• Reklamy

Otázky ohľadom krmenia

o jednotlivých značkách krmív pre mačky...
  • Reklamy

Otázky ohľadom krmenia

Odoslaťod andrus 17.9.2012 10:15

Ahojte, som tu nová, tak sa najprv predstavím, volám sa Andrea, máme takmer 4 mes. britské mačiatko Elzu. Mala by som pár otázok ohľadne kŕmenia :cat10: . Ako prvé sme samozrejme ovplyvnení reklamou kúpili granulky a taštičky Whiskas, lebo však "mačky by kupovali Whiskas" :velmismutny:, ked som však vyčítala ako majú málo mäsa, v chov. potrebách mi poradili RC. Elza papá obe bez problémov. Už tu však viac ako týždeň čítam toto fórum, nakoniec som sa rozhodla pre zmenu, mačičke dávam ráno aj večer surové premrazené mäso a k tomu budú stále granulky (mám objednané Aplaws, Acanu a Orijen a Portu 21, uvidím, čo jej najviac zachutí). A teraz sa chcem spýtať: aké mäso je skôr vhodnejšie hydina alebo hovädzie (zatiaľ jej viac chutí hydina). A pokiaľ by som kŕmila ako píšem mäsom (bez kosti) + granulky, je potrebné dodávať ešte nejaké vitamíny, ak áno aké? Granulky je lepšie striedať rôzne značky alebo ak jej nejaké zachutia, krmiť len tými? A posledná otázočka, granulky sa podstatne lepšie oplatia vo väčších baleniach, ak by som však kúpila 7 - 10 kg balenie, to :cica2: nejak rýchlo nezje, nebude prekážať, ak budú tak dlho otvorené?
No zasypala som vás tu otázkami, ale verím, že mi poradíte a za odpovede vopred dakujem :wink:
andrus
Nováčik
Nováčik

Založený: 13.9.2012 10:20
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Andrea

Reklamy

Re: Otázky ohľadom krmenia

Odoslaťod miusiatko 17.9.2012 10:35

vhodnejsie je urcite cervene maso. Pridavat netreba nutne nic, mozete pridavat rybi olej (z lekarne) ale nie je to nutnost.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Re: Otázky ohľadom krmenia

Odoslaťod andrus 17.9.2012 21:03

miusiatko napísal:vhodnejsie je urcite cervene maso. Pridavat netreba nutne nic, mozete pridavat rybi olej (z lekarne) ale nie je to nutnost.

Ďakujem za odpoved, dnes mi kočica bez problémov zhltla aj hovädzinku, tak sa teším :-D
andrus
Nováčik
Nováčik

Založený: 13.9.2012 10:20
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Andrea

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Krmivá

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb