• Reklamy

Odcervenie

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Re: Odcervenie

Odoslaťod JancaB 9.3.2013 23:39

Musím sa pozastaviť nad Vašou pani veterinárkou. Chúďa cica ani sa nečudujem že vracala.
Nepíšete akú má mačička váhu. Caniverm dávam mojim. Je dostať tablety 0,175g a 0,7g a pastu. My užívame tie 0,7g. Jedna tableta je na 10kg živej váhy. Čiže mica ktorá má 4,5-5kg dostane polovicu. Tie menšie (0,175g) sa dávajú pri váhe od 2-5kg 2 tablety.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Maryl 10.3.2013 16:35

micka má 5,7 kg..konzultované to pred odčervením s vetom nebolo, ako dávkovať mi povedala lekárnička..je už úplne jedno či mla 2,5 alebo tri tablety..moja otázka bohužiaľ ostáva nezodpovedaná a to je, či odčervenie opakovať, alebo nie...no bohužiaľ pán poradca veterinár má asi voľno, takže to už rovno nechám na svojho veterninára keď pôjdeme za 4 dni vakcinovať...dakujem za príspevky :cica2:
Mária Krížeková

Kubo - EKS, čierny *18.7.2008
Arwen - EKS, sivý tiger *1.6.2009
Obrázok používateľa
Maryl
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 2.8.2009 7:58
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kali 10.3.2013 20:59

Niekolko informacii o odcerveni.Odcervenie je ukon,ktory zbavi macku vnutornych parazitov ktore su v traviacom trakte.Macka moze byt nakazena srkavkami - to su oble cervy,alebo pasomnicami - ploche/clankovane/cervy.Skrkavkou sa nakazi pozratim vajicka parazita,alebo este aj pocas gravidity cez placentu od matky.Pasomnicou sa nenakazi od inej macky,ale cez medzihostitela/blcha,surove maso,mys/.Pasomnica z medzihostitela narastie v creve a vajicka vychadzaju trusom prostrednictvom clankov.Vyvoj skrkavky prebieha asi takto:macka prehltne vajicko,v zaludku sa vyliahne larva,ktora sa prevrtava cez stenu zaludka a postupuje cez organy do pluc.Z pluc je vykaslana do ustnej dutiny a znovu prehltnuta do traviaceho traktu,kde sa ako dospela usidli v tenkom creve,kde odobera ziviny a produkuje vajicka,ktore vychadzaju trusom.Vyvoj skrkavky trva 2 az 3 tyzdne.Na odcevenia sa pouzivaju atihelmintika,ktore mozu byt vo forme tabliet,past,situpu,roztoku,injekcie alebo spot onu.Najcastejsie sa pouzivaju s viacerymi ucinnymi latkami ktore su ucinne proti pasomniciam a skrkavkam.Stale si trba prestudovat pribalovy letak v ktorom je uvedene davkovanie a sposob podania.Po odcerveni je vhodne skontrolovat ucinnost vysetrenim trusu ,aj opakovane.Treba si uvedomit ze odcervenim zbavime macku parazitov ktore ma momentalne v creve.Odcervenie nechrani macku urcitu casovu dobu ako vakcinacia.Vonkajsia macka moze byt za par dni znovu nakazena parazitom.U vnurornej macky,ak je dobre odcervena je velmi mala pravdepodobnost dalsieho nakazenia.Odporuca by som vonkajsie macky odcervovat ,ak bez zjavnej priciny zacnu chudnut,alebo na zaklade vysetrenia trusu,alebo niekolko krat rocne pre dobre svedomie.Pri vnutornej macke na zaklade koprologickeho odcervenia.Treba si uvedomit ze aj antihelmintika,tak ako vsetky lieky maju vedlajsie ucinky a mozu vyvolat aj alergicku reakciu a tiez,ze ziaden parazit v prirode si nezabije svojho hostitela.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Sashi 18.3.2013 16:22

Dobry den, chcela by som sa opytat ci je bezne robit krvne testy na pritomnost parazitov, alebo je postacujuci rozbor trusu? Chcela by som totiz poziadat mojho veterinara o nejake komplexne vysetrenie, kedze mojmu kocurovo ziadne robene nebolo (mame ho z dediny, bol silno napadnuty skrkavkami, niekolkokrat ich vracal a boli pritomne aj v truse). Bol odcervovany 2x pastou - nie velmi uspesne a nasledne 2x Profenderom. No nie som si ista, ci je uz cisty. Tiez niekedy dost nahlas dycha, a uz som paranoidna, ci to nemoze byt sposobene parazitmi... Ake vysetrenia sa standardne robia v podobnych pripadoch? Tiez som citala o testoch na FeLV a FIV - do akej miery su potrebne? Dakujem :-)
Obrázok používateľa
Sashi
Nováčik
Nováčik

Založený: 26.11.2012 18:57
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Alexandra

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb