• Reklamy

Macka a rana po kastracii

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Macka a rana po kastracii

Odoslaťod linda2207 22.2.2009 21:54

Rada by som sa poradila s niekym, kto ma skusenosti ohladne hojenia sa rany macky po kastracii. Mam macku, ktorej sa ani po mesiaci celkom nezarastla rana. Macka si po zasiti ranu strasne lizala a aj si ju znova otvorila, takze sme ju museli zasivat zcasti znova. Potom si to zasa rozlizala tak, ze sa jej rana otvorila, ale len povrchne na kozi, takze sme jej to nechali, nech to zarastie tak. Ale hojenie nie a nie nastat, ani po 2 tyzdnoch...Vet povedal,ze sa jej v kozi tvori nejaka tekutina, ktora zabranuje rychlemu hojeniu. Vraj mam stale potierat ranu Calciovou mastou. Ale uz ma prechadza trpezlivost. Macicka si samozrejme ranu stale lize a aj ked jej to potriem mastou a chvilu ju podrzim, aby si to nelizala, tak to nepomaha.
Bola by som povdacna za nejaku radu.
B.
linda2207
Nováčik
Nováčik

Založený: 22.2.2009 21:05
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Macka a rana po kastracii

Odoslaťod ninca 23.2.2009 6:49

no proti lizaniu jedine golier, ten co v nom zvieratko vyzera ako lampa.. :cica2:
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Horskypark 23.2.2009 14:26

Zdravim

Proti lizaniu rany ano suhlasim idelany je golier ale nie plastovy s toho by sa macka zblaznila , idelane je flizelin kupyt tak cca 2-3m s toho si vystrihnut stvorec ten prelozit aby sa vytvoril maly stvorec a roh v preklade odstrihnut podla velkosti halvicky macky to date macke na krv nesmie to byt moc volne ani moc na tesno treba odhadnut velkost musi to bez hlavu ist aho ked si obliekate rolak tahsie :) a moze stym fungovat cely den a nema ziaden problem a nedokaze si olizat celu srst velksot toho stvorca traba zvolit podla velkosti macky preto je idelane si kupyt toho flizelinu viac dostat to bezne v galanteriji alebo metrovom textile.
Snad to pomoze :-)
Horskypark
Nováčik
Nováčik

Založený: 21.2.2009 20:16

Reklamy

Odoslaťod Veterina 23.2.2009 17:51

Pokiaľ rana nemá tendenciu hojiť sa ani po reoperácii, doporučím samozrejme použiť límec, ale súčasne s tým nasadiť aj antibiotiká. To preto, lebo tekutina, o ktorej hovoril Váš lekár ( tzv seróm- dutina vyplnená tkanivovým mokom ) predstavuje ideálnu živnú pôdu pre baktérie a ak sa zinfikuje, je zle. Takáto rana by mala byť dôkladne zrevidovaná, lebo v horšom prípade sa od seba môže oddeliť aj šev na brušnej stene a vytvorí sa pruh.Tekutinu zo seromu treba buď odsávať alebo povoliť niektoré stehy- spomaľuje totiž hojenie tkaniva. Často je takéto tkanivo "unavené" a jeho schopnosť hojiť sa je nižšia. Na urýchlenie granulácie je možné taktiež používať gély na báze kyseliny hyaluronovej ( napr. ľudský Granugel, stojí asi 400 sk a je voľne predajný v lekárni), zároveň aj zlepšujú kozmetický efekt- menšia jazva. Serom sa mohol vytvoriť aj ako reakcia na šicí materiál, každá mačka je individualita.
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 8.1.2009 21:42

Reklamy

Odoslaťod linda2207 25.2.2009 14:10

Dakujem za vsetky rady. Ten golier z flisu som mala nasadit uz na zaciatku :idea: , ale nevadi. Dakujem aj pani doktorke za nazor a radu. Tie antibiotika boli samozrejme hned nasadene. Este stale jej z malinkej casti ranky vyteka nejaky hlien a s casti aj krv. Vyskusam ten Granugel, snad to zaberie a zrychli zahojenie.
Vdaka. :cat10:
linda2207
Nováčik
Nováčik

Založený: 22.2.2009 21:05

Reklamy

Odoslaťod INA S. 23.3.2009 19:59

...mňa by zaujímalo či môže kocúr keď dospieva začať chudnúť v dôsledku neuspokojenia svojej túžby a či to prestane alebo to bude trvať kým sa nevykastruje , zatiaľ neznačkuje ,len vyspevuje a menej papká
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10

Reklamy

Odoslaťod Veterina 23.3.2009 20:31

V období dospievania môžu kocúri naozaj vyzerať ako puberťáci, "samá ruka, samá noha". Práve aj kvôli nárastu pohlavnej aktivity pozabúdajú prijímať v adekvátnom množstve potravu a následkom toho chudnú. Väčšinou sa tento stav upraví do mesiaca po kastrácii, keď poklesne hladina testosterónu a zmení sa metabolizmus.
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod INA S. 23.3.2009 20:58

Veterina napísal:V období dospievania môžu kocúri naozaj vyzerať ako puberťáci, "samá ruka, samá noha". Práve aj kvôli nárastu pohlavnej aktivity pozabúdajú prijímať v adekvátnom množstve potravu a následkom toho chudnú. Väčšinou sa tento stav upraví do mesiaca po kastrácii, keď poklesne hladina testosterónu a zmení sa metabolizmus.

...prosím vás no a ak nezačne značkovať tak aj tak ho treba dať kastrovať lebo bude stále chudnúť?
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod INA S. 26.3.2009 14:14

...pani veterinárka neodpovedala ste mi , tak vás oslovujem znova , takže ak nezačne značkovať aj tak ho mám dať vykastrovať lebo bude chudnúť aj naďalej???...od 9 mesiaca schudol 0,5kg , zhruba o 3 týždne bude mať rok
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Veterina 27.3.2009 22:49

Ospravedlňujem sa, občas mi už dotazy troška splývajú. Záleží na tom, či za úbytkom hmotnosti naozaj stojí nárast pohlavnej aktivity, alebo nie. Určite by stálo za to vyšetrenie trusu na prítomnosť parazitov a skúste mi popísať, čím kocúrika kŕmite.Nieked býva chudnutie spôsobené metabolickými ochoreniami, ale tým Vás nebudem strašiť, je totiž príliš mladý.Kastrácia u kocúra navodí úplný zvrat v látkovej premene, telo má menej vyrysovanú svalovinu a je trošku cestovité a mohutné ( neplatí paušálne ).Ak aj Váš kocúr v 8. mesiaci stále nezačal značkovať, zrejme nejde o nič vážne, sú jedince, ktoré začnú v 10.-11. týždni.
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod INA S. 28.3.2009 16:53

Veterina napísal:Ospravedlňujem sa, občas mi už dotazy troška splývajú. Záleží na tom, či za úbytkom hmotnosti naozaj stojí nárast pohlavnej aktivity, alebo nie. Určite by stálo za to vyšetrenie trusu na prítomnosť parazitov a skúste mi popísať, čím kocúrika kŕmite.Nieked býva chudnutie spôsobené metabolickými ochoreniami, ale tým Vás nebudem strašiť, je totiž príliš mladý.Kastrácia u kocúra navodí úplný zvrat v látkovej premene, telo má menej vyrysovanú svalovinu a je trošku cestovité a mohutné ( neplatí paušálne ).Ak aj Váš kocúr v 8. mesiaci stále nezačal značkovať, zrejme nejde o nič vážne, sú jedince, ktoré začnú v 10.-11. týždni.

...kocúra kŕmim RC pre kastrátov aj keď nieje kastrát / mačku mám kastrátku a tá začala priberať lebo mu chodila do misky,oni si ich vlastne vymenili ,tak ich kŕmim oboch rovnakým krmivom/,parazity nemá odčervujem každé tri mesiace,donedávna priberal vpohode,chovateľ bývalý mi povedal,že jemu všetci kocúri neznačkujú....
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Veterina 29.3.2009 20:51

Pokiaľ je kocúr zdravotne úplne v poriadku a konzumuje kvalitnú stravu, nevylučujem, že by kastrácia napomohla zmohutnieť. Videli ste, ako vyzerajú jeho rodičia? Fyziognómia apod.?
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod INA S. 30.3.2009 8:38

Veterina napísal:Pokiaľ je kocúr zdravotne úplne v poriadku a konzumuje kvalitnú stravu, nevylučujem, že by kastrácia napomohla zmohutnieť. Videli ste, ako vyzerajú jeho rodičia? Fyziognómia apod.?

síce len na obrázku ,ale sú nádherní,môžete sa presvedčiť,CHS mám v podpise ocino je Bastian a mamka Arca,no a tak sa mi zdá,že sa to azda ustáluje,začal chodiť do misky častejšie,no a na druhej strane nieje malý a ani nejak vychidnutý to nie,len to chudnutie...ale asi počkám ešte 2 týždne až bude mať rok a poriešime to tou kastráciou aj keď neznačkuje ako by mal takto vždy na jar chudnúť, hmmm
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Veterina 4.4.2009 20:02

Ospravedlňujem sa, teraz som fórum flákala, veľa povinností, večer padám na hubu... Ak je len také vytiahnuté ucho, môžete skúsiť podávať krmivo pre mačiatka ( i keď je to už veľký chlapec ), Royal má teraz nové kapsičky kitten instinctive alebo misky babycat instinctive, skúsila som ich na svojich mačkách a pochvaľovali si. Ďalej robí royalka energiou nabitú diétu RC convalescence support kapsičky alebo vyskúšajte konzervu Eukanuba high calorie.Existujú aj probiotiká ( doplnky stravy ), ktoré zvyšujú chuť do jedla, napr. Vyio od Eukanuby, je to taká emulzia, leje sa do krmiva alebo do vody a vonia krásne po vanilke. Dá sa použiť aj Calo Pet pasta alebo psty od Gimpetu, sú taktiež chutné a obsahujú koncentráciu živín a vitamínov.Chuť do jedla podporuje i konzumácia vitamínov skupiny B- klasický B Komplex tabletky.
Veterina
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ninca 4.4.2009 20:33

suhlasim s vet....ja som kupila pre nasu malu pastiky RC baby cat aj kitten , nas 1,5 rocny kocur od svojich 6 mesiacov uplne odmietal maso, konzervu, vsetko okrem granul....ale akonahle ucitil pasticku pre babatka bol na neudrzanie :-D no a po tom, co mal den hladovku, kvoli kastracii zerie vsetko a stale...asi sa boji, ze bue zas bez stravy :-D hehe :-D :cica2:
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb