• Reklamy

triaška po jedení

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Re: triaška po jedení

Odoslaťod ninca 30.1.2009 9:29

lusil, tak mas doma kocura lovca :-D to naseho maso absolutne nevzrusuje,,,,on pako ho nahana po kuchyni..... podla mna by nezabil ani zivu mys...... :cica2:
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod lusil329 7.2.2009 20:37

ešte sa vrátim k tejto téme, pretože ma to stále znepokojuje... možno som paranoidná, ale nemôže to súvisieť s problémami s chrupom? že by ho to bolelo pri žuvaní a tá bolesť by sa prejavovala tým, že sa začne triasť a preto aj po pár kúskoch odmietne jesť aj ked sa pred krmením tváril, že by vyjedol celý mrazák... a ešte ma napadlo či to nemôže byť problém v sánkovom kĺbe. už má jeden defekt v packe, kde má jednu zo sústavy tých minikostičiek inú - zakrpatenú...
viem, že by som zrejme mala ísť veterinárovi, ale už si pripadám, že z neho robím hypochondra (vždy tam prídeme a nakoniec mu nič nie je)... zrejme to ale asi bude najlepšie ak by sme zašli na nejaké vyšetrenia... vy by ste aké spravili v tomto prípade?
dakujem za odpoveď...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod Veterina 8.2.2009 17:50

Problém v ústach je reálny, nemusí byť viditeľný na ďasnách, ale v mieste prechodu ústnej dutiny v hltan, je tu zúženie tzv. Isthmus faucium. Často sa zápalové zmeny môžu vyskytnúť práve v tejto oblasti. Treba kompletne prezrieť celý chrup , vyšetriť každý zub ( zlomenina korunky alebo koreňa ), niekedy je možné zistiť chybu pátradlom ( na prvý pohľad zub vyzerá normálne, ale popri ďasne môže byť vytvorený parodontálny chobot ) , pričom pacient spí v anestézii.U mačiek sa vyskytujú problémy s ďasnami veľmi často od tzv juvenilných gingivitíd až po FORL atď. Nápomocný je i zubný roentgen, akurát je nevýhoda, že väčšina veterinárov nemá k dispozícii tzv. intraorálny roentgen ( roentgenový snímok je väčší a prekreslený do väčších detailov )
Ochorenia temporomandibulárneho kĺbu ( zabezpečuje skĺbenie hornej a spodnej čeľuste ) sa u mačiek vyskytujú zriedka, práve tak, ako myositídy ( zápaly tvárových svalov ).
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 8.1.2009 21:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod lusil329 8.2.2009 18:10

veľmi pekne ďakujem za odpoveď. :cat51:
uvidím ako dopadneme u veterinára, ked na neho vychrlím všetky tieto odborné názvy ...len neviem či má ten intraorálny rongen...
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Veterina 8.2.2009 18:18

pochybujem, že ho má, majú ho iba ľudskí zubári, sem- tam niektorý vet, ktorý ho získal od dentistu
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 8.1.2009 21:42

Reklamy

Odoslaťod lusil329 8.2.2009 18:20

aha :cerveny: myslela som, že existuje aj veterinárny ... tak to ho zrejme mať fakt nebude... ale nejko to s ním poriešime...
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Sashi 25.2.2013 16:03

Dobry den,
hladala som na nete nieco o triaske a narazila som na tuto temu... Moj cca 5 mesacny kocur sa cely trasie...prave zjedol konzervu, ale to mu zvycajne nesposobuje nijake problemy, tak som sa dost zlakla. Momentalne lezi na slnku a posobi, ze oddychuje, ale celeho ho pritom striasa... Priatel ho mal vcera u seba doma (ma svoju macku a nosievame ho tam, kedze sa s jeho mackou radi blaznia a hraju) a dnes ho doniesol naspat, tak neviem, ci moze byt nejako rozruseny. Posobi ale kludne, a je zvyknuty aj na presun autom aj na macaciu kamosku. Mam s tym pockat do zajtra, ci ho to prejde, alebo ist k veterinarovi? Este taka informacia..kocurika mame z dediny a bol silno napadnuty vnutornymi parazitmi aj vsami... absolvoval niekolkonasobne odcervovanie z toho 2x Profender s odstupom 1 mesiac. Nemoze to nejako suvisiet? Taktiez mu neboli robene ziadne komplexne vysetrenia, co sa mi celkom nepozdava....
Obrázok používateľa
Sashi
Nováčik
Nováčik

Založený: 26.11.2012 18:57
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Alexandra

Reklamy

Odoslaťod kali 25.2.2013 17:44

Trisku po nazrati moze sposobit kratkodoba nevolnost,ak potravu zozral prilis rychlo a pahltne.Takato triaska v kratkej dobe pominie.Ak by sa stav opakoval castejsie,bolo by dobre vyhladat veta.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Sashi 25.2.2013 18:31

Dakujem, vyzera taky unaveny..tak ho necham z toho vyspat a snad mu to do rana prejde :-)
Obrázok používateľa
Sashi
Nováčik
Nováčik

Založený: 26.11.2012 18:57
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Alexandra

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb