• Reklamy

OČKOVANIE MAČIATKA- aké?

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

OČKOVANIE MAČIATKA- aké?

Odoslaťod delfina21 17.11.2012 11:27

Dobry den, chcela som sa opytat. Nase maciatko dostalo prvu vakcinu asi pred mesiacom Felocell CVR . Ktora nasleduje dalsia? Ide o to, ze nechcem ist s nou na kliniku, lebo je to drahe. Aj tu prvu sme jej pichli doma. Teraz ma napadlo, ze som objednala tu istu, to sa picha ta ista alebo ako tj? dakujem :-)
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 29.10.2012 12:14
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: OČKOVANIE MAČIATKA- aké?

Odoslaťod Marusska83 17.11.2012 15:12

delfina21 napísal:Dobry den, chcela som sa opytat. Nase maciatko dostalo prvu vakcinu asi pred mesiacom Felocell CVR . Ktora nasleduje dalsia? Ide o to, ze nechcem ist s nou na kliniku, lebo je to drahe. Aj tu prvu sme jej pichli doma. Teraz ma napadlo, ze som objednala tu istu, to sa picha ta ista alebo ako tj? dakujem :-)

delfina21 prepáč ale mne zastáva rozum nad tým.Ty si mala odvahu sama pichnúť micke injekciu?Nebála si sa že trafíš nejaké miesto kde sa to pichať nesmie?Neber to odo mňa ako výčitku ale ja by som v živote nepichla môjho kocúra aj keby mi to ukázalo 100 vetošov radšej by som šla aj peši 10km len nech to urobí odborník.Myslím že k tomu vetošovi budeš musieť ísť tak či tak potrebuješ vystaviť očkovací preukaz+čipovať takže návšteve sa nevyhneš.Naše pokladíky chlpaté sú súčasťou našej rodiny a veterinárne náklady sú z tým spojené takže s tým treba rátať.Neni to veľká položka raz ročne zaočkovať ale pokiaľ sa naskytne nejaký zdr.problém stále mám na boku odloženu obálku s názvom chlpáč kde mesačne dávam 5 až 7e pre prípadnie čoho nečakaného.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod delfina21 17.11.2012 16:04

Manzel vystudoval veterinu, cize on ju ockuje, len je este bez praxe a nevie presne ktoru vakcinu, lepsie povedane jej nazov. ja na kliniku memusim mam doma poklad a micku sme si zobrali z kliniky tam ju niekto odlozil....takze nastartuj opat svoj rozum, ked sa nahodou zastavil ;) A co jej mozes napichnut, ked jej pichas s.c.som zdravotna sestra a takisto bez problemov to robim
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 29.10.2012 12:14

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 17.11.2012 19:04

delfina21 napísal:Manzel vystudoval veterinu, cize on ju ockuje, len je este bez praxe a nevie presne ktoru vakcinu, lepsie povedane jej nazov. ja na kliniku memusim mam doma poklad a micku sme si zobrali z kliniky tam ju niekto odlozil....takze nastartuj opat svoj rozum, ked sa nahodou zastavil ;) A co jej mozes napichnut, ked jej pichas s.c.som zdravotna sestra a takisto bez problemov to robim

Delfina21ja som to nemyslela v zlom čo som ti napísala.Tak ako ja alebo hoc kto iný neviem čo si študovala ty, alebo tvoj manžel,ale na tom vlastne nezáleží.Ide tu o micku.Takže ak je tvoj manžel študovaný veterinár hoc ešte bez praxe myslím že by mal vedieť aká vakcína nasleduje.Pokiaľ viem na veterine je 6 ročník len prax,alebo sa mýlim?Dnes je už kopec praxe aj v nižších ročníkoch na veterine takže myslím že vyhľadať si následnu vakcináciu pre veterinára by nemal byť problém.
Čo jej môžem napichnúť?to neviem lebo nie som ani vetoška ani zdr.sestra a práve preto to nerobím a ani by som to nerobila.Na to sú lekári a pokiaľ viem anatomia zvieraťa a človeka je úplne iná,alebo sa mýlim?
Myslím že som až veľmi naštartovala svoj rozum :-) ale vôbec nechápem , manžel keď je vetoš nevie základné veci a to neide len o vakcináciu ale aj o tvoj iný príspevok napr.pach čpavku z pusy alebo čím mačku krmiť.Moja neter sa to učila už prvý rok na veterine.Naozaj to neber ako útok na svoju osobu.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb