• Reklamy

Starostlivosť po kastrácii

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Starostlivosť po kastrácii

Odoslaťod Haudrietka 9.11.2012 16:00

Dobrý deň!
O kastrácii sme tu mali už nespočet príspevkov, ale nikde som sa nedočítala, ako sa rieši pooperačný stav, hlavne v prvých hodinách.
Náš veterinár odviedol síce operáciu výborne, ale na nejaké pokyny, či rady bol dosť "skúpy". Povedal len aby som mu vlhčila oči, aby mu nevyschli a aby som mu miesto podstielky dala do wc natrhané noviny.
Nuž poviem vám, nebola to sranda, dosť dlho sa preberal z narkozy, mal krče v jazyku, ovracal všetko čo videl a cikanie do novín sa mu rozhodne veľmi nepáčilo. Skúšala som zohnať neprašnú podstielku, dúfala som, že zoženiem gelovú, ale žiaľ, už akoby ju ani nevyrábali, tak som zobrala papierovú-neprašnú a dopadlo to tak, že chudák kocúr bol z nej taký na nervy, že 3 dni nekakal a potom sa mi vycikal do paplona, až kym som mu nevratila stary typ podstielky. Našťastie to mal už zahojené, ale zaujímalo by ma teda, ako riešiť tento pooperačný stav, i keď mne to už veľmi nepomôže, ale možno niekomu inému a ja budem zas o niečo múdrejšia :rolleyes:
Ďakujem :cat37:
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

Re: Starostlivosť po kastrácii

Odoslaťod elienta 9.11.2012 17:00

k tejto téme napr.tu:

viewtopic.php?f=4&t=4490#p59084
Elvis & Esterell Nerthiana * CZ
Obrázok používateľa
elienta
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 29.9.2011 13:58

Reklamy

Odoslaťod Haudrietka 9.11.2012 17:32

Ano, je tu časť zodpovedaná, ale o podstielke sa nezmieňujete a ja mám kocúra, vy sa bavíte o mačke. Ale inak aj tu su teda dobre informacie pre začiatok. Vďaka :wink:
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 10.11.2012 17:13

My sme po kastrácii už viac ako 2 roky ale nepamätám si aby ma upozornili na zmenenie podstielky.Kocúr bol po anestéze ešte 2 dni mimo nejedol až na druhý deň po zákroku večer aj to len troška.Jediné na čo sme boli upozornený uložiť mačku na teplé miesto a nízko.Na zem som podložila gumený obrus na ktorý som dala starú osušku a drobca druhou osuškou prikryla.Sledovala som ho celý čas kým sa preberal zhruba to trvalo od 12h zákrok až po 15h čo sa prebral a snažil sa ísť neviem kam.Motalo ho chudáka aj sa mi docikal a pogrckal.Grckal ešte aj na druhý deň a očká mal akési sklovité,ale snažil sa už večer po zákroku skákať na kreslo.Ono sa mu aj podarilo asi na tretí krát.Ťažko je mačku udržať v kľude.Podstielku používam od začiatku silikonovu u nas nebol problém, už v noci bol cikať vo svojom wc.u kocúrov je to jednoduchší zákrok ako u mačiek.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod JancaB 10.11.2012 20:19

Cikať na noviny mi teda nepríde ani trošku hygienické :mutagen: Veď to sa rozmočí, fuj. Keď si predstavím aké množstvo vypustia moji tigri. Určite je klasická podstielka hygienickejšia, veď to okamžite vsiakne do seba. Treba dať čistú a hotovo. Kocúri si sami po toalete ranku očistili. Ja som iba skontrolovala či tam niečo neostalo, keďže ranky mali otvorené. Všetko sa zahojilo bez problémov. Načo zvieratko zbytočne stresovať. Ja si myslím, že stačí na to zvieratko len dohliadnuť aby nikam neskákalo, kým úplne neodznejú účinky narkózy. Nám bolo povedané, že nechať cicúcha v prepravke ešte aj 2-3 hodinky po opke v teple samozrejme. My sme boli ráno na operácii a asi večer som prvý krát ponúkla jedlo, vodičku skôr. Moji pýtali jedlo hneď ale odolala som ich pohľadom. Nevrackal mi ani jeden.
Janča, Louis (16.2.2010-24.6.2010), Tinko (14.4.2010), Bucko (5.5.2010), Vicky (17.8.2010), Lady (25.10.2012)
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
ObrázokObrázok ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
JancaB
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 27.4.2010 19:28
Počet mačiek: 4
Skutočné meno: Jana B.

Reklamy

Odoslaťod Haudrietka 11.11.2012 19:50

Nuž, s tými novinami to je tak, že tam išlo hlavne o to, aby sa mu do rán nedostal ten prach z podstielky, čo je skutočne veľký problém, lebo z niektorých podstielok sa práši ako v bani :). No a ano, tie noviny ked ocikal, tak zachvilu to už "razilo". Samozrejme som ich vyhodila aj hajzlik umyla, ale volako sa mu ani tie nové nejavili, ked opadla anesteza. Preto som skušala zohnať tú silikonovu=gelovu podstielku, ale v Pn márne. Už je to od pondelka tyždeň, antibiotika dobral, ale ešte som našla malilinke krvave bodky na peliešku. Takže hlavne prvé dni by som to s prašnou podstielkou rozhodne neriskovala.
Marusska83, kde kupuješ tú silikonovu podstielku? (cena, gramáž?)
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Reklamy

Odoslaťod Crysis 12.11.2012 13:05

Moji dvaja micúchovia sú po kastrácii a ani s jedným neboli problémy.Práveže som to využil ako sa len dalo,ostrihal pazúry,jednému ostrihal srsť,keďže mal zopár chumáčov a druhého som zas poriadne vyčesal.Najlepšie je kastrovať hneď ráno a do večera je cica v poriadku a nemusíte pri nej ponocovať.Nevracal mi ani jeden,treba len dodržať tých cca 10-12 hodín nejesť pred operáciou,čo sa ľahšie dodržuje pri kastrácii hneď ráno,keďže cica v noci spí a nemyslí tak na jedlo.Podstielku som nemenil,obidvaja sa pomočili keď boli ešte v narkóze,(s tým treba počítať,než si ich položíte na postel :-D )a keď potrebovali ísť potom na wc,tak už boli relatívne v pohode.Akurát by bolo možno dobré nechať cicu kým sa nepreberie v prepravke,lebo majú tendenciu chodiť za každú cenu.Preberie sa,ledva sa postaví na nohy,prejde 1 meter,ľahne si a spí.Za pár minút sa to opakuje až kým sa nepreberie úplne.Keď som videl ako ich hádže,tak som ich chytil pod brucho a chodil s nimi :-D .A ešte som zabudol že im treba"preklikávať"oči(privierať očné viečka),aby im nevyschli.
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 1.7.2011 19:58
Pohlavie: Muž
Skutočné meno: Miro

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb