• Reklamy

Ragdoll - ruja

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

Ragdoll - ruja

Odoslaťod Denčiatko 30.10.2013 9:40

Dobrý deň, chcela by som sa podeliť o skúsenosť, teda skôr o to, že moja 10mesačna mačička plemeno Ragdoll nemá stále ruju ani náznaky... Teraz prichádza zima tak asi nebude mať ale veterinár aj vo všetkých odborných literatúrach píšu, že od 6m-do 10m by mala mať prvú ruju . Nemá žiadne náznaky.. ani najmenšie.. Moja Dollka nie je až taká prítulná, má rada hranie naháňanie ale na ruky nerada chodí... a pritom sme ju nikdy nenaťahovali.. Papá granulky (roayl canin ešte tie maličké do 12mes) plus som jej dávala kapsičky ale jesť ich nechce, len vylizuje šťavu.. a tak dostáva varené masko, aj to je veľmi málo.. Možno to má súvis s tým že keď som si ju doniesla od chovateľky mala len 900g a 3mesiace, čo je asi dosť málo... neviem posúdiť.. je najmenšia so všetkých súrodencov.. Chcela by som ju dať napáriť alebo vykastrovať.. ale ruja stále nechodí.. Kde môže byť problém?
Denčiatko
Nováčik
Nováčik

Založený: 29.10.2013 18:31
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: Ragdoll - ruja

Odoslaťod kali 30.10.2013 18:47

Macka pri prvej ruji musi mat:dostatocne vyvynute pohlavne organy/maternica,vajecniky/ a musi byt dostatocne telesne vyvynuta/velkost.telesny ramec,vaha/.Tieto parametre dosahuju macky zvacsa vo veku 6 az 10 mesiacov.Nepritomnost prvej ruje je bezna.Niekedy prebehne ako tzv."ticha ruja" bez vonkajsich priznakov.Doporucil by so pockat.Peter vet.z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb