• Reklamy

OCKOVANIE MACIATKA- PORADIE

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

OCKOVANIE MACIATKA- PORADIE

Odoslaťod delfina21 28.11.2012 12:31

Dobry den, mame doma male maciatko a je zaockovane 2x mesiac po mesiaci tou istou vakcinou Felocell CVR. Ake by malo byt ockovanie u bytovej macicky? Citala som , ze su nejake 3 a 4-kombinacie, ale ona nic nedostala a uz ma 4mesiace priblizne. dakujem
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 29.10.2012 12:14
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: OCKOVANIE MACIATKA- PORADIE

Odoslaťod kali 29.11.2012 11:03

Maciatko,podobne ako stena ziskava imunitu po narodeni prosrednictvom mledziva/prve mlieko po porode/.Protilatky,ktore ziska cez mledzivo zavisia od protilatok ktore ma matka.Takto ziskana kolostralna imunita chrani maciatko cca 12 tyzdnov.Ockovania pred dovrsenim 12 tyzdnov/cca 3 mes/ sa vykonavaju pre pripad keby kolostralna imunita od matky bola nedostatocna.Preto je dolezite preockovat maciatko po dovrseni 3 mesiacov veku.Kazdy vyrobca vakciny uvadza na pribalovom letaku vakcinacny program,krory by mal vet dodrzat a informovat majitela maciatka.Peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod delfina21 29.11.2012 12:52

Dobry den, no maciatko bolo najdene na ulici a my sme si ho zobrali z vet kliniky, ale zda sa mi cudne, ze ju zaockovali 2x tou sitou vakcinou a na dalsiu navstevu nas nepozval, asi zabudol? Cize viete mi povedat prosim Vas aka teraz nasleduje vakcina( nazov) a kedy? dakujem
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod kali 29.11.2012 13:08

Vakcina Felocell CVR chrani macku pred troma infekcnymi ochoreniami:caliciviroza,panleukopenia a rhinotracheitida,cize"trojkombinacia".Vyrobca odporuca aplikovat 2 davky v rozmedzi 3-4 tyzdnov,potom opakovat 1x rocne.Ak ma maciatko viac ako 3 mesiace,doporucil by som ho zavakcinovat minimalne proti besnote,alebo viacvalentnu vakcinu ,v ktorej je aj besnota.peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 29.11.2012 19:22

delfina21 napísal:Dobry den, no maciatko bolo najdene na ulici a my sme si ho zobrali z vet kliniky, ale zda sa mi cudne, ze ju zaockovali 2x tou sitou vakcinou a na dalsiu navstevu nas nepozval, asi zabudol? Cize viete mi povedat prosim Vas aka teraz nasleduje vakcina( nazov) a kedy? dakujem

delfina už vieš akú vakcínu máš objednať?Pán doktor ti to napísal.Zaráža ma ako klameš a neuvedomuješ si že sa dá spätne prečítať príspevok? :jaziram:
viewtopic.php?f=31&t=4699
Pokiaľ ma zrak neklame písala si v predchádzajúcom príspevku že si očkovala sama a manžel je veterinár.Teraz píšeš že ťa zabudli objednať na ďalšiu vakcináciu?Mne z toho vychádza len to že mačku očkujete sami doma,ok v pohode manžel je veterinár ako si písala.Takže rovno napíš že ste dva krát očkovali doma a neviete aká nasleduje vakcína ďalšia.Manžel ako veterinár hoc ešte bez praxe si myslím že vie čítať čo je napísané na vakcíte v príbalovom letáku,výrobca to tam udáva.Na to prax nepotrebuje.Je to podľa mňa úbohé že dokáže niekto takto smiešne klamať a neuvedomuje si že sa namotáva sám do vlastných klamstiev.Nechcela som reagovať na príspevok je to predsa len poradňa pre veterinára ale klamstvo z duše nenávidím. :ikillyou:
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod delfina21 29.11.2012 20:55

marusa sa staraj sa o seba a nemiesaj sa do veci, do ktorych ta nic nie je
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod delfina21 29.11.2012 20:58

dakujem Peter z VET poradne
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 30.11.2012 4:15

delfina21 napísal:marusa sa staraj sa o seba a nemiesaj sa do veci, do ktorych ta nic nie je

Delfina pokiaľ sa nemýlim toto forum pre milovníkov mačiek je verejné.Prosila si o radu tak si ju dostala.Samozrejme že sa starám o seba ale ty sa nad sebou zamysli a uvedom si že akú mienku maju o tebe ľudia keď jeden mesiac píšeš do chovateľskej poradne dotaz s otázkou o mesiac do veterinárnej poradne.Tu napíšeš niečo iné a tam tiež,alebo máš problém napísať na rovinu potrebujem aká vakcína nasleduje? :-(
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 30.11.2012 4:23

Marusska83 napísal:
delfina21 napísal:marusa sa staraj sa o seba a nemiesaj sa do veci, do ktorych ta nic nie je

Delfina pokiaľ sa nemýlim toto forum pre milovníkov mačiek je verejné.Prosila si o radu tak si ju dostala.Samozrejme že sa starám o seba ale ty sa nad sebou zamysli a uvedom si že akú mienku maju o tebe ľudia keď jeden mesiac píšeš do chovateľskej poradne dotaz s otázkou o mesiac do veterinárnej poradne.Tu napíšeš niečo iné a tam tiež,alebo máš problém napísať na rovinu potrebujem aká vakcína nasleduje? :-(

Ďakujem za mail ale mohla si to napísať rovno na stránku a nemusela si to posielať."ak mas nejake komplexy ries si to niekde inde a nie v mojom prispevku" Tvoj mail je výstižný a nasvedčuje o tvojom komplexe nie mojom.Prajem krásny deň a mačičke držím palce. :-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Andrea 22 22.11.2013 7:34

Zdravím Vás

CHcela by som sa informovať ako je to s očkovaním mačiatok. Mám Vrh mačiatok vakcinovať som ich bola v 9 týždni dostali vakcínu Quadricat Rage, Pantl a HC to sa miešalo. Ked som sa však pýtala na preočkovanie dostala som odpoved že už netreba že v tom majú všetko až v jednom roku znovu. Prvý vrh som bola 2x. Tak som zostala zaskočená. Je tento postup správny ? Postačuje toto vakcinovanie? Mačiatka sú šlachtené budú iba v byte.
Ďakujem Andrea22
Obrázok používateľa
Andrea 22
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 30.12.2010 18:46
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Andrea

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb