• Reklamy

problemy po sterilizacii

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

problemy po sterilizacii

Odoslaťod moncici67 21.6.2013 13:45

Dobrý deň
potrebovala by som poradiť, našu micku sme dali sterilizovat v utorok rano okolo pol jedenastej vsetko prebehlo v poriadku,veterinarka povedala ze dobre ze sme prisli lebo mala cysticku maternicu.od operacie je to dnes uz treti den a ona je stale zalezena pod postelou.vcera sme boli u veterinarky a ta nam pichla daco proti bolesti a este nieco na vzpruzenie.nevsimla som si ale ziadnu zmenu v spravani macicky.stale je schovana pod postelou a tam lezi. ma niekto podobnu skusenost prosim?
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."
Obrázok používateľa
moncici67
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 27.3.2012 11:18
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: monika

Reklamy

Re: problemy po sterilizacii

Odoslaťod Dorka 21.6.2013 14:50

Povedala by som, že to môže byť spôsobené aj týmto teplým počasím. Keď je takto teplo, tak by sa zvieratká nemali vystavovať ďalšej záťaži, akou samozrejme aj kastrácia je. U Vás to bol prípad, že bolo dobre, že sa kastrácia uskutočnila, aj keď aj v tomto teple. Inak mačička papá? Pije? Mám doma momentálne 5 mačičiek, ale cez deň teraz tiež všetky polihujú a ožívajú len večer, keď sa trochu ochladí.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod moncici67 21.6.2013 15:26

vcera po injekciach od vetky uz sa aj napila aj daco spapala ale vyvratila to.veterinarka ju pozerala ranu ma v poriadku ani na dotyk neni citliva.aj ju popocuvala vsetko by malo byt ok.len sa bojime teraz toho ze stale lezi aj cez den aj vecer.nechce chodit aj napriek tomu ze dostala lieky proti bolesti.a nebola este kakat len cikala.veterinarka sa boji aby sa jej neupchali creva.mame jej dat sardinku v oleji.ale ona nechce jest.dneska som jej davala rovno k cumaciku prst namoceny v tuniaku.tuniaka inak ma velmi rada a teraz sa len otocila chrbtom ku mne a koniec
"Mačky často využívajú pravidlo, že nikdy nie je zbytočné skúsiť žiadať to, čo chceme."
Obrázok používateľa
moncici67
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 27.3.2012 11:18
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: monika

Reklamy

Odoslaťod kikamici 21.6.2013 23:11

no čo, už papala mačička a sa vykakala? neviem poradiť nič iné, ak to ešte nie je v poriadku, ako že ísť konzultovať k nejakému inému vetovi, to by som urobila ja. A trošku oleja z tuniaka možeš streknúť do papulky aj injekčnou striekačkou.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod kali 22.6.2013 5:26

Po operaciach v brusnej dutine dochadza k atonii criev,ktora moze trvat niekolko dni.Je dost podstatne rozlisit,ci nechutenstvo je sposobene atoniou criev,alebo poperacnym zapalom.Dolezite je merat telesnu teplotu.Doporucil by som neoperovat zviera pocas extremne teplych dni,len ak je to nevyhnutne.Pocas anestezy u zvierat nefunguje termoregulacia.Ak macka niekolko dni neprjma potravu a tekutiny je potrebne vykonat opatrenia,aby nedoslo k dehydratacii.peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 19.10.2013 9:18

Neviem či to mám zaradiť tu ale myslím že áno.Vo štvrtok sme podstúpili sterilizáciu našej micky.Klobúk dole pred prácou pána doktora,ranka ju asi 2cm krásne zašitá a ošetrená.Micka je čulá ako raketka stolicu mala hneď na druhý deň všetko je ok.Dnes som si všimla že má začervenanu bradavku zrejme podráždená holením.Je potrebné ju nejak ošetriť?alebo stačí pokrytie Atb ktoré dostala pri sterilizácii?No udržať mačku v kľude je asi nemožné 12h po zákroku sa vyškrabala na skriňu. :-(
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb