• Reklamy

Chory Kocurik,Problemy z Odcervenim

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Chory Kocurik,Problemy z Odcervenim

Odoslaťod esusi 25.1.2009 10:13

Dobry den,potrebujem poradit ak mozete.Priatel ma Kocurika Britska modra ma asi 9 mesiacov,pred 4 my dnami sme s nim boli u veterinara pretoze kocurik ma uz dlhsi cas nafuknute brusko,hnacku striedanu z normalny Hovienkami,na ktorych je vzdy krv,Veterinar mu dal pastu na odcervenie Vitaminthe,a pastu na rozpustenie bezoarov,povedal ze moze bit zacerveny,Kocurik sa po pol dni vygrckal nieco chlpove z bielim cervikom vraj je to pasomnica,Ale od vtedy Kocurik neustale Mrnci a stale je hladny,aj ked pred chvilkou jedol,A to brusko ma stale nafuknute mozno aj viac ako mal.Dakujem ak my pomozete :velmismutny: :velmismutny:
Obrázok používateľa
esusi
Nováčik
Nováčik

Založený: 25.1.2009 10:02
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Chory Kocurik,Problemy z Odcervenim

Odoslaťod kikusiak 25.1.2009 11:05

moye mat pasomnicu ked je stale hladný
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod esusi 25.1.2009 12:18

No uz jednu vygrckal mrtvu,no respektive sa nehybala,a okrem toho som zabudla dodat ze mu zacala zapachat z papulky,nie ako po granulkach ale kebi mal pokazeny zaludok
Obrázok používateľa
esusi
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 25.1.2009 12:31

Skús veterinárovi zavolať, resp. navštíviť ho ešte raz. Možno bude potrebovať podrobnejšie vyšetrenie a možno nejaké širokospektrálnejšie tabletky na odčervenie. Tá pásomnica nemusela vyjsť celá, možno ich má viac, ale je to len moja domnienka. Ja by som to ale určite riešila ďalšou návštevou veterinára
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Založený: 16.11.2008 17:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod lusil329 25.1.2009 12:37

i ja by som to radšej riešila návštevou veterinára a žiadala si podrobné vyšetrenie, aby kocúrika neodflákol, prípadne ak nemáš dôveru v toho veta, tak by som navštívila iného... tu sa len môžeme dohadovať o tom čo kocúrikovi je...
držím palce, aby sa s toho chudiatko dostal čo najskor...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod kikusiak 25.1.2009 13:58

ja si tiež myslim, že by si mala ist k vetovi co najskor, a ked mu zapacha z ust zväčša ide o parazity...držim palčeky
Obrázok používateľa
kikusiak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.1.2009 12:18

Reklamy

Odoslaťod esusi 25.1.2009 18:05

No dakujem za rady,Neviete niekto o dobrom veterinarovi v Bansko Bystrickom kraji pretoze ten u ktoreho sme boli vraj neni vobec dobry :mutagen: kamoske vraj zdochol psik aj macicka po jeho liekoch :-/ :-/
Obrázok používateľa
esusi
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Chiarinka 25.1.2009 18:24

Skús pozrieť tému Pridaj svojho veterinára
Obrázok používateľa
Chiarinka
šelma
šelma

Založený: 16.11.2008 17:51

Reklamy

Odoslaťod Veterina 25.1.2009 21:36

Doporučím Vám koprologické vyšetrenie stolice kocúrika odoberané 3 dni po sebe. Ak vyvrátil škrkavku, je nutné ho odčervovať vždy aspoň 2 dni po sebe a toto robiť každých 14 dní, aspoň 7x. Doporučím prípravok Stronghold ( permanentne odčervuje kocúrika 1 mesiac nepretržite ) alebo prípravok Profender- obiidva lieky sa nedávajú do papuľky, ale sú vo forme tekutiny, ktorá sa vyleje na kožu za hlavičku. Stronghold chráni a likviduje iba oblé červy ( nie pásomnicu ), zatiaľčo Profender ničí aj oblé aj ploché červy. Jedinou nevýhodou je jejich vyššia cena, ale sú veľmi šetrné a hlavne nedráždia žalúdok a črevo.Na kŕmenie vám aspoň na krátku dobu doporučím intestinálnu diétu ( napr. Royal Canin intestinal, existuje aj vo forme granúl aj kapsičiek s mäsom- je možné ho podávať aj malým a rastúcim mačiatkam ). Niekedy pri masívnej infekcii sa doporučuje aj podávanie antibiotík a probiotík ( Probican pasta )pre úpravu prostredia v tráviacom trakte.
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 8.1.2009 21:42

Reklamy

Odoslaťod esusi 28.1.2009 19:34

no dobry den,boli sme u veterinara druheho,povedala osm mu vsetko co tu,aj co my poradil pan veterinar,lenze tento veterinar mu pichol nejake antibiotika,a vitaminy pretoze ked vela brusy pazure tak sa mu zacnu rozpadavat :mutagen: neviem preco :(a dal mu nejaku tabletku na odcervenie zajtra tam ideme znova,Priatel hovori ze sa snim nic nedeje len ze zmenil mrncianie na este dlhsie
Obrázok používateľa
esusi
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod Veterina 29.1.2009 16:35

Pazúriky sa lúpu každej zdravej mačke ( mám na mysli také šupinky zahnuté do tvaru háčika, ktoré nachádzate na koberci alebo ich vidíte , ako sa oddeľujú z mačacieho nechtu), takže s nedostatkom vitamínov to veľa spoločné nemá.Injekcia atb je na mieste a tabletka na odčervenie je v poriadku tiež, len je naozaj nutné opakovane mačku odčervovať v 14 dňových intervaloch
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 8.1.2009 21:42

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb