• Reklamy

Odcervenie

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Re: Odcervenie

Odoslaťod nelli 21.4.2010 13:44

gandalf napísal:Je odcervovacie tablety ci pasty kupujem a odcervujem sama doma. Tablety bud zabalim do dm tyciniek, alebo dam priamo do papulky do krku. S pastou som nemala zatial nikdy problem, chutila im a negrckali. U problematickej maciny by som volila pipetku stronghold, ale niesom si teraz ista ci je na vsetky typy cervov. :-/

ale Stronghold nezabera na vsetky cervy,napriklad taku pasomnicu nevypudi.
Na oble aj ploche cervy je na trhu len jedna jedina pipeta a to je ten uz spominany Profender.
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod gandalf 21.4.2010 13:51

nelli napísal:ale Stronghold nezabera na vsetky cervy,napriklad taku pasomnicu nevypudi.
Na oble aj ploche cervy je na trhu len jedna jedina pipeta a to je ten uz spominany Profender.

Je to mozne, nejako som to zatial neriesila :-) Pri mojom mnozstve psov a maciek preferujem tabletky a pasty :-)
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod nelli 21.4.2010 14:18

no to verim inak by si zarabala len na pipety :D a kedze ti to papkaju tak mas velku vyhodu :cat36:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Baska818 21.4.2010 14:32

nelli napísal:no to verim inak by si zarabala len na pipety :D a kedze ti to papkaju tak mas velku vyhodu :cat36:

no moja mi nechce spapať ani losový vitamín neviem čo by robila s tabletkou :-/ ozaj veľká výhoda mačičiek, čo to spapajú
Emma Adams family, SK BRI a ( * 17.11.2009) - malý satan
Harry Adams family, SK BRI c 33 ( * 25.2.2011) - špekulant najväčšieho zrna
Obrázok používateľa
Baska818
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.1.2010 22:55
Počet mačiek: 1

Reklamy

Odoslaťod gandalf 21.4.2010 19:51

nelli napísal:no to verim inak by si zarabala len na pipety :D a kedze ti to papkaju tak mas velku vyhodu :cat36:

Tak presne si to vystihla, bola by to neskutocna palka... :cat36:
My o vlku a vlk mi to hodil znacku na skrinku :rolleyes: , radsej to idem umyt :TomyAngelo:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod tomasdano 21.4.2010 23:25

neviem co mam teraz robit, ja mam take odcervovacie tabletky s ktorymi odcervujem kazde 3 mesiace, a ta procedura vlastne trva 3 tyzdne,

1tyzden ruzova tabletka, 2 tyzden hneda a prave tu hnedu som jej nemohol dat, pokusal som sa cely den, do sunky jej zabalit ale stale vypluvla, dokonca som jej zobral jedlo aby bola hladna tak by to zjedla dnu v tycinky alebo klobase, ale stale vypluvala. Stale tu tabletku zjedla proste so sunkou. Takze som to vzdal a tu tabeltku druhy tyzden nedostala, neviem co mam teraz robit, ci kupit dalsie tabletky a skusit tu proceduru odznova? Nic sa nestane? Alebo mam pockat dlasie 3 mesiace?
Obrázok používateľa
tomasdano
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.8.2009 16:17
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod INA S. 22.4.2010 12:59

no nikto mi na môj dotaz o runcide nenapísal,škoda, tak som dnes odčervila oboch s 3 ml na skúšku...princeznička Anifer v pohode ako so všetkým :1l0: ,ale kocúrisko,no plul na všetky strany a tváril sa že sa dusí,no nepomohlo mu to divadlo :taktotosity: ,majú to zasebou :cat36:
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod nelli 22.4.2010 15:14

tomasdano napísal:neviem co mam teraz robit, ja mam take odcervovacie tabletky s ktorymi odcervujem kazde 3 mesiace, a ta procedura vlastne trva 3 tyzdne,

1tyzden ruzova tabletka, 2 tyzden hneda a prave tu hnedu som jej nemohol dat, pokusal som sa cely den, do sunky jej zabalit ale stale vypluvla, dokonca som jej zobral jedlo aby bola hladna tak by to zjedla dnu v tycinky alebo klobase, ale stale vypluvala. Stale tu tabletku zjedla proste so sunkou. Takze som to vzdal a tu tabeltku druhy tyzden nedostala, neviem co mam teraz robit, ci kupit dalsie tabletky a skusit tu proceduru odznova? Nic sa nestane? Alebo mam pockat dlasie 3 mesiace?

Neviem ja osobne nechapem preco si zvolil taky zlozity sposob odcervenia,len tym svoju macicku stresujes ze jej nutis tolko tabletiek. A napokon sam vidis ako to dopadlo. Zjednodus si to kup pastu ktoru staci aplikovat len raz alebo pipetu ktoru nakvapkas na chrbat macky medzi lopatky. A mas po probleme a chuda cica nie je aspon v strese :TomyAngelo:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod tomasdano 22.4.2010 17:24

tak ano. ako v strese neni, ved to stale mala v sunke a zjedla to len teraz som mal problem aby to zjedla :( asi vedela, ze pride cas. no neviem ci jej teraz mam kupit tu pastu a dat jej ju alebo pockat dalsie 3 mesiacE? hmmm

xxx
Obrázok používateľa
tomasdano
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.8.2009 16:17
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod nelli 22.4.2010 17:27

Ja si myslim ze ak nepapka surove masko a nechodi von,tak kludne mozes pockat tie 3 mesiace a potom jej kup pastu alebo pipetu.
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 22.4.2010 17:50

Prvý krát som sa aj ja natrápila z odčervovaním.Ani v mäse to nezjedol a ani nasilu ako kážu vraj na koreň jazyka.Hehe dala som mu to na koreň jazyka a držala medzi nohami aby mi neutiekol a jednou rukou hladkala krk a druhou držala papuľu.Tabletka skončila rozcmuľaná na mojích teplákoch a nohy som mala doškriabané až hrôza.No aj tak som prišla na to ako na neho.Natrepala som mu to do tyčiniek mäsových z Hornbachu volajú sa Mr.Beef .urobila som mu z toho pirohy plnené odčervovacou tabletkou a tak to zmákol ani nevedel čo je ešte sa aj olizoval :befucking: :befucking: :befucking: .Následne na to bral antibiotiká tak som už bola kľudná že nemusím bojovať 2krát do dňa. :befucking:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod MVDr. Szabová 28.4.2010 13:28

K tomu Runcidu...je to skor pre maciatka, kde je davka mala...pre dospele macky je uz davka velka a je to zbytocne komplikovane, na Vasom mieste by som nabuduce zvolila inu formu odcervenia.
MVDr. Szabová
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 18.11.2009 21:47

Reklamy

Odoslaťod INA S. 28.4.2010 14:22

MVDr. Szabová napísal:K tomu Runcidu...je to skor pre maciatka, kde je davka mala...pre dospele macky je uz davka velka a je to zbytocne komplikovane, na Vasom mieste by som nabuduce zvolila inu formu odcervenia.

...môžete mi poradiť akú,keď pastu a tablety kocúr vyzvracia , toto mi ponúkol vet , hmmm
Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 10.5.2010 10:01

Mám odčerviť kocurika alebo nie?naposledy bol odčervený 22.2 a následne 8.3.V júny ideme na preočkovanie malý bude mať rok.Mám ho teda teraz odčerviť zas alebo až po pol roku?vetko mi vravel že pred očkovaním treba odčerviť nieje to skoro?
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod rodmenko1 30.1.2011 20:13

Ja mam dve otazky. Macky si odcervujem tiez sama, vet - kamarat ma prinutil naucit sa to, ze co budem stale vyhadzovat prachy u neho a vozit cice stale hore dole :) Som rada, je dobre to vediet. No a k problemu. Pred 4 tyzdnami som nasla cicu, vzala ju domov. Absolvovala vysetrenia, je zdravotne ok, len trochu zacervena. Po prvom odcerveni este u veta (skoro 4 tyzdne dozadu) som nasla cervika. Vet mi dal pastu, odcervila som ju, aj moju domacu (2 tyzdne dozadu). Tento tyzden som zase nasla cervika, tak som ich zase obe odcervila (teda po 2 tyzdnoch od posledneho razu). Dnes som zase nasla cervikov - 2 :smutny:
Pred 3 dnami boli obe sterilizovane, tak neviem, co mam robit. Pisete, ze najskor po dvoch tyzdnoch a potom preventivne po mesiaci. Mam teda teraz cakat mesiac, alebo by ste ju skor? Pytam sa preto, ze mne vet na zaciatku povedal, ze ich mam raz za mesiac, no zbadala som cervika, zlakla a odcervila po 2 tyzdnoch.

No a druhy problem mam - najduska sa mi z pasty vzdy povraca. Prvykrat sa po 13 hodinach od podania pasty, naposledy po 6 a do rana este dvakrat. Ma v takomto pripade ta pasta vobec nejaky ucinok? Nemala by som zmenit odcervovaci pripravok? Mimochodom, cica ma celkovo precitlively zaludok - vracala po pichnuti anestezy, aj den po sterilizacii, po odcervovani - tak celkovo. Ale len tak z nicoho nic nie. Vzdy, len po nejakych "liecivach". Dakujem za vsetky rady...
Obrázok používateľa
rodmenko1
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 15.9.2010 21:31

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb