• Reklamy

hnačka

máš zdravotný problém...

hnačka

Odoslaťod Twiggy 17.11.2007 15:17

Môj 8 mesačný kocúrik má celý deň hnačku, nechce piť , je akýsi otapený snažila som sa mu dávať vodu striekačkou ale pri tom sa stále dusil dočitala som sa tu že na hnačku pomože čierny čaj ale ten predsa len viac odvodní..čo mám robiť? :velmismutny:
Obrázok používateľa
Twiggy
Nováčik
Nováčik

Založený: 28.10.2007 12:53
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: hnačka

Odoslaťod Bea 17.11.2007 16:45

Twiggy napísal:Môj 8 mesačný kocúrik má celý deň hnačku, nechce piť , je akýsi otapený snažila som sa mu dávať vodu striekačkou ale pri tom sa stále dusil dočitala som sa tu že na hnačku pomože čierny čaj ale ten predsa len viac odvodní..čo mám robiť? :velmismutny:

Ak sa ti nedarí doňho dostať tekutiny, tak ho vezmi ešte dnes k veterinárovi. Mladá mačka sa veľmi rýchlo dehydratuje.

Okrem tohu mu skús tú vodu dať vpredu na packy, bude si ich olizovať, lebo sa bude chcieť "očistiť"a tým prijme aj nejaké tekutiny.

Hnačka môže byť sprievodným javom rôznych chorôb.

Čo jedol - nemohol niečo zjesť, čo mu sposobilo problémy?
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 12:39

Reklamy

Odoslaťod MisheliQ 4.7.2008 16:43

Ahojte, potrebujem poradiť.
Doma mám dve asi 5-6 týždňové mačiatka, ktoré mi teraz zaačali hnačkovať. Ich výkali nie sú ani najriedšie, ale riedke sú a som z toho dosť nervózna. Viem, že hnačky treba okamžite riešiť, no ja som počkala deň, či sa to náhodou nezlepší, ale žiadna zmena. Čítala som, že malé mačiatka mávajú tento problém pre ešte citlivý žalúdok a tento problém mávajú aj niektoré dospelé mačky. Ich jedálniček vyzerá asi takto:
Ráno niečo mliečne -smotana, pribináčik, jogurt
Obed- súrové hovädzie mäso, whiskas mäsové kocky junior, whiskas konzerva (zatiaľ papkali len to) a mám pre ne ešte kuraciu pečienku, kuracie prsia + zelenina alebo iný doplnok
Večera-to isté čo na obed + bez toho doplnku

Rozmýšľala som, či to nie je tým, že sa im takto odrazu začal meniť jedálniček, lebo neviem čo predtým jedli, čím boli kŕmené, pravdepodobne zvyškami od stola alebo tým, čo mačka (ich matka) chytila. Ak to je tým, tak potom neviem ako ich mám krmiť tak, aby dostali všetky vitamíny potrebné na správny vývoj a rast. Ďakujem všetkým za každú radu.

K veterinárovi pôjdem dnes alebo v pondelok, pretože dnes musím ešte niečo dorobiť, takže návštevu veterinára v žiadnom prípade nevynechám, je to hneď to prvé čo urobím, ak dokončim isté veci. Píšem to tu avšak preto, aby ste mi poradili VY mačičkari. Ďakujem

Inak vedeli by ste o nejakom prípravku-lieku, ktorý by ste mi mohli odporučiť na tento môj problém? Vopred ďakujem
MisheliQ
mačiatko
mačiatko

Založený: 13.4.2008 19:52
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod gandalf 4.7.2008 18:51

MisheliQ napísal:Ahojte, potrebujem poradiť.
Doma mám dve asi 5-6 týždňové mačiatka, ktoré mi teraz zaačali hnačkovať. Ich výkali nie sú ani najriedšie, ale riedke sú a som z toho dosť nervózna. Viem, že hnačky treba okamžite riešiť, no ja som počkala deň, či sa to náhodou nezlepší, ale žiadna zmena. Čítala som, že malé mačiatka mávajú tento problém pre ešte citlivý žalúdok a tento problém mávajú aj niektoré dospelé mačky. Ich jedálniček vyzerá asi takto:
Obed- súrové hovädzie mäso, whiskas mäsové kocky junior, whiskas konzerva (zatiaľ papkali len to) a mám pre ne ešte kuraciu pečienku, kuracie prsia + zelenina alebo iný doplnok

Rozmýšľala som, či to nie je tým, že sa im takto odrazu začal meniť jedálniček, lebo neviem čo predtým jedli, čím boli kŕmené, pravdepodobne zvyškami od stola alebo tým, čo mačka (ich matka) chytila. Ak to je tým, tak potom neviem ako ich mám krmiť tak, aby dostali všetky vitamíny potrebné na správny vývoj a rast. Ďakujem všetkým za každú radu.

K veterinárovi pôjdem dnes alebo v pondelok, pretože dnes musím ešte niečo dorobiť, takže návštevu veterinára v žiadnom prípade nevynechám, je to hneď to prvé čo urobím, ak dokončim isté veci. Píšem to tu avšak preto, aby ste mi poradili VY mačičkari. Ďakujem

Inak vedeli by ste o nejakom prípravku-lieku, ktorý by ste mi mohli odporučiť na tento môj problém? Vopred ďakujem

No v prvom rade je dolezita navsteva veterinara, aby urcil dovod hnacky. Avsak ako prva pomoc, pokial je hnacka z nejakeho jedla, ktore maciatkam nesadlo (mliecne vyroby, Whiskas kapsicky, a pod...) je varena ryza s kuracim maskom- varenym. Masko nakrajaj na male kusky, a uvar spolu s ryzou- tak aby sa ryza uplne rozvarila na kasu. A davaj len to, nic ine a v neobmedzenom mnozstve. Ja davam aj ako prvu pomoc granulky od RC Intestinal- su proti hnacke, ale kedze este len veterinara navstivis, doma ich urcite nemas. Takze hura do varenia, hlavne dbaj na maciatka aby vela pili- vodu, a pokial by hnacka nepresla, utekaj k vetovi. Drzim palce :-)
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 15:51

Reklamy

Odoslaťod gandalf 4.7.2008 18:57

Este som zabudla...A az sa daju maciatka do poriadku, krm ich hlavne granulkami- tie maju vsetko co maciatka pre spravny rast a vyvin potrebuju. K tomu masko, mozes davat riedenu Tatru, biely jogurt a pod...ale hlavne granulky pre maciatka. Pre taketo malicke su najlepsie RC kitten od 1-4 mesiacov. Su malicke, takze ich maciatka vedia vyborne kusat aj v takomto nizkom veku. Neskor kupuj az do veku 1 roka granule pre maciatka- Kitten. :wink:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 4.7.2008 18:59

MisheliQ napísal:Ahojte, potrebujem poradiť.

moj kocurik to mal tiez take redsie, a na 100% na neho zabralo to, ze cely den jedol iba (kvalitné) granule a raz denne surove kuracie maso. vsetko bolo ok za dva dni. :TomyAngelo:
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 10:31

Reklamy

Odoslaťod lusil329 4.7.2008 19:48

aj moj kocúrik hnačkoval, ale akonáhle som vyradila wiskas, hnačka zmizla... a druhé mačky mi hnačkujú aj z mlieka a smotany, preto mliečne výrobky vynechávam...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 14:13

Reklamy

Odoslaťod MisheliQ 4.7.2008 21:13

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady
gandalf: Takže im mám nasadiť diétu?? A ryža mačiatkam len zaplní žalúdok, ale nebudú mať z nej žiaden osoh. Z takejto varenej stravy teda rozhodne veľa dobroty mať nebudú, to aby som čo najskôr navštívila toho veterinára s tým, že im kúpim tie granulky Royalky, lebo ako určite budú mať z tých granuliek väčší príjem potrebných živín ako z tohoto. :-) Lebo veď mačiatka by mali mať pestrú stravu, najmä pestrú na vitamíny a živiny :cica:. A tiež som počula, že dnešné granule už obsahujú potrebné množstvá vitamínov, živín a iných. Ale mňa trubku (slušne povedané) nenapadlo zháňať pre mačiatka granulky u veterinára. Nakoľko psovi sme granule kupili cez e-shop, tak som zabudla na také niečo, že sa dajú kúpiť grabule u veterinára.
A na RCčku som počula všeličo čo sa týka psích granúl a na mačacie granule všeobecne som zase počula, že sa nerobia veľmi kvalitne. Čiže Vy čo kŕmite RC nemáte žiadne problémy s Vašimi mačkami? :cerveny:

GabikaD.:Takže asi urobím najlepšie ak im normálne potraviny nebudem takto striedať počas dňa, ale iba raz do dňa po jednom takomto jedle :-)

lusil329: Tiež som uvažovala nad tým Whiskasom, že či nehnačkujú z toho, lebo predtým mi nehnačkovali. Tak uvidím
MisheliQ
mačiatko
mačiatko

Založený: 13.4.2008 19:52
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod gandalf 5.7.2008 9:40

MisheliQ napísal:Ďakujem Vám veľmi pekne za rady
gandalf: Takže im mám nasadiť diétu?? A ryža mačiatkam len zaplní žalúdok, ale nebudú mať z nej žiaden osoh. Z takejto varenej stravy teda rozhodne veľa dobroty mať nebudú, to aby som čo najskôr navštívila toho veterinára s tým, že im kúpim tie granulky Royalky, lebo ako určite budú mať z tých granuliek väčší príjem potrebných živín ako z tohoto. :-) Lebo veď mačiatka by mali mať pestrú stravu, najmä pestrú na vitamíny a živiny :cica:. A tiež som počula, že dnešné granule už obsahujú potrebné množstvá vitamínov, živín a iných. Ale mňa trubku (slušne povedané) nenapadlo zháňať pre mačiatka granulky u veterinára. Nakoľko psovi sme granule kupili cez e-shop, tak som zabudla na také niečo, že sa dajú kúpiť grabule u veterinára.
A na RCčku som počula všeličo čo sa týka psích granúl a na mačacie granule všeobecne som zase počula, že sa nerobia veľmi kvalitne. Čiže Vy čo kŕmite RC nemáte žiadne problémy s Vašimi mačkami? :cerveny:

GabikaD.:Takže asi urobím najlepšie ak im normálne potraviny nebudem takto striedať počas dňa, ale iba raz do dňa po jednom takomto jedle :-)

lusil329: Tiež som uvažovala nad tým Whiskasom, že či nehnačkujú z toho, lebo predtým mi nehnačkovali. Tak uvidím

No dietu musis urcite nasadit hlavne teraz ked maju hnacku, dva dni maciatka vydrzia, preto je tam to masko, aby z toho aj nieco mali, inak staci cista ryza, ktoru by ti vsak nepapkali. Tato dieta- ryza s maskom, je len docasna, nez kupis tie granulky. Mas pravdu, ze tie granulky su najlespie, maju vsetko co treba. Osobne RC-ckom nekrmim, avsak bohuzial, ci bohuvdaka ma RC najlepsie diety. A aj tie male granulky ma RC fakt dobre, az maciatka povyrastu, budu schopne bastit aj vacsie granulky, a mozno uz aj teraz budu schopne jest granulky od 1 mesiaca inych znaciek (Pro Plan, Hills, ANF, Acana,...) znaciek je vela, takze mas na vyber.
A myslim ze si mozes byt ista, ze az vysadis Whiskas, maciatka budu o.k. :-)
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 5.7.2008 23:03

no asi bude pravda, ze to vyriesia kvalitne granulky a vsetko ostatne vynechat (aspon na par dni) alebo ciste masko k tomu. my krmime Trainerom ( kitten, pre maciatka od 1 - 12 mesiacov ). kocurik ma necele tri mesiace a hlta ich jedna radost :-D uz nehnackujeme a s granulkami sme spokojni tiez :-)
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

granule

Odoslaťod ninca 6.7.2008 20:09

s tymi granulami suhlasim, nas kocurik zije len na ranulkach a cas od casu usok morcacej sunky i kusok masicka...inak davam tiez RC, raz mamina kupila whiskas pre maciatka, a tak sa z toho poondial, ze nikdy vice, podla mna je to stravou,,,aaaa smotana je silna a tazkaaaaa, ked tak kup mliecko pre macicky, a raz za cas daj aj to /nie namiesto vody, len ako pochutku, voda musi byt vzdy a cerstva/
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 7:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Jack 18.11.2008 17:34

Ahoj potrebujem poradiť :-( moj 3 mesačný kocúrik ma stále hnačku.Je to nalezenec.Bol preliečeny ATB,ale stále hnačkuje.Granulky papať vobec nechce,radšej bude hladný.Kupujem mu KiteKat konzervy.Niekedy mu navarím kuracie s ryžou,alebo s testovinami.Ale stále hnačkuje.Momentálne sa lieči na svrab,može to mať niečo spoločné s tým svrabom???Vet mi hovorila skúšať rozne značky a podľa toho aká mu sadne.čo myslíte vy?? ďakujem.... :cat37:
Obrázok používateľa
Jack
Nováčik
Nováčik

Založený: 7.11.2008 12:07

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 18.11.2008 17:46

na hnacku sa vseobecne odporuca "dieta" v podobe kvalitnych granul, ryza/vyvar z ryze, mozes dat aj surove kuracie masko, konzervy by som docasne z jedalnicka vylucila (kitekat, whiskas a spol. vylucit uplne), odporuca sa aj Smecta (zozenies v lekarni), a ked to nezaberie, podrobne vysetrenie u veterinara (moze ist o nejake ine zavazne ochorenie) podla mna je u maciatok (najma tych z ulice) hnackovanie bezne, da sa vsak upravit. nezabudnut na celkove odcervenie a dostatocny prisun tekutin (pri hnacke sa moze zvieratko dehydrovat). skus ju naucit na granulky (ProPlan, Trainer, Hills, Royal Canin pre maciatka..), tie su vdacne (najma pri hnacke). drzime palce :cica2:
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod Kristína 18.11.2008 21:07

Ja by som dala vysetrit macku na pritomnost parazitov, nielen cervov, ale aj jednobunkovcov (napr. giardia), ktori sposobuju dlhotrvajuce potiaze.
Pri trojmesacnom maciatku moze dlhotrvajuca hnacka skoncit zle.
A rozhodne nekrm Kitekatom, Whiskasom a podobnymi odpadmi... :-/
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
Administrátor
Administrátor

Založený: 11.5.2005 22:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Nika 27.11.2008 13:40

Tak ja uz fakt neviem, co mam robit. Kitty mala hnacku od zaciatku, co k nam prisla, z normalneho domova, nie z ulice. Mala svetlu stolicu, az do zelena. Dostala RC granulky pre maciatka, farba sa upravila, ale konzistencia stolice ostava, nie je to uplne tekute, take pastove. Farba je teraz svetlo - hneda. odcervila som ju v nedelu, dostala Intestinalky, mala aj krv v stolici, ta po Intestinalkach zmizla, dnes dostala uz normalne granulky, Iams pre maciatka a krv v stolici sa opat objavila. Dostava denne pol tabletky GastroNorm. Asi budeme musiet ist k veterinarovi, len stale cakam na vet. preukaz od povodnych majitelov, ktory mi slubili poslat postou, aby vet. vedel, kedy a proti comu bola ockovana a odcervena. Inak je velmi aktivna, hrava, zvedava, papa krasne, vsetko a krasne pribera. Za tyzden 200g, ako som pisala v inej teme.
Obrázok používateľa
Nika
šelma
šelma

Založený: 12.10.2008 14:25

Reklamy

Ďalšia

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy