• Reklamy

Zápal močových ciest a struvity

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Zápal močových ciest a struvity

Odoslaťod Erika Slavojka 21.4.2018 18:32

Dobrý večer, kocúrovi vo štvrtok zistili zápal močových ciest a struvity (pre info: moč bol 4 hodiny starý - podľa veta nevadí, nakoľko sa výsledky nemenia, no neviem ... nerobil kultiváciu moču ani citlivosť na atb. Iba pozrel cez papierik a pod mikroskopom. Začal mu pichať Borgal a Synulox. O Borgal píšu že je určený pre: Prase, Skot, Ovce, Kůň, Hlodavci ptáci a exoti. Je jeho postup správny keď pichá kocúrovi niečo čo sa nemá pichať ani psom ani mačkám? Navyše sa tam píše že pri podávaní je třeba myslet na možnost potenciálního poškození jater, ledvin nebo krvetvorného systému. A že jedna aplikace je často postačující. On ich pichol vo štvrtok a piatok, mali sme ísť dnes a zajtra. Ale dnes som mu povedala že nechcem kocúra stresovať (popravde bojím sa aj postinjekčného sarkómu) a že lieky chcem v tabletkovej forme, povedal že robím chybu ale že dobre že čo už má so mnou robiť a dal mi Synulox a namiesto Borgalu Biseptol, vraj je to to isté. Obe tabletky mám dávať 2x denne, vypočítané na kg. No mne sa ten Borgal/Biseptol nepáči. Nechcem to kocúrovi dávať. Tie vedľajšie účinky že poškodzuje pečeň a obličky je na mňa moc. Predsa veľa mačiek má problém práve s obličkami. Navyše sa má pri ňom veľa piť a môj kocúr nepije veľa. Môže sa kocúrovi niečo stať kvôli tomu Borgalu? Robím chybu ak dávam kocúrovi len ten Synulox a Biseptol nie? Strašne sa bojím o jeho zdravie a nechcem nič pokaziť. Ďakujem za odpoveď.
Erika Slavojka
Nováčik
Nováčik

Založený: 1.3.2014 1:17
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Erika

Reklamy

Re: Zápal močových ciest a struvity

Odoslaťod Peter Polák 21.4.2018 19:38

Dobrý deň,

Skúsili ste CBD kvapky? https://www.cbdshop.cz

Erika Slavojka napísal:Dobrý večer, kocúrovi vo štvrtok zistili zápal močových ciest a struvity (pre info: moč bol 4 hodiny starý - podľa veta nevadí, nakoľko sa výsledky nemenia, no neviem ... nerobil kultiváciu moču ani citlivosť na atb. Iba pozrel cez papierik a pod mikroskopom. Začal mu pichať Borgal a Synulox. O Borgal píšu že je určený pre: Prase, Skot, Ovce, Kůň, Hlodavci ptáci a exoti. Je jeho postup správny keď pichá kocúrovi niečo čo sa nemá pichať ani psom ani mačkám? Navyše sa tam píše že pri podávaní je třeba myslet na možnost potenciálního poškození jater, ledvin nebo krvetvorného systému. A že jedna aplikace je často postačující. On ich pichol vo štvrtok a piatok, mali sme ísť dnes a zajtra. Ale dnes som mu povedala že nechcem kocúra stresovať (popravde bojím sa aj postinjekčného sarkómu) a že lieky chcem v tabletkovej forme, povedal že robím chybu ale že dobre že čo už má so mnou robiť a dal mi Synulox a namiesto Borgalu Biseptol, vraj je to to isté. Obe tabletky mám dávať 2x denne, vypočítané na kg. No mne sa ten Borgal/Biseptol nepáči. Nechcem to kocúrovi dávať. Tie vedľajšie účinky že poškodzuje pečeň a obličky je na mňa moc. Predsa veľa mačiek má problém práve s obličkami. Navyše sa má pri ňom veľa piť a môj kocúr nepije veľa. Môže sa kocúrovi niečo stať kvôli tomu Borgalu? Robím chybu ak dávam kocúrovi len ten Synulox a Biseptol nie? Strašne sa bojím o jeho zdravie a nechcem nič pokaziť. Ďakujem za odpoveď.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb