• Reklamy

MACIATKU ZAPACHA Z PUSY PO MOCI

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

MACIATKU ZAPACHA Z PUSY PO MOCI

Odoslaťod delfina21 9.11.2012 10:47

Dobry den, chcela som sa opytat, maciatko ma cca 3mes a ked sa dnes zobudil, tak jej bolo citit z pusy akokeby pisala. Co to je za problem? :mutagen: Dakujem
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 29.10.2012 12:14
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: MACIATKU ZAPACHA Z PUSY PO MOCI

Odoslaťod kali 9.11.2012 11:32

Zapach po moci z ustnej dutiny u macitka,ak sa nejedna o ochorenie obliciek,moze mat povod v zaludku.Ak je maciatko krmene granulami s vysokym obsahom bielkovin a prijme vacsie mnozstvo,ktore zotrvava dlhsie v zaludku,posobenimm zaludocnych stiav sa zacne travit,cize rozkladat.Pri rozklade bielkovin vznika aj cpavok,ktory sa dostava do vydychovaneho vzduchu a pripomona pach po moci.Peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod delfina21 9.11.2012 12:10

dakujem proteiny ma 37%, takze neviem, nepapa vela aspon si myslim. a chcem sa opytat, ci jej mozem kupit nejake vitaminy a takisto ci mozem nieco pridat k tym granulam, lebo tie konzervicky a pate su vacsinou pre adult macky. dakujem :cica:
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod kali 9.11.2012 13:55

37% proteinov je iba cislo.Zalezi na zlozeni a povode proteinov.Kvalita proteinov zavisi od obsahu aminokyselin a stravitelnosti.Je rozdiel ci proteiny v granuliach su zivocisneho alebo rastlinneho povodu.Je tiez rozdiel ci bielkoviny pochadzaju zo svaloviny,alebo jatocneho odpadu. A je rozdiel ci krmivo rovnakej znacky je vyrobene napr.v Nemecku,alebo Polsku.Co sa tyka vitaminov,obsah vyrobcovia deklaruju na obaloch,ale pri granuliach a konzervach plati to co aj pri bielkovinach.Najzdravsie pre maciatko by bola nekonzervovana strava/maso,najlepsie v surovom stave,ryby,jogurt a pod/Vitaminy v prirodzenej a cerstvej potrave sa nedaju ziadnou umelinou nahradit.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Reklamy

Odoslaťod delfina21 9.11.2012 17:20

dakujem Peter, chcem sa este opytat, ake masko a ako upravene jej dat, v akom mnozstve a takisto, aky jogurt a aku rybku. dakujem
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod kali 10.11.2012 9:49

Vhodne pre maciatka je maso hovadzie,bravcove,hydina,ryby.Najlepsie v surovom stave,pokrajana na velkost aby macka musela zuvat,t.j. nie prilis male,aby hltala cele kusy,ale ani prilis velke,aby pri konzumacii nemusela pouzivat nohy.Maso je vhodne aj uvarene vo vode bez soli a korenia.Pri hydine treba dat pozor aby sa v krmive nevyskytovali kosti.Rybacie s konzervy by malo byt co najviac zbavene oleja.Skrmovanie vnutornosti/slezina,pecen,oblicky,slezina/zvacsa sposobuju dieteticke hnacky.Divina by sa mala v kazdom pripade prevarit.Prechod z granul na maso by mal byt postupny.Kazda nahla zmena krmiva moze sposobit traviace problemy a hnacky.Velmi vhodne pre maciatko su kuracie srdcia.Treba dbat aj na teploto podavaneho masa.Malo by mat min.izbovu teplotu.Peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 10.11.2012 17:17

delfina21 napísal:dakujem Peter, chcem sa este opytat, ake masko a ako upravene jej dat, v akom mnozstve a takisto, aky jogurt a aku rybku. dakujem

Jednoznačne súhlasím z Peťom až na to bravčové.Bravčové mäso zásadne mačkám a psom netreba podávať.Surové bravčové mäso môže vyvolať takzvanú pseudobesnotu (Aujeszkyho chorobu). Klinický obraz zodpovedá čiastočne besnote, preto ten názov pseudobesnota. Je to akútne horúčkovité infekčné ochorenie, ktoré súvisí s poruchami nervového systému a je spôsobené vírusom herpes. Prenášačom tohto vírusu je prasa. Mačky (aj psy) sa infikujú predovšetkým orálnou cestou, teda konzumáciou surového bravčového mäsa a vírus sa z ústnej dutiny dostáva do mozgu. Liečba nie je možná, zvieratá spravidla umierajú prvý alebo druhý deň po výskyte symptómov.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod felis 12.11.2012 8:11

Len doplním, že surové mäsko treba vždy najskôr zmraziť minimálne na 24 hodín.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58

Reklamy

Odoslaťod kali 12.11.2012 11:50

Mozem Vas ukludnit,Aujzskeho choroba sa na uzemi SR v chove osipanych nevyskytuje.Nalezy sa vyskytuju sporadicky pri vysetreni diviakov.Masozravce su ohrozene len po skrmeni tepelne neupravenej diviaciny.Pracoval som na farme osipanych,kde boli zvierata serologicky pozitivne na Aujezskeho chorobu.Na farme zilo viac psov a maciek ktore konzumovali surove maso z tychto zvierat a ziadne neochorelo.Pocas praxe som zazil pripady na vidieku,ked po hromadnej vakcinacii proti besnote uhynulo niekolko desiatok psov na Aujezskeho len preto ze technik pouzil predtym striekacku na vakcinaciu osipanych.Vakcinovalo sa zivou vakcinou a jenorazove striekacky sa nepouzivali.Peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Reklamy

Odoslaťod delfina21 13.11.2012 11:50

Tak kedze peniazky nemame navyse, aj napriek tomu sme sa rozhodli, ze jej kupime kvalitu. tak uz papa HILLS a whiskas do kosa. vazne nikdy som si nemyslela, ze je fakt taky zly......a ked pusu otvori, ziadny zapach sa nevali.....dakujemmmmm :cica2:
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 13.11.2012 15:24

delfina21 napísal: Tak kedze peniazky nemame navyse, aj napriek tomu sme sa rozhodli, ze jej kupime kvalitu. tak uz papa HILLS a whiskas do kosa. vazne nikdy som si nemyslela, ze je fakt taky zly......a ked pusu otvori, ziadny zapach sa nevali.....dakujemmmmm :cica2:

delfina21 ono ako sa vraví všetko sa raz vráti.A krmiť kvalitou sa oplatí,bude sa ti to vracať celý čas na zdraví mačičky.
Ono tie granule ani nie su tak drahé,pretože keby si krmila granulami ktoré maju 4% mäsa mačka by ti to len jedla a jedla a stále bola hladná.Neviem aká spotreba je na mesiac pri lacných granuliach.
Ja kupujem RC a 2kg balenie mi vystačí na viac ako mesiac.A neide tu len o to či ja mačka sýta.Ono sa to odzrkadlí hneď na kvalite srsti,zdraví,smradku exkrementov a ušetríš aj na veterinároch.Ja osobne nemám rada sojové mäso a to mi pripadá ten whiskas a podobné značky sojovemu mäsu,ješ ješ a nič z toho.
A najlacnejším a zo zdravotného hľadiska najlepším riešením by bolo krmiť mačku mäsom,to je predsa ich prirodzená strava.Nuž ale prehovoriť mačku na niečo je dosť ťažké :-D .
Zopár krát tu boli rady že sa dá prejsť na mäsovú stravu len to chce trpezlivosť.Ja som asi veľmi netrpezliví človek :-( alebo môj kocúr tvrdohlaví :cat16: pretože u nas mäso ani náhodou ešte tak zahrať s nim futbal a ráno si ho odlepovať z vlasov.Držíme labky a prajem vám veľa šťastných rôčkov z micuchom sú to božské bytosti :hearth:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod delfina21 13.11.2012 19:09

dakujem krasne maruska
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.

• Reklamy
fb