• Reklamy
745x10sk.png

tvrdá stolica - súrne

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Re: tvrdá stolica - súrne

Odoslaťod esmi 13.11.2008 13:25

ahoj a kde to kúpim?
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 13.3.2008 11:52
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 13.11.2008 13:30

esmi normalne v lekarni. daj si benefibra do googlu, ma aj svoju stranku (nechcem ju sem pridavat)
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Odoslaťod Miska2 15.11.2008 23:14

Esmi, aky starý je mačiak? My sme podavali pastu Bezoped, mliečko, maslo, ľanove semiačko - vývar, no mozno to trochu pomohlo, ale v skutocnosti sme denne bojovali aj o maly "bobcek". V kombinacii s ladvinovými problemami je to priznacne a treba v prvom rade vyliecit ladviny. Tie infuzie su velmi dobre a bolo by na mieste poradit sa s vetom, ci nepokracovat aspon 2 tyzdne s infuzkami a sucasne skusit kombinovat vsetky mozne alternativy, len aby maciak mal denne stolicu. Celkove zmenit stravu, chuda, tazko si zvykne, ale pre dobro maciaka si zvyknut musi a podavat mokru stravu, poprip. surove mäsko. zda sa mi, ze slezina, alebo nejaka ina vnutornost ma ucinky ako prehanadlo, nie som si ista, chcelo by to nastudovat literat. Inak, s tym veterinarom je jasne vidiet, ze ked dvaja robia to iste, nikdy to nie je to iste a vsetko treba este aspon raz skonzultovat s niekym inym. Nemozete mi napisat v sukromnej sprave aspon nazov veteriny, ked uz nie meno veterinara, co netrafil liecbu, ani diagnozu?
Miska2
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 15.1.2008 21:50
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod esmi 21.11.2008 14:42

čaute
tá benefibra zabrala úplne super. dávame mu trošku do vody aj do jedla a už kaká. :firstplace: ďakujem za radu
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod GabikaD. 21.11.2008 15:18

esmi napísal:čaute
tá benefibra zabrala úplne super. dávame mu trošku do vody aj do jedla a už kaká. :firstplace: ďakujem za radu

to faaakt? mna to len tak napadlo, ze by to snad mohlo pomoct... az som sama prekvapena :-D tak sa tesim spolu s vami, aby to travenie micke vydrzalo :bye:
Obrázok používateľa
GabikaD.
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 6.6.2008 9:31

Reklamy

Odoslaťod esmi 21.11.2008 19:36

no jasne. kúpili sme ju v lekárni stála 300 Sk a dávame mu štipku každý deň do jedla ale aj do vody. úplne sa tešíme lebo fakt som si nevedela predstaviť akú vlákninu mu možem dať tak aby to zabralo. aj náš vet. bol šokovaný ako to zabralo.
dík pa :cat38:
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod esmi 21.11.2008 20:11

ahoj Miska2 poslala som ti súkromnú správu ale nieviem či ti prišla.
esmi
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Reklamy

Odoslaťod Miska2 23.11.2008 15:23

Esmi, dakujem, prisla. Ja som ale par dni nebola na nete a vcera mi pocasie prekazilo odoslanie prispevku. Ze to bola asi tato veterina, som sa domyslela, ja tam chodievam, ale vzdy iba k tomu istemu vetovi.
Preto som chcela vediet konkretneho lekara, aby som sa mu pripadne mohla vyhnut, nakolko nie vzdy je ten moj favorit k dispozicii. Som rada, ze sa nieci ucinne naslo a dufam, ze to maciakovi vydrzi - to kakanie. Priznavam, ze sa chystam vyskusat benefibru aj ja. :-)
Miska2
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 15.1.2008 21:50

Reklamy

Odoslaťod Lili&Mina 24.4.2009 13:50

Cau Esmi,

Tak moja siamka Lili mala tento problem odvzdycky, tiez som to skusala s vlakninou, s kvapkami, s prehanadlami pre macky, dokonca jej naordinovali aj antibiotika... vsetko zabralo ale len docasne a s prehanadlami som ju nechcela pchat... bola aj na ultrazvuku, odbere krvi, RTG.... zistili jej zapal obliciek.... teraz sa este lieci, ale bez prehanadiel a bez specialnej stravy robi "ukazkovu potrebu", v priemere kazdy den... predtym nikdy nepriadla, ale bola vesela, teraz pradie..... skus jej dat vysetrit krv, nemusi sa to zdat podstatne nejaka zapcha, ale ani normalne to nie je a nemal by si to brat na lahku vahu, najma ak to trva dlhsie
Drzim palce
E
Obrázok používateľa
Lili&Mina
Nováčik
Nováčik

Založený: 16.1.2009 16:26

Reklamy

Odoslaťod Wasi 21.11.2009 10:52

Ahojte.Mam 15 rocnu macku chovanu iba v dome na kvalitnom krmive s ktorou bolo do teraz da sa povedat vsetko ok, pred 2 tyzdnami v noci okolo 1-2 zacala mat problem so stolicou, male bobky aj 10 pokusov do toho sa objavilo vracanie.Nasledne cely den bola odpisana a lezala.Navstivili sme veterinara pichol jej nejaku bielu inekciu na ukludnenie zaludka aby vracanie prestalo.Hned prestala vracat do 2 dni zacala znova chodit pobehovat ale stolica ostala tvrda a bobky este par dni pokracovali-vraj musime pockat kym sa creva ukludnia.Poslednych 8 dni uz bola uplne fit, behala skala mnaukala,jedla,stolica na poriadok.Dnes v noci ten isty problem tak isto z piatka na sobotu ta ista hodina....Do rana vracala asi 15x uz nema co, na zachod sa pokusa ale ziadny vysledok...Od spominanej navstevy bola krmena len masovymi tastickami Royal Canin Veterinary Diets Feline Sensitivity Control S/O
Wasi
Nováčik
Nováčik

Založený: 21.11.2009 10:25

Reklamy

Odoslaťod Brembo 11.6.2013 20:01

tak moj kocur má opat zápchu,nič z neho nešlo. Už ani moč,odmieta stravu. Odniesol som ho k veterinárovi,urobili vyšetrenie+RTG. Nechal som ho tam,že mu urobia klistír+infuziu. Dnes volala veterinárka,že klistír vyplachol len malý kusok a kocur po infuzii necikal a bude možno potrebná operácia,ktoru nemusí prežit,kvoli zníženej funkcii pluc+že mal uraz-zlomenu panvu a je možné,že zahojená čast tlačí na nerv a tím má problémi. Tak som jej povedal,že ho nechcem chudáka tírat a nech ho uspia. Povedala,že počkaju do večera,nech sa s ním možem rozlučit. Večer volala,že urobili opat klistír a zase niečo z neho dostali a kocur sa vymočil. Odporučila mi,nech počkáme do zajtra,ako sa to bude vyvíjat. Kocur je z utulku a o zranení sme vedeli,ked sme ho brali. Dufam,že sa jeho stav zlepší,nie som nadšený myšliekov utratenia. :cat44:
Brembo
mačiatko
mačiatko

Založený: 1.2.2011 12:11
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Roland

Reklamy

Odoslaťod kali 12.6.2013 4:56

Ak ma kocur dlhodobe problemy s vyprazdnovanim a nepomoze ani zmena krmenia,doporucil by som mu podavat laktulozu.Je na predpis.Co sa tyka mocenia,bolo by vhodne vysetrenia moca/pH,mocove kamene/.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Brembo 12.6.2013 16:03

toto je 2. krát,čo má zápchu. kocurik je bez nálady a neprestajne chodí na záchod,no nič zo seba nedostane. Doobeda som mu dal maslo,no stále nič. Zohnal som Duphalac-obsahuje laktulozu. Aké množstvo by ste podali a kolkokrát denne? Veterinári su už tiež takmer zufalý. Kupil som i tuniaka,no teraz ho odmieta i mlieko,ktoré má tak rád. Po kokátich dnoch pretrvávajucej zápchy sa dá považovat za nebezpečné a uvažovat nad utratením-i ked radšej vyskušam všetko a utratenie len v krajnom prípade :cat41: .? Dakujem všetkým za odzneté i nové rady.
Brembo
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod kali 13.6.2013 5:38

Ako prvy krok by som doporucil RTG vysetrenie,zistit rozsah zapchy.Podavat laktulozu 5 ml 3,4 x denne.Klitir viac krat denne plus madikamentozna liecba/spasmolytika/,jemna masaz bruska,prikladanie teplych obkladov.Ak tieto opatrenia nepodporia vyprazdnenie a je pozorovat zmeny zdravotneho stavu/apatia,zvysenie teploty,bolestivost/ tak je posledna moznost operacia/laparotomia,enterotomia/.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Brembo 13.6.2013 7:40

dakujem velmi pekne za radu. Nariadim to na klinike. Zial operácia nie je možná,tak vyskušame všetko čo sa dá. Ešte raz srdečne dakujem.
Brembo
mačiatko
mačiatko

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb