• Reklamy

FeLV, FIV a FIP

tu ti poradí veterinár...
  • Reklamy

FeLV, FIV a FIP

Odoslaťod Tamina 6.11.2013 10:56

Dobry den,

buduci tyzden si ideme pre nasu macicku (ruska modra s PP). Chcem sa spytat skusenejsich chovatelov. Staci, ze su rodicia testovani a ockovani proti FeLV, FIV a FIP alebo musi byt aj macicka testovana a ockovana? Patri testovanie a ockovanie na FeLV, FIV a FIP k veciam, ktore ma dobry chovatel urobit pred tym, ako da zvieratku novy domov? Len chcem este spomenut, ze macicka bude len v byte a ine zvierata nemame. A este mam jednu otazocku. Mozem dat macicku sterilizovat uz v 4. mesiaci alebo je mudrejsie este mesiac dva pockat. Vopred dakujem za odpovede :-)
Tamina
Nováčik
Nováčik

Založený: 3.11.2013 9:20
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: FeLV, FIV a FIP

Odoslaťod KatuliK1986 6.11.2013 13:47

ja som mačičku netestovala, ani neočkovala. Nie je chovná a jej rodičia sú negatívni. Kastrovali sme v 5. mesiacoch a takáto skorá kastrácia ju nijako nepoznačila, veterinár nám odporúčal kastráciu ešte pred prvou rujou a keď som ju priviezla na kastráciu v 5. mesiacoch, nemal nič proti
ObrázokObrázok

Lorelai (*19.2.2013) - ragdoll seal mitted RAG n04, naša najkrajšia upradená princezná
KatuliK1986
mačiatko
mačiatko

Založený: 12.4.2013 8:43
Skutočné meno: Katarína

Reklamy

Odoslaťod Sashi 18.12.2013 11:33

Chcela by som sa spýtať aké dôležité je testovanie na FELV a FIV, nakoľko mam 14 mesacneho kocura, ktory nikdy nebol testovany (ani mi to veterinar nenavrhol, nasla som si to az na internete) a je to obycka z dediny... z podmienok, kde sa macky rodia a umieraju bez povsimnutia a nemaju vet. starostlivost.
Obrázok používateľa
Sashi
Nováčik
Nováčik

Založený: 26.11.2012 18:57
Skutočné meno: Alexandra

Reklamy

Odoslaťod kali 20.12.2013 16:52

Testovanie na FeLV,FIV,FIP je ukon pri ktorom sa zistuje,ci ma zviera protilatky.Protilatky mozu byt pasivne,ziskane z materinskeho mlieka - kolostra.Tie chrania maca cca 3 mesiace.Potom je najvhodnejsie zviera vakcinovat a tak ziska aktivne protilatky.Nevakcinovana macka chovana v byte moze tiez ochoriet,aj ked pravdepodobnost je ovela mensia ako u vonkajsej macky.Peter vet. z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod kali 20.12.2013 16:52

Testovanie na FeLV,FIV,FIP je ukon pri ktorom sa zistuje,ci ma zviera protilatky.Protilatky mozu byt pasivne,ziskane z materinskeho mlieka - kolostra.Tie chrania maca cca 3 mesiace.Potom je najvhodnejsie zviera vakcinovat a tak ziska aktivne protilatky.Nevakcinovana macka chovana v byte moze tiez ochoriet,aj ked pravdepodobnost je ovela mensia ako u vonkajsej macky.Peter vet. z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Veterinárna poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb