• Reklamy

mačiatko a škamrinky

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

mačiatko a škamrinky

Odoslaťod yorica 22.11.2012 20:51

Mám 13 týždňové britské mačiatko, ktorému sa pod očkami tvoria škamri. Musím mu ich aspoň 2x denne utierať vlhkou handričkou prípadne mu ich pomastiť lekárskou vazelínou. Ak to neurobím vytvoria sa mu s toho tvrdé ťažko odstrániteľné hrčky. Čo mám robiť ? Dá sa to nejako liečiť, alebo to nechať tak ?
yorica
mačiatko
mačiatko

Založený: 26.7.2008 19:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: mačiatko a škamrinky

Odoslaťod Mius 23.11.2012 8:52

Týmto malým mačičkám sa to zvykne robiť z prachovej podstielky. Keď zahrabávajú tak sa z toho dosť práši a rovno im do očí. Vznikne tak aj alergia, lebo sa prach v očiach hromadí. Oni si ešte tak nevedia labkou prečisťovať očká :wink:

Skúste zmeniť podstielku a kupovať ten Zv.... t hrubozrný, je to žlto-červené balenie a bez vône. Moja staršia cica už len tak zvonku ohrádky zahrabáva jednou packou aby sa asi nezaprášila :-D Tá mladšia hrabe ešte o dušu... a po nej radšej aj okolie poutieram, lebo sa to roznáša. Tak isto som prvé týždne častejšie umývala oči. Tú masť nedávajte, nakoľko na mastnotu sa najviac všetko lepí a zachytáva. Aj podstielku častejšie čistite od exkrementov.

S pozdravom...
Obrázok používateľa
Mius
mačiatko
mačiatko

Založený: 28.2.2012 9:54
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Iveta

Reklamy

Re: mačiatko a škamrinky

Odoslaťod Haudrietka 23.11.2012 15:47

Problem, ktorý opisujete vzniká prievanom, niekedy stačí, aby mačka vyšla na balkon a už jej slzia oči a ak je zimšie, prípadne fúka vietor, tak hned sa to prejaví zakrátko výtokmi z oči, neskôr karpinami...môže byť aj suchym vzduchom, ak by napríklad rada spala na/pod teplým radiatorom.
Treba dávať pozor, aby mačka nesedela dlho pred oknom alebo v prievane. Na liečbu použite Ophthalmo septonex = očná masť, bežne dostupná v lekárňach. Výsledok liečenia je vidieť už po 1 dni ak masť aplikujeme 3x denne.
Obrázok používateľa
Haudrietka
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.11.2011 9:34
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb