• Reklamy

Blchy.

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Blchy.

Odoslaťod Marusska83 3.1.2012 12:44

V polovici decembra som našla na svojom snežkovi blšky tak bol pekne odblšený Neospomosanom ktorý slabšie zabral a blšky si veselo skákali ďalej.Tak som mu 24.11.2011 aplikovala frontline stop on pipetku a bol pokoj.Byt som komplet vydezinfikovala vypucovala každý kút a dnes som znova objavila blšku.Kocur vonku nechodí vôbec jedine že mi domov niečo donesieme a hlavne ja pretože ja muchlám všetko čo má 4 nohy a chlpy.Prosím čo mu mám dať?Stačí ho okupať v antiparazitnom šamponiku alebo mu kupiť aj obojok? :-(
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Re: Blchy.

Odoslaťod Haudrietka 3.1.2012 17:52

Ahoj! No proti blchám je naozaj veľa prípravkov a veľa značiek pipiet, len problém u nás bol, že u niektorej značky to po istej dobe prestalo fungovať a museli sme hladať inú. Obojky sme tiež vyskúšali (stratil ich minimálne 50), ale strašne smrdia, sú tvrdé a škaredé a jedna značka - bez zápachu- spôsobovala alergiu na koži. Šampon má veľmi krátky účinok, skoro by som povedala, že len jednorázový. Každopádne môžem povedať, že môj kocúr (polobytový) vyskúšal na sebe takmer všetky u nás dostupné antiparazitiká a nakoniec ho zabilo očkovanie.
Takže moja rada je, nemuchlať sa s voľne pobehejúcimi zvieratkami, lebo okrem toho, že blchy štípu, prenášajú veľa chorôb a dokonca aj zárodky parazitov, atď. Teraz mám nové mačiatko - výhradne v byte a som rada, že nemusím tolko investovať do "chémie" , lebo ani jeden z prípravkov nezaručil úplnú ochranu pred vonkajšími parazitmi. A keďže máš krásnu bytovú mačku, myslím, že je v tvojom záujme, aby ti neochorela. Takže žiadne hladkanie cudzích zvieratiek a po príchode domov umývať ruky :D.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod kali 3.1.2012 18:22

Ahoj,blchy su dost velky problem a zbavyt sa ich vyzaduje urcity system a cas.Ani jeden pripravok nie je 100% ny.Stale sa najde jedinec ktory je odolnejsi a prezije a jeho potomstvo je odolnejsie na danny pripravok.Z tohto dovodu je dobre menit pripravky.Traba poznat aj biologiu blchy.Blcha nama dlhy zivot a na macku sa chodi krmit .Ked je zviera v klude/spi/,blcha zlieza a do lezoviska kladie vajicka,s ktorych sa liahnu nove blchy a znovu naliezaju na macku.Preto aj po odblseni niekolko dni nachadzame este sem tam blchu.Preto pri odblseni macky musime asanovat aj prostredie v ktorom sa macka najcastejsie zdrzuje,aby sa znicili vajicka a larvy.Dezinfekcia neznici ani vajicka ani larvy,tie sa daju znicit len insekticidnymi prostriedkami alebo posobenim vysokej teploty.Moje macky odblsujem najcastejsie Neostomosanom/5ml na 1l vody,namocit macku,neoplachovat len vysusit/problem je akurat v zime.Tymto pripravkom sa da osetrit aj prostredie.Vyhoda-je lacny.nevyhoda-smrdi.Na zaver cinske prislovie:Kto miluje macky,musi milovat aj ich blchy.Peter vet.z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 3.1.2012 18:41

kali napísal:Ahoj,blchy su dost velky problem a zbavyt sa ich vyzaduje urcity system a cas.Ani jeden pripravok nie je 100% ny.Stale sa najde jedinec ktory je odolnejsi a prezije a jeho potomstvo je odolnejsie na danny pripravok.Z tohto dovodu je dobre menit pripravky.Traba poznat aj biologiu blchy.Blcha nama dlhy zivot a na macku sa chodi krmit .Ked je zviera v klude/spi/,blcha zlieza a do lezoviska kladie vajicka,s ktorych sa liahnu nove blchy a znovu naliezaju na macku.Preto aj po odblseni niekolko dni nachadzame este sem tam blchu.Preto pri odblseni macky musime asanovat aj prostredie v ktorom sa macka najcastejsie zdrzuje,aby sa znicili vajicka a larvy.Dezinfekcia neznici ani vajicka ani larvy,tie sa daju znicit len insekticidnymi prostriedkami alebo posobenim vysokej teploty.Moje macky odblsujem najcastejsie Neostomosanom/5ml na 1l vody,namocit macku,neoplachovat len vysusit/problem je akurat v zime.Tymto pripravkom sa da osetrit aj prostredie.Vyhoda-je lacny.nevyhoda-smrdi.Na zaver cinske prislovie:Kto miluje macky,musi milovat aj ich blchy.Peter vet.z poradne

Ja som byt vypucovala mopom H2o parou a vystriekala tým inekticidívnim prostriedkom,deku v peliešku som vyprala.No len neviem po akej dlhej dobe mu môžem zas niečo dať aby mu to nespôsobilo zdr.problém môjmu blcháčikovi :-D .Veď ja ho ľubkam aj s jeho blškami len mi je ho ľúto že sa škriabe ako diví.Zajtra fičím do pet shopu.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod kali 3.1.2012 21:22

Asanacia prostedia bola iste ucinna.Ked sa macicka velmi skriabe moze to byt sposobene blsou alergiou.To znamena ze niektore zvierata pri opakovanom napadnuti blchami reaguju alergicky na blsiu slinu a tak staci aj jedna blska a macka sa cela rozskriabe.Svrbiaci reflex zvykne pretrvavat aj niekolko dni po zniceni blch.Ak ma svrbenie alergicku pricinu da sa tlmit pomocou antihistaminik.V takom pripade treba kontaktovat svojho vet.Peter vet.z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Reklamy

Odoslaťod Verča 6.1.2012 3:32

Taktiež aj ja veľmi pekne ďakujem za rady, pretože aj ja som mojej malej objavila nejaké tie blšky a taktiež nechodieva von ale je v styku so psíkom takže to bude mať asi od neho :-/ Určite vyskúšam nejakú z vašich rád.
Kúpiť si zvieratko je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku
Obrázok používateľa
Verča
šelma
šelma

Založený: 13.7.2011 0:20

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 6.1.2012 22:35

Takže môjho drobca som okupala v šamponiku proti blškam a dala som mu aj antiparazitálni obojok.Dúfam že to zaberie a neuškodi drobcovi.Byt som prevratila hore nohami a pucovala komplet.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Paulína 29.1.2012 20:02

ahojte :) prosím o radu ... asi pred 5 dňami som dala mojmu pípetu ... ale žiaľ dnes som našla ešte jednu blšku ... a sem tam vidím ako sa ešte škrábe... viac ako by mal... neviem či mu možem dať ešte pípetu alebo použiť nejaký spray proti blškám.... nechcem mu tými prípravkami uškodiť ... prosím poradte mi ĎAKUJEM :) :cica2:
Obrázok používateľa
Paulína
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 20.1.2012 21:31

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 30.1.2012 9:01

Paulína napísal:ahojte :) prosím o radu ... asi pred 5 dňami som dala mojmu pípetu ... ale žiaľ dnes som našla ešte jednu blšku ... a sem tam vidím ako sa ešte škrábe... viac ako by mal... neviem či mu možem dať ešte pípetu alebo použiť nejaký spray proti blškám.... nechcem mu tými prípravkami uškodiť ... prosím poradte mi ĎAKUJEM :) :cica2:

Paulínka okúp ju a daj jej obojoček.Ja som kúpila obojok a zatiaľ klop klop je čistučký.Zo začiatku sa škriabal asi mu vadil obojok ale už si zvykol a blšok niet.Na lístočku bolo napísané že ochrana je na 6 mesiacov,tak keď ho češem dám mu ho dole a nechám ho hodinku bez neho a potom znova nasadím.Blšky sú pliaga my sme mali behom mesiaca dva krát.držím palčeky pri odblšovaní.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod kali 30.1.2012 12:02

Aj po dokladnom odblseni je mozne pozorovat este niekolko dni vyskyt ojedinelych blch,ktore sa vyliahnu v prostredi.Taketo jedince nemaju dlhu zivotnost pokia ma na sebe zviera odblsovadlo,alebo objok.Velmi dolezite pri pdblseni je vykonat asanaciu prostredia,co sa 100% ne neda.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Reklamy

Odoslaťod Paulína 30.1.2012 15:14

Marusska83 napísal:
Paulína napísal:ahojte :) prosím o radu ... asi pred 5 dňami som dala mojmu pípetu ... ale žiaľ dnes som našla ešte jednu blšku ... a sem tam vidím ako sa ešte škrábe... viac ako by mal... neviem či mu možem dať ešte pípetu alebo použiť nejaký spray proti blškám.... nechcem mu tými prípravkami uškodiť ... prosím poradte mi ĎAKUJEM :) :cica2:

Paulínka okúp ju a daj jej obojoček.Ja som kúpila obojok a zatiaľ klop klop je čistučký.Zo začiatku sa škriabal asi mu vadil obojok ale už si zvykol a blšok niet.Na lístočku bolo napísané že ochrana je na 6 mesiacov,tak keď ho češem dám mu ho dole a nechám ho hodinku bez neho a potom znova nasadím.Blšky sú pliaga my sme mali behom mesiaca dva krát.držím palčeky pri odblšovaní.

Dakujem za rady, žiaľ môj neznesie obojok ani obyčajný a nie to ešte antiparazitný :-( škoda ...bolo by to fajn aj ako prevencia :-)
Obrázok používateľa
Paulína
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Paulína 30.1.2012 15:20

kali napísal:Aj po dokladnom odblseni je mozne pozorovat este niekolko dni vyskyt ojedinelych blch,ktore sa vyliahnu v prostredi.Taketo jedince nemaju dlhu zivotnost pokia ma na sebe zviera odblsovadlo,alebo objok.Velmi dolezite pri pdblseni je vykonat asanaciu prostredia,co sa 100% ne neda.Peter vet z poradne

Dnes som si kúpila spray FRONTLINE ... použijem ho aj na pelíšok a na miesta kde sa najviac zdržuje či spáva... Môžem sa Vás ešte spýtať, pokiaľ by som ešte na ňom našla nejaké živé môžem ho tiež nasprayovať ??? AJ ked je to zhruba týždeň čo som použila pípetu ..neuškodí mu to ? Vopred Ďakujem :-)
Obrázok používateľa
Paulína
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 30.1.2012 15:27

Paulína napísal:
Marusska83 napísal:

Dakujem za rady, žiaľ môj neznesie obojok ani obyčajný a nie to ešte antiparazitný :-( škoda ...bolo by to fajn aj ako prevencia :-)

Pavlínka ani môj nezniesol obojok.Vyvádzal jak blázonko keď som mu ho dala :jaziram: robil kotrmelce,lebo si myslel že ho stiahne ale ja som bola neoblomná a tvrdá aj keď mi ho bolo ľúto.Prešlo ho to a musel si zvyknúť,držalo ho to asi dva dni kým sa ukľudnil a zvykol si na to.Treba mu ho dať okolo krku a tak nech sa ti tem vmestia aspoň dva prsty ani na voľno ani na pevno moc nie.Neboj zvykne si a blšky pokapú,len ten byt treba poriadne vypucovať a vystriekať.ja som kúpila v Teta drogerii taký antacídoví spray veľký 2,6€ a to mi vystačilo na celý byt+savo na podlahu+vysávač a parný čistič.Príjemné upratovanie a odblšovanie,nezávidím prešli sme si tým dva krát po sebe.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod kali 30.1.2012 19:58

Pipetky funguju tak,ze ucinna latka sa po aplikacii dostane ce kozu do krvneho obehu a tak po stipnuti do blchy,spray ucinkuje lokalne - blcha sa dostane do kontaktu s ucinnou latkou na srsti,alebo kozi.Obojok postupne trenim o srst uvolnuje ucinnu latku, ktora permanentne pokryva povrch tela zvierata.Pri zablseni sa ovedcil postup sprayom ,postrekom alebo kupelou znicit aktualne blchy na macke a pre dalsiu ochranu dat obojok alebo pipetu.Ucinne latky v prevaznej vacsine pripravkov su netoxicke pre teplokrvne zvierata.Pri ktoromkolvek pripravku moze nastat alergicka reakcia alebo prejav neznasanlivosti.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Reklamy

Odoslaťod Paulína 2.2.2012 11:13

kali napísal:Pipetky funguju tak,ze ucinna latka sa po aplikacii dostane ce kozu do krvneho obehu a tak po stipnuti do blchy,spray ucinkuje lokalne - blcha sa dostane do kontaktu s ucinnou latkou na srsti,alebo kozi.Obojok postupne trenim o srst uvolnuje ucinnu latku, ktora permanentne pokryva povrch tela zvierata.Pri zablseni sa ovedcil postup sprayom ,postrekom alebo kupelou znicit aktualne blchy na macke a pre dalsiu ochranu dat obojok alebo pipetu.Ucinne latky v prevaznej vacsine pripravkov su netoxicke pre teplokrvne zvierata.Pri ktoromkolvek pripravku moze nastat alergicka reakcia alebo prejav neznasanlivosti.Peter vet z poradne

Dakujem za rady :-) ... máte niekto skúsenosti aj s takouto ochranou proti blškám ? http://www.sera.sk/produkt/399.tic___clip- ...
Obrázok používateľa
Paulína
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb