• Reklamy

Chodi za mnou, mnauka a problem so zubami

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Chodi za mnou, mnauka a problem so zubami

Odoslaťod luciaB 16.1.2013 20:04

Moj Orientaly 3,5 rocny kocurik v poslednych dnoch stale chodi za mnou, sadne si, uprene pozera a mnauka "maaaaaa!" a pritom do mna stucha packou. Neviem, co mu je a co odomna chce. Doteraz bol kludny a robil toto len, ked bol hladny, chcel pohladit, alebo chcel otvorit dvere...Teraz nechce nic z toho. Niekedy, ked ho hladkam a zrazu pride druhy kocurik, ktory nema problem prist a konkretne "povedat" co chce...tak tento starsi 3,5 rocny kocur zoskoci a ide prec. Som z toho nervozna. Nieco maju proti sebe? Ze by superili o pozornost u mna, alebo co moze este chcet.
Tento kocur ma aj problem s diasnami. V novembri mu vycistili kamen a uz v Decembri mal zase zapalene diasna. Mazem mu to gingisanom...strasne sa mu to nepaci a pred kazdym osetrenim je nahanacka a potom boj. Ale ajtak sa mi zda, ze mu z pusy smrdi trochu. granule zatial zere. V decembri bral 10 dni antibiotika...take tie, co vyzeraju ako ibuprofeny. Zlepsilo sa mu to, ale zrejme za chvilu bude na ne zase zrely. Trapi ma to, lebo podla mna nieje zdrave tolko antibiotik tlacit. Je nejake lepsie riesenie.
luciaB
mačiatko
mačiatko

Založený: 24.11.2011 19:53
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lucia Bartosova

Reklamy

Re: Chodi za mnou, mnauka a problem so zubami

Odoslaťod kali 17.1.2013 15:11

Zapalene dasna moze sposobovat zubny kamen,co je pri mackach menej casta pricina.Castejsie zapal dasien sposobuju bakterie,ako sprievodny prejav pri slabej imunite,alebo pri nizkej hladine bakteriolytickych enzymov v slinach.Ak sa zapal opakuje castejsie alebo nereaguje adekvatne na antibioticku liecbu,bolo by vhodne vysetrit imunitny stav zvierata.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb