• Reklamy

tvrdá stolica - súrne

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Re: tvrdá stolica - súrne

Odoslaťod Brembo 15.3.2014 22:01

k tej vláknine dodám,že ked ju podáte mačke,je nutné zabezpečit dostatočné množstvo tekutín,či už podobrotky alebo podávat striekačkou. Vláknina naberie na objeme a vsakuje vodu,preto je potrebný prísun vody,inak neučinkuje a može viest k dalším problémom-dehydratácia. Pri zápche by som granule okamžite odstavil a podával len maso,maslo a ked má rád ,tak i smotanu. Moj kocur má opat poriadnu zápchu,vobec nič nedostane zo seba a každu chvílku je na záchode. Odmieta akukolvek sravu,veterinára som dnes žial nestihol,tak mu dávam 3x denne duphalac,je to boj podat mu ho. V Pondelok k veterinárovi,dufam že aspon trošku zaberie.
Brembo
mačiatko
mačiatko

Založený: 1.2.2011 12:11
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Roland

Reklamy

Odoslaťod kali 17.3.2014 1:36

Ak ma kocur chronicky problem s vyprazdnovani creva,zvykne problem vyriesit podavanie pripravkov na baze Laktulozy /je to vysokomolekularny cukor/.Pripravky su na recept.Peter vet. z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Brembo 17.3.2014 9:53

Zdá sa,že Duphalac zaučinkoval-je to na báze Laktulozy,v den,ked som ho podal,chodil na wc v 5 minutových intervaloch,tlačil ako o život a nič. Včera už poobede začal brat stravu normálne. Duphalac som podával pravidelne,no v návode sa píše,že je potrebné vysadit na mesiac,čo som urobil. Už viackrát takuto chybu neurobím.
Brembo
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Brembo 10.4.2014 21:22

Dobrý večer. Mám dotaz ohladne tvrdej stolice,ktorá bola chirurgicky odstránená pred 2 týždnami a tento týžden opat chirurgicky,kocur je zdá sa v poriadku,no 48 hodín po operácii som ho ešte nevidel íst na velku potrebu a zatial sa o to ani nesnažil. Dnes išiel na WC,no okrem gelovitej hmota nič nevytlačil.Ciká normálne,potravu prijíma tiež bez problémov a laktulozu dostáva 2x denne po 2,5 ml. Zatial dostáva len masové konzervy a taštičky+dnes surové kuracie maso a dnes i trochu špecialnych granul Royal Canin Fibre Response,čo by mala byt strava pre mačky s takímito problémami. Stravu-taštičky dostal až 8 hodín po operácii. Dnes opat klistír a zverolekár situáciu nevidí ako pozitívnu,ked nenastane zmena,mám opat íst dnes na klistír. Je tam pomerne malá čast nepriechodná,no ked nepomože ani klistír,tak už nevidí víchodisko zo situácie,jedine siahnutím po extremnych opatreniach ako operácia panvy,ktoru pokial vie,na Slovensku nikto nerobí a jednalo by sa o finančne nároču operáciu.
Brembo
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod kali 11.4.2014 13:51

Popisany problem/2xchirurgicky odstranena stolica z creva/,cize mal 2 x otvorenu brusnu dutinu,si ziada dokladnu reviziu hrubeho creva,ci sa nejedna o tzv.megakolon.Ak ano,da sa operacne odstranit poskodena cast creva a zdrava napojit na konecnik.Na zasah do kostneho podkladu v panvovej oblasti nevidim dovod,pokial deformita,kostny nador a pod. nesposobuje mechanicku prekazku.Peter vet. z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod Brembo 11.4.2014 15:58

Dobrý den. Brušná dutina nebola otvorená,vyberalo sa to cez konečník na základe RTG v oboch prípadoch. Panva je po nehode-zrejme zrážka s autom zúžená a tak tvorí mechanickú prekážku. V najhoršom prípade zvažujem i utratenie,čo by som ale nerád,kocura máme velmi radi.Velmi si cením Vašu pomoc a Dakujem.
Brembo
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb