• Reklamy

Kožný problém?

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Kožný problém?

Odoslaťod MartinaP 25.1.2012 12:58

Dobrý deň, máme mačiatko,ktoré nám domov donieslo svrab. Ten už máme našťastie preliečený, aj u ostatných mačičiek. Minule som si všimla na zadnej labke tohto malého malú plochu bez srsti, akoby pleseň. Pani veterinárka nám robila rozbor a bol negatívny, takisto sme robili test aj na roztoče, tiež negatívne. Nevie čo by to mohlo byť, možno následok svrabu. Umývame to repíkom. Vie mi niekto poradiť, čo s tým ďalej? Ďakujem.
Alex - neskutočne úžasný kocúrik, nájdený ako mačiatko na ulici, milujúci a milovaný, jednoducho zlatíčko
Gitka - nádherná mačička s prekrásnymi veľkými očami, z Občianskeho združenia Mačky
Maximilián I. - kocúrik, nezbedné a neposedné mačiatko, proste Maxíček :)
Artuš Black Avatar "Arin" - flat coated retriever, moja čierna láska
Shadin - shagya arab, valach - životný kôň
Sharija - ST/QH, kobyla - miláčik
Obrázok používateľa
MartinaP
Nováčik
Nováčik

Založený: 13.1.2012 11:30
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3

Reklamy

Re: Kožný problém?

Odoslaťod kali 25.1.2012 13:49

Pri svrabe dochadza k zapalovej reakcii koze na roztoce.Ak su zapalove zmeny dostatocne intenzivne dovhadza k naruseniu koznych cievok - vlasocnic.Na tychto miestach po odzneni zapalu rozne dlhy cas nerastie srst.Na osetrenie koze by boli vhodnejsie kremy alebo maste ale pri mackach je problem -neznasaju cudzie veci na srsti ,takze repik je vhodna volba.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 25.1.2012 13:51

MartinaP napísal:Dobrý deň, máme mačiatko,ktoré nám domov donieslo svrab. Ten už máme našťastie preliečený, aj u ostatných mačičiek. Minule som si všimla na zadnej labke tohto malého malú plochu bez srsti, akoby pleseň. Pani veterinárka nám robila rozbor a bol negatívny, takisto sme robili test aj na roztoče, tiež negatívne. Nevie čo by to mohlo byť, možno následok svrabu. Umývame to repíkom. Vie mi niekto poradiť, čo s tým ďalej? Ďakujem.

Martinka podobný problém sme mali aj my zhruba pre rokom.Kocúr mal ušný svrab,bohužiaľ natrafila som na veterinára ktorý urobil len kuk do ucha a povedal že to svrab neni že je to špina a tým to zhaslo.O mesiac nato sme šli na kastráciu k inej slečne lekárke a ju som poprosila nech mu pozrie aj tie ušká lebo sa mi nepáčia.Jasne bol to svrab jak vyšitý,vypláchla mu ušká nejakou vodičkou a dala mi aj domov nech mu to o 3 dni nakvapkám.Asi mesiac po tom som mu objavila malú lisinku za uškom a čím viac to škriabal tým sa to viac rozširovalo.Stery boli ok a kocúr do pol chrbta bez srsti a samá chrasta,lebo si to dral až do krvi.Nasledovali ATb ktoré vôbec nepomohli akurát zhoršili črevnú floru kocur začal zvracať a pochudol mi.Tak som mu lieky vysadlila sa skúsila Koloidné striebro,klop klop zabralo.Vatoví tamponik som mu namočila do toho striebra a vytierala kožu,na noc aby som ho uchránila pre škrabaním som mu navliekla ponožku a zabralo to.Potrápili sme sa síce 3mesiace ale stálo to zato.A poviem ti že niekedy babské recepty zaberú lepšie ako chémia.A aj som sa poučila neni veto ako veto,pokiaľ veterinár nerozozná svrab od špiny tak už fakt neviem.Vymenili sme ho po tejto skúsenosti.Svojho kocurika mám dosť rada na to aby som na ňom dovolila testovať kadejaké somariny bez rozboru a všetkého.Takže máme nového veta,krásnu srsť a ponaučenie do života.A sa ti nepozdáva jeden choď za druhým.Držím vám palčeky.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod MartinaP 25.1.2012 14:01

Ďakujem Vám za rady :-) budeme to teda naďalej umývať repíkom, plus pridám sprej z aloe vera (odskúšaný, osvedčený) a popýtam sa na to striebro. Máme ďalšiu maličkú chrastičku na ušku, tak pevne verím, že sa to nebude nejak rapídne rozširovať + navštívime iného veta :cica2:
Alex - neskutočne úžasný kocúrik, nájdený ako mačiatko na ulici, milujúci a milovaný, jednoducho zlatíčko
Gitka - nádherná mačička s prekrásnymi veľkými očami, z Občianskeho združenia Mačky
Maximilián I. - kocúrik, nezbedné a neposedné mačiatko, proste Maxíček :)
Artuš Black Avatar "Arin" - flat coated retriever, moja čierna láska
Shadin - shagya arab, valach - životný kôň
Sharija - ST/QH, kobyla - miláčik
Obrázok používateľa
MartinaP
Nováčik
Nováčik

Založený: 13.1.2012 11:30
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod Juraj1 28.10.2013 13:03

dám do pozornosti prípravok "Vetericyn" http://www.acare.sk/veterina/starostlivost-o-macky
Juraj1
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 19.10.2013 22:49
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb