• Reklamy

ako donútiť cicu vracať ?

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

ako donútiť cicu vracať ?

Odoslaťod lele 29.12.2011 23:30

Môj kocúr pred pár dňami zjedol jaternicu aj stými želiezkami na konci ... pevne som verila že to vykaká alebo vyvracia ale nič .. kontrolujem mu hovienka aj to či náhodou nevracal :-(
Prosím o každú radu som zúfalá ... :velmismutny:
lele
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 19.8.2011 11:14
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: ako donútiť cicu vracať ?

Odoslaťod Haudrietka 30.12.2011 16:11

Nebojte sa, nič mu nebude! na vracanie je už neskoro, a keby mu to ležalo v žalúdku, vyvracal by to aj sám a dobrovolne, ale prirodzenou cestou to bude určite trvať aspoň dva dni. Nemyslím si, že by sa mu niečo stalo, tie koncovky niesu také ostré, aby mu poškodili vnútornosti, jednoducho ich vykaká :D Netreba to dramatizovať :-D
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kali 30.12.2011 20:55

Ahoj,vyvolat zvracanie sa da podanim cajovej lyzice 1,5% peroxydu vodika.Ten sa da nariedit s 3% ktory zvykne byt v lekarnickach na dezinfekciu.3% sa zriedi vodou 1:1.Zvracanie je potrebne vyvolat cim skor po pozrati neziaducich pozivatin,jedov alebo predmetov.Vyzvracat zviera moze pokial je to v zaludku.Pozor,nepouzivat silnejsiu koncentraciu ako1,5%.Silnejsia koncentracia lepta sliznice.MVDr.Peter Kalinac
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Meegem 16.5.2014 15:12

Skôr by som odporúčala prehnanie ... čiže GUTALAX to istí :D :cica2: ked som mala otráveného kocúra tiež som mu takto pomohla :-) dala som Gutalax a mliečko a za pár hodín bol fit! Držím pasťe :bye:
Obrázok používateľa
Meegem
šelma
šelma

Založený: 21.2.2014 15:31
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb