integra, ale viac ako RC...
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod von Lacman 15.5.2012 14:48

Doporučujem si prečítat tie info na stránkach, ako som dala odkaz predtým.
Naviac doporučujem diety tu: http://www.svetkrmiv.cz/ledviny-a-mocove-cesty/
cca po 2 mesiacoch skontrolovat krv, ako fungujú ladviny po neakej dobe posobenia diety.
Snád to bude ok,
Andrea
von Lacman
Chovateľ
Chovateľ

Založený: 9.3.2008 23:34

Reklamy

Odoslaťod guest 15.5.2012 17:23

vdaka, linky sme pozreli, "svet krmiv" ma potesujuci vyber pre oblickarov, ktore nemaju radi granule, takze urcite budeme objednavat :-) tesim sa a fakt vdaka (na zoohite nemam velmi z coho vyberat co sa tyka veter. diet, ked chcem kapsicky)

co sa tyka masa, my by sme boli snad aj ochotni vynechat ho aspon docasne, ale Berta je velmi prieberciva v jedle..

granule nezerie vobec (a to sme fakt skusali vsetko, rozmocit ich vo vlaznej vode, rozmixovat, proste ci na sucho ci na mokro, vsetko jedno, nezozerie ich)

kapsicky a konzervy tiez velmi nemusi, ale za to zozerie, ale zozerie len hovadzie, ine nie

a ani to jej nie je jedno ake su tie hovadzie kapsicky, musia byt dostatocne stavnate, ak je tam malo stavy alebo zele, odmieta, rc renal nie su moc stavnate, ale zatial ich neodmieta uplne, len sa do nich pusti velmi vahavo a vycitavo kuka, ze co jej to davam, nedoje nikdy cele a ani nevylize misku.. (cize evidentne to nie je pre nu ziadna pochutka...)

trochu mi schudla po vsetkych tych trapeniach, nikdy nebola tucna, mala 2 kg, teraz ma o coci menej, neodvazim sa ju uz ani odvazit, je ako taky lahky hebucky vankusik :smutny:

takze preto to maso... preto jej ho davam...pretoze ona radsej bude hladovat akoby mala zrat nieco co nechce...

na linku
von Lacman napísal:Doporučujem si prečítat tie info na stránkach, ako som dala odkaz predtým.

tak tu sme sa medzi inymi docitali aj to ze:
There are varying opinions in the veterinary community as to whether low protein food is effective in the management of feline CRF. Some experts believe that any benefit from eating low protein food may be from the lower content of phosphorous contained in the food rather than the low protein itself. Furthermore, some believe that a low protein diet contributes to weakness and muscle wasting, two very common symptoms in CRF cats.

takze viacmenej sa tak trochu priklanam k nazoru miusiatka, aj ked mi je velmi uzko, kedze uz minimalne 4 veterinari neodporucali maso... lenze, ak mi vzdy odporucia len granule, co mam robit?? proste mi ich bertula nezje... :-(

inak pije, pije dost, aj moci aj vylucuje, na infuziach bola 7 dni, ona nema chronicky problem, bolo to akutne zlyhanie...
a v piatok ideme opat na kontrolny odber krvi, tak uvidim, ak by neboli vysledky dobre tak maso vylucim uplne a bude len na kapsickach...

je mi jej ale velmi luto, kapsicky su predsa len taka "umelina" v mojich ociach, je to fajn dat jej ich raz za cas, ale zit len na tom?? :mutagen: :-(

tak ci tak, vdaka este raz za linky a rady
Obrázok používateľa
guest
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 12.8.2010 14:56

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 15.5.2012 18:13

Akutne a chronicke zlyhanie obliciek je dost rozdielne.
Ked u Vas islo o akutne, tak by som sa vobec nezatazovala nejakymi dietami, najma ak vysledky krvi budu dobre a dovod zlyhania vyrieseny (infekcie, zablokovane mocove cesty atd.).

V ramci prevencie sa snazte svojej macke zabezpecit co najkvalitnejsiu a co najlepsie vyuzitelnu potravu - ziadne zbytocne uhlohydraty a rozne rastlinne (nezivocisne) zlozky.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb