• Reklamy

triaška po jedení

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

triaška po jedení

Odoslaťod lusil329 28.1.2009 20:04

dobrý večer,
chcela by som sa vás opýtať, už dlšie sa nám stáva, teda mojmu Orlandovi, že občas ihned po jedení je jedno čoho,( napr. dnes to nastalo, ked som ho krmila surovými kuracími prsiami) ho začne striasať. nebýva to často, ak by som to mala odčasovať tak možno raz za 2 týždne možno niekedy raz za mesiac, aspoň tak som to postrehla. a túto triašku chytil aj po očkovaní. ked som sa na to pýtala veterinára, ktorý to vtedy aj videl, povedal, že to môže byť prejav nejakého citového vzrušenia. tá tiaška netrvá dlho možno tak 5-10 minút a počas toho je normálny, veselý, niekedy aj hravý, len ho proste striasa akoby mu bola zima...
myslíte, že je to nejaký zdravotný problém či nemám sa stresovať? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: triaška po jedení

Odoslaťod Peter Polák 28.1.2009 20:11

lusil329 napísal:dobrý večer,
chcela by som sa vás opýtať, už dlšie sa nám stáva, teda mojmu Orlandovi, že občas ihned po jedení je jedno čoho,( napr. dnes to nastalo, ked som ho krmila surovými kuracími prsiami) ho začne striasať. nebýva to často, ak by som to mala odčasovať tak možno raz za 2 týždne možno niekedy raz za mesiac, aspoň tak som to postrehla. a túto triašku chytil aj po očkovaní. ked som sa na to pýtala veterinára, ktorý to vtedy aj videl, povedal, že to môže byť prejav nejakého citového vzrušenia. tá tiaška netrvá dlho možno tak 5-10 minút a počas toho je normálny, veselý, niekedy aj hravý, len ho proste striasa akoby mu bola zima...
myslíte, že je to nejaký zdravotný problém či nemám sa stresovať? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

No neviem kuracim surovym masom by som ja osobne nekrmil, ked nebolo dobre skladovane, hrozi salmoneloza. Odporucal by som maso povarit a to poriadne.
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek - Peter Polák
Láska ku zvieratám ide cez žalúdok.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Založený: 9.5.2005 18:33
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Peter Polák

Reklamy

Odoslaťod lusil329 28.1.2009 20:14

ale to maso im dávam premrazené...
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 28.1.2009 20:21

lusil329 napísal:ale to maso im dávam premrazené...

Ale salmonela sa znici len varenim.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Salmonelov ... it%C3%ADda

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod lusil329 28.1.2009 21:02

no myslím, že tu niesom jediná, kto krmi surovým hydinovým masom... stačí pozrieť tému Surové mäso...
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 28.1.2009 21:31

lusil329 napísal:no myslím, že tu niesom jediná, kto krmi surovým hydinovým masom... stačí pozrieť tému Surové mäso...

Ja som ti len napisal, co moze dostat tvoj kocurik a nasledne aj ty.

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod lusil329 28.1.2009 21:34

jasne chápem, ale ja mám iný problém, a tým som chcela povedať, že váš postreh mal byť skor v inej téme...
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Peter Polák 28.1.2009 21:42

lusil329 napísal:jasne chápem, ale ja mám iný problém, a tým som chcela povedať, že váš postreh mal byť skor v inej téme...

Tu temu som nejako prehliadol nevedel som, ze existuje... Neda sa o vsetkom vediet. Ospravedlnujem sa, ze som Vas chcel uopzornit. :-(

Obrázok
Obrázok
Obrázok používateľa
Peter Polák
Administrátor
Administrátor

Reklamy

Odoslaťod lusil329 28.1.2009 22:01

ja sa nijako neurážam, len som nechápala prečo to zrovna mne píšete v téme, kde píšem o tom, že moj kocúr má občas triašku. nechcela som pokračovať v písaní, čo je úplne mimo témy... :-(
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 29.1.2009 7:58

ahoj luci..mno musim sa ta zastat, aj nasa chovatelka krmi surovym maskom....isteze premrazenym.....aj ja sa takym krmim a doteraz som almu dostala 2x a ani raz z masa....hahahah ..... to trasenie je normal tras, alebo mu len tak posklbava kozou na chrbte...bo to robi aj fin a fakt ked je rozruseny alebo skor nadrzany na nieco
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod lusil329 29.1.2009 8:11

to je normálne trasenie, ako keby mu bola zima... nemáva to často, iba čo som odsledovala po krmení občas a raz to mal po tom očkovaní, ale to bol očkovaný doma, a kým vet vypísal doklady orlando už uvoľnený si lahol na okno a zase so striasalo a tak som to hned ukázala tomu vetovi a vraj to teda môže byť to rozrušenie, no ale neviem čo by ho občas po jedle mohlo rozrušiť :mutagen: napadlo ma, či to nie je nejaký nervový problém... no uvidím, čo mi poradí pani veterinárka tu na fore...
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod ninca 29.1.2009 8:27

mozno je taky gurman, haha...kamoska chova psy a mala par takych pahltnych, ze ked zbadali jedlo, zacali sa az dusit...sa im tak zuzila trubica, zacali slinit az sa rozkaslali a dusili sa...blazni nenazrati.....
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Veterina 29.1.2009 16:45

Naozaj sa môže jednať o rozrušenie, surové mäso v nom zrejme vyvoláva pocit lovca, ktorý si chytil korisť. Ak by sa jednalo o rganickú poruchu ( ochorenie ) nebol by počas fázy trasenia čulý a komunikatívny. Pokiaľ ho nenapiera na vracanie alebo nevykazuje príznaky slabosti a nevoľnosti, poprípade nevracia, nepovažovala by som to za patologické.Existujú aj určité neurologické poruchy , spojené s poruchou myelinizácie ( nie sú dobre vytvorené obaly nervových vlákien ), ktoré sa ale obvykle prejavujú aj iným spôsobom ( zlá chôdza, slabosť končatín ), poprípade ochorenie mozočka ( mačkám sa "trasie " hlavička a majú problém trafiť do misky s jedlom ) alebo existuje tzv fokálna epilepsia, prejavujúca sa trasením a zášklbmi napr. len jednej svalovej skupiny ( napr. svaly na zadnej končatine, na chrbte a pod ). Aby bolo možné vylúčiť tieto príčiny, mal by byť pacient neurologicky vyšetrený. Sama som mala v praxi sučku kríženca, ktorá sa permanentne triasla a nemala nijaký iný príznak, po vyšetrení krvi na lymskú borreliózu som objavila zvýšený index pozitivity pre obidva typy protilátok a po nasadení antibiotík sa stav úplne upravil. Mačky ale voči lymskej borrelióze nie sú veľmi vnímavé ( aj keď je pre ne na našom trhu dostupná vakcína proti borelke )
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 8.1.2009 21:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod lusil329 29.1.2009 17:56

dakujem za vyčerpávajúcu odpoveď :-) , myslela som si že to nebude nič vážne, hlavne ked to nemá pernamentné. ale pre pokoj v duši som potrebovala upokojiť ... :rolleyes:
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Veterina 29.1.2009 18:18

Je mi to úplne jasné:-), my mačkári sme už raz takí......
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 8.1.2009 21:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb