• Reklamy

tvrdá stolica - súrne

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

tvrdá stolica - súrne

Odoslaťod esmi 15.10.2008 8:30

čaute
potrebujem súrne poradiť. mám kocúra a má problém s kakaním. ide mu to strašne ťažko a má tvrdé kako. minulý týždeň sme boli u veter. kvôli tomu. nemohol kak a potom ani cik. jeho črievka boli úplne plné a tlačilo mu to na mechúr preto nemohol cik.musel ho riešiť veter. teraz je to týždeň po tom zásahu a kocúr zatial nekakal. čo má žrať aby nemal takéto ťažkosti a aby išiel.
dik
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 13.3.2008 11:52
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod Andrea 15.10.2008 9:15

Skús mu podať pár kvapiek rybacieho oleja priamo do papulky, prípadne kvapku iného.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Re: tvrdá stolica - súrne

Odoslaťod Zuzana H. 15.10.2008 10:50

esmi napísal:čaute
potrebujem súrne poradiť. mám kocúra a má problém s kakaním. ide mu to strašne ťažko a má tvrdé kako. minulý týždeň sme boli u veter. kvôli tomu. nemohol kak a potom ani cik. jeho črievka boli úplne plné a tlačilo mu to na mechúr preto nemohol cik.musel ho riešiť veter. teraz je to týždeň po tom zásahu a kocúr zatial nekakal. čo má žrať aby nemal takéto ťažkosti a aby išiel.
dik

V prvom rade treba vyriesit vyprazdnenie - skus mu dat malu lyzicku masla, zatial to vzdy zabralo. Ak nepomoze prva, mozes mu to davat 3krat denne. V druhom rade by som urcite zmenila stravu. Cim ho krmis? Mal by dostavat stravu, ktora nie je tak tuha ako granulky - masko, konzervy, mliecne vyrobky... Toto byva problem u maciek, ktore prilis papaju granulky a malo piju.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 11.5.2005 8:04

Reklamy

Odoslaťod esmi 15.10.2008 13:40

ahojte, no asi to bude chyba tie granule ale on bez nich nemôže žiť. veter. nám poradil aby sme mu dávali stravu obsahujúcu vlákniny. skúšali sme tuniaka v oleji ale vyskúšam aj to maslo . ďakujem
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod ladymacbeth 16.10.2008 11:09

Trochu od veci, ale podobné problémy mával môj pes na staré kolená, čo bolo o to horšie, že mal už ku koncu problémy s bedrovými kĺbami. Preto bolo riadne vyprázdňovanie obzvlášť dôležité. Na radu veterinára sme mu granule vždy trošku pomastili bravčovou masťou. Preto myslím, že to maslo môže zabrať...
Jana Miklovičová
http://www.exocats.webnode.sk

SC Business Boy Magic Pleasure, SK /EXO a 03/- * 25.10.2006
Bruno Blue Boy Magic Pleasure, SK /EXO a/ - * 25.10.2006
Morgiana /DOM n/ - * august 2005
Morgoth /DOM n 03/ - * 29.5.2006

:smutny:
Barry Modrý golf /novofundlandský pes/ - * 8.11.1994 - + 26.3.2006
Don Paulenov dvor /anglický špringeršpaniel/ - * 13.4.1995 - + 19.4.2006
Ťapka /kríženec/ - * ?1985 - + 16.4.1999
Obrázok používateľa
ladymacbeth
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:56

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 16.10.2008 11:24

esmi napísal:ahojte, no asi to bude chyba tie granule ale on bez nich nemôže žiť. veter. nám poradil aby sme mu dávali stravu obsahujúcu vlákniny. skúšali sme tuniaka v oleji ale vyskúšam aj to maslo . ďakujem

Ja by som granule aspon na cas obmedzila, resp. v tomto pripade na par dni vysadila uplne a davala by som mu konzervy, masko a mliecne vyrobky.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod esmi 16.10.2008 11:36

včera som mu spravila riedku krupicovú kašu a dala som tam dosť masla. takže to bola taká maslová kašička ale inač jedlá. trochu zjedol a zatial nič. ako sa dá dať to maslo aj inak? on moc žrať nechce niečo málo si dá a len pije vodu. keď mu robil krv tak mal dobré výsledky žiadna cukrovka ani nič aj snímok mu spravil.
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Zuzana H. 16.10.2008 11:52

esmi napísal:včera som mu spravila riedku krupicovú kašu a dala som tam dosť masla. takže to bola taká maslová kašička ale inač jedlá. trochu zjedol a zatial nič. ako sa dá dať to maslo aj inak? on moc žrať nechce niečo málo si dá a len pije vodu. keď mu robil krv tak mal dobré výsledky žiadna cukrovka ani nič aj snímok mu spravil.

Malú lyžičku masla (zmeknuteho). Ak ti to nebude jesť dobrovolne, tak mu to natri na podnebie.
Zuzana Huňadyová

www.vonhunady.sk
Obrázok používateľa
Zuzana H.
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod lusil329 16.10.2008 12:07

a nepomohla by masáž bruška, ako sa to robí malým mačiatkam aby sa vykakali???
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod gandalf 16.10.2008 12:10

Ked nechce kocurik jest, ja by som mu dala konzervu tuniaka v oleji pre ludi, navnadi ho to na jedenie, olej by mal pomoct vyprazdnit sa, aspon jeden den keby to bastil, bez granuliek... :wink:
Naposledy upravil gandalf dňa 16.10.2008 12:11, celkovo upravené 1 krát.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod ivetak 16.10.2008 16:39

gandalf napísal:Ked nechce kocurik jest, ja by som mu dala konzervu tuniaka v oleji pre ludi, navnadi ho to na jedenie, olej by mal pomoct vyprazdnit sa, aspon jeden den keby to bastil, bez granuliek... :wink:

Aj ja suhlasim s Olejom, bud rybi olej striekackou zboku do papulky, treba davat pozor a davat pomaly. Alebo ten tuniak je tiez dobry napad, to ti spapa dobrovolne :-D
Obrázok používateľa
ivetak
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.1.2008 15:43
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Iveta

Reklamy

Odoslaťod lubor 16.10.2008 16:50

ivetak napísal:
gandalf napísal:Ked nechce kocurik jest, ja by som mu dala konzervu tuniaka v oleji pre ludi, navnadi ho to na jedenie, olej by mal pomoct vyprazdnit sa, aspon jeden den keby to bastil, bez granuliek... :wink:

Aj ja suhlasim s Olejom, bud rybi olej striekackou zboku do papulky, treba davat pozor a davat pomaly. Alebo ten tuniak je tiez dobry napad, to ti spapa dobrovolne :-D

No, ja radsej kocurkovi Tuniaka v oleji pre ludi nedavam. Je tam sol.
Obrázok používateľa
lubor
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.10.2007 17:52
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod Edgarius 16.10.2008 18:32

alebo skuste travovu pastu proti trichobezoarom od gimpetu
-=Edgarius=-

Charlie - PER ns 11
Lili-cica von der Strasse - cicuska obycajna vo whiskas farbe
Hauptmann Freiherr von Cicavec - kocur obycajny ;O)
Obrázok používateľa
Edgarius
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 16.10.2006 8:19
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod gandalf 16.10.2008 20:19

lubor napísal:
ivetak napísal:

No, ja radsej kocurkovi Tuniaka v oleji pre ludi nedavam. Je tam sol.

Je tam sol, ale pre momentalny pripad potreby vyprazdnit sa si myslim ze to ciciak zvladne. Neskor by som doporucovala okrem granul aj konzervovanu stravu, pripadne krmivko spesl na dobre vylucovanie a travenie. Pridavanim rybieho ci ineho olejika sa stav urcite zlepsi. Este je moznost davat kocurikovi granulky namocene, dostane do seba viac tekutin. Uz m napadlo aj pridat mu jogurtik, ale na to zase pozor aby sa nemusel riesit opacny problemik- hnacka.
Je vela moznosti, snad nejaka zaberie :wink:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

kocúr

Odoslaťod esmi 20.10.2008 10:01

ahojte
v piatok sme išli na druhú vet.lebo ten náš kocúr už nechcel vôbec žrať len pil a pil. Na druhej vet. ho ešte raz doktor vyšetril a zistil že má zápal obličiek dostal 3 injekcie, infúziu. večer po infuzii trochu papal. na druhý deň dostal ďalšiu infuz. a zase 3 inj. a jeho stav sa zlepšil už papá čim ďalej tým viac a v sobotu večer keď sme mu dali čipku čo nám predpísal vet. tak spravil kak. V nedeľu dostal len 3 inj. a ešte v utorok nás čaká inj. Nerozumiem tomu že to skôr nezistili na prvej vet. však tam mu robili aj krv a rôzne vyšetrenia nechali sme tam strašné peniaze a kocúrovi sa ani nepolepšilo. u tohto vet. sa mu polepšilo v priebehu niekoľkých hodín. :-)
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb