• Reklamy

Antikoncepcia pre maciakov, ktoru odporucate???

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Antikoncepcia pre maciakov, ktoru odporucate???

Odoslaťod kate 31.1.2009 16:02

Chcela by som vediet radu od Vas, ako odbornika, ktoru antikoncepciu odporucate pre macky a ci vobec sa to odporuca podavat mackam. Mozu nastat nejake vedlajsie nasledky, alebo je to zdraviu macky neskodne?
Existuje jeden druh antikoncepcie pre macky a aj kocurov?

Dakujem...... :-)
Kate :cica2:
Obrázok používateľa
kate
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 7.1.2007 13:35
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Antikoncepcia pre maciakov, ktoru odporucate???

Odoslaťod Veterina 2.2.2009 11:04

Priznám sa, že hormonálnu antikoncepciu pre mačky z duše nenávidím. Viem, mala by som byť nestranná , ale jedinou spoľahlivou antikoncepciou je kastrácia. Existujú špeciálne injekcie proti počatiu u samičiek, ktoré po jednej aplikácii zabráni ruji na 3-4 mesiace. Bohužiaľ sú spojené s množstvom komplikácií, ako napr. pyometra ( hnisavý zápal maternice ), cukrovka, odfarbenie srsti v mieste vpichu atď. A to nehovorím o situácii, keď sú aplikované už gravidnej mačke, z ktorej po 4 mesiacoch začnú vypadávať kúsky mumifikovaných mŕtvych mačiatok. Pre kocúrov u nás antikoncepcia registrovaná nna rozdiel od psíkov nie je ( psy majú Ypozane tabletky a Suprelorin tyčinka pod kožu). Takže šup šup kastrovať
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 8.1.2009 21:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod gandalf 2.2.2009 11:55

Ja mam zatial odkusany Megecat. Bohuzial este neviem ako bude prebiehat nasledne "tehotenstvo" u macicky ktora pred tym antikoncepciu brala. Gravidita este nieje potvrdena. Dajake skusenosti s nou uz su. V ziadnom pripade ju nedavat macke, ktora ma byt na chov, pred prvou rujou, v najlepsom pripade az po prvych maciatkach. Podanie pred prvou rujou moze sposobit to, ze sa macicka prestane pohlavne vyvijat. Po vynechani tabletky sa doporucuje nechat prejst 1 ruju a kryt az na dalsiu. Ale ako hovorim, osobne skusenosti budem moct povedat az casom. Bola som nutena dat antikoncepciu aj kocurikovi, lebo kvoli "hormonkom" mu kvalitne hrablo a aby kryl nevahal macicku aj napadnut, cize boli bitky ako medzi dvomi kocurami. Tabletky zabrali, kocurik sa skludnil. U neho sme nedavali tabletky dlhodobo, len na chvilkove ukludnenie. Kocur je aj pri brani antikonepcie plodny a schopny kryt. Preto pozor na to! U macicky sa pocas brania objavila zvysena chut do jedla, ale po dlhodobych rujach to bolo skor ziaduce a macicka sa krasne vykrmila, a po ziskani svojej povodnej hmotnosti uz dalej v priberani nepokracovala.
Preco vsak o tom pisem, pridavam tu aj zlozenie, lebo by ma zaujimal nazor nasej veterinarnej posily :-D Dakujem. Ide o antikoncepciu dovezenu zo zahranicia, u nas nedostupna, ale pocula som ze Provera pre ludi ma obdobne ucinky.

Vétoquinol AG

Synthetisches Gestagen für Katzen
ATCvet: QG03DB02
Zusammensetzung
Megestrolacetat 5 mg
Excipiens pro Tablette
Fachinformationen Wirkstoffe / Inhaltsstoffe (CliniPharm)
Megestrol
Eigenschaften / Wirkungen
Megestrolacetat ist ein Progesteronderivat mit anti­ovulatorischen Eigenschaften. Die unterbindende Wirkung ist auf die Blockierung der hypothalamischen-hypophysären Axe zurückzuführen, indem die Freisetzung des foliculostimulierenden Hormons verhindert wird.
Indikationen
- Verhütung des Östrus
- Miliarekzem, verbunden mit einer hormonellen Funktionsstörung, in Verbindung mit Alopezie oder Pruritus
Dosierung / Anwendung
Orale Verabreichung
Verhütung des Östrus
1 Tablette alle 15 Tage während des erwünschten Verhütungszeitraumes.
Miliarekzem
Schocktherapie
Während der ersten 3 Wochen alle 2 Tage 1 Tablette
Während der folgenden 3 Wochen alle 3 Tage 1 Tablette
Während der letzten 3 Wochen 1 Tablette/Woche
Unterstützungstherapie
Pro Woche 1 Tablette
Anwendungseinschränkungen
Kontraindikationen
Diabetes
Trächtigkeit
Krankheiten der Fortpflanzungsorgane
Noch nicht geschlechtsreife Tiere
Vorsichtsmassnahmen
Keine
Unerwünschte Wirkungen
VetVigilance: Pharmacovigilance/Vaccinovigilance-Meldung erstatten
Appetitsteigerung, Adipositas, Gewichtszunahme, diabetes mellitus und Wesensänderungen (Polyphagie, Aggressivität oder Apathie) können gelegentlich nach einmaliger oder mehrmaliger Applikation beobachtet werden. Seltener können Veränderungen am Geschlechtsapparat oder an der Mamma in Form von Hypertrophie, Tumoren oder Pyometra auftreten.
Sonstige Hinweise
Vorgeschriebene Dosierung nicht überschreiten!
Vor Kinderhänden geschützt aufbewahren!
Bei Raumtemperatur (15 - 25°C) lagern.
Packungen
Packung mit 18 Tabletten
Abgabekategorie: B
Hersteller
Vétoquinol SA
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod pellumian 2.2.2009 12:54

Dobrý deň. Keď sa tu už táto téma rozvinula, chcela by som sa p. veterinárky spýtať, či môžem dať mačke, ktorá má mačiatka, kojí a dostane skoro ruju, homeopatiká od firmy Boiron určené pre mačky: Sédatif sexual kvapky? Či ju to ukľudní, alebo sa vôbec v tomto prípade neodporúčajú? Pretože potom viac volá kocúra, ako sa venuje mačiatkam a tiež je problém, že by mohla byť v prípade nepozornosti nakrytá, nakoľko u nej tá ruja nie až taká hlučná. Mám od tejto firmy dobré skúsenosti s kvapkami Nerveux. Používam ich na výstavach a tiež tabletky pre kocúra Sédatif sexual male. Síce má sexuálne chúťky, ale prenasleduje mačky a volá len ráno a večer. Medzitým sa v kľude vyspí a pekne papá. Predtým nič nejedol, nespal, chudol a len volal mačky. Ďakujem. Je dobré, že tu je odborník, na ktorého sa môžeme s dôverou obrátiť.
pellumian
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.1.2009 19:23

Reklamy

Odoslaťod kate 2.2.2009 21:39

A co hovorite na homeopatika? To by asi nemalo uskodit! Ja s macickou problem nemam, lebo ona aj ked ruju mala, tak sme ani nevedeli, kedy to bolo...Ale nas kocur, ten za nou chodi cele dni a skusa to na nu...Kocurik je ma dost velku kostru, takze vizera velky, ale mne sa zda, ze je chudi, normalne je rano a vecer niekedy este aj po obede, ale nepribera. To bude asi tou rujou, :-/ .
Moznoze homeopatika by ho trochu ukludnili..., co si myslite o tomto lieku?
Kate :cica2:
Obrázok používateľa
kate
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 7.1.2007 13:35

Reklamy

Odoslaťod Veterina 2.2.2009 22:04

Homeopatiká od Boironu bežne používam u mačiek aj psov, práve u chovných zvierat so zvýšeným sexuálnym apetítom a fungujú mi približne v 70%. Vzhľadom k tomu, že nemajú nežiadúce účinky a aj pri mnohonásobnom predávkovaní neohrozujú zdravie mačky ich rada doporučujem. Čo sa týka zahraničného preparátu, je to syntetický analóg gestagénu- hormón udržujúci u mačky graviditu a funguje na podobnom princípe ako u nás dobre známy Depo- Promone ( hormonálna antikoncepcia pre mačky ). Čiže aj u neho hrozia nežiadúce účinky v podobe pyometry alebo cukrovky. Akurát sa distribuuje v tabletách. Osobne patrím k skupine lekárov, ktorí tento typ antikoncepcie nevyužívajú,koľko ľudí, toľko chutí. Moja kamarátka vystavuje mainky a bežne podáva homeopatika Nerveaux a pri náraste pohlavnej aktivity zas podáva sexuelle a pozoruje zmenu k lepšiemu.
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod gandalf 3.2.2009 7:13

OK, dakujem, je prosim Sexuel sedatif momentalne k dispozici, lebo som pocula ze uz sa prestal vyrabat. :mutagen:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod pellumian 3.2.2009 9:02

Ďakujem. Čiže ak dobre rozumiem, tak môžem kvapky sexual použiť aj pri kojacej mačke, ktorá sa už rozhodla, že chce mať ruju. Máte skúsenosti, že to zaberie? Tieto homeopatika som kupovala medzi vianočnými sviatkami a nebol problém, aby mi ich veterinár po dohode objednal u distribútora.
pellumian
Nováčik
Nováčik

Založený: 20.1.2009 19:23

Reklamy

Odoslaťod Veterina 5.2.2009 19:15

Myslím, že dostupné je, mám ho na ambulancii, len niekedy sa stáva, že chýba na sklade distribučky, pretože objednávajú podľa dopytu. Myslím, že homeopatikum neuškodí a malo by pomôcť, ale práve preto, že je jeho účinok nepredvídateľný Vám nepoviem, či práve u Vašej mačky zafunguje na 100%. Minimálne na 50 by však malo. Efekt pravdepodobne nebudete pozorovať okamžite, ale asi do 7-10 dní od začiatku podávania.
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb