• Reklamy

Nie prilis vonavy konecnik

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Nie prilis vonavy konecnik

Odoslaťod ivanya 21.9.2009 20:18

ahojte, viete poradit? Mojej 3 mesacnej britke velmi smrdi z ritky :mutagen: Najprv som myslela, ze je to z papulky, ale pak som zistila, ze z opacnej strany :-D Spinavu ju nema, prave naopak, velmi cistu, aj som jej ju umyla, len ten zapach co jej odtial ide :-/ Citit ho aj na vzdialenost 20 cm. Rozmyslala som ci to nie je krmivom, lebo aj to velmi smrdi, preto pomaly prechadzame na RC, ktore oproti tomu staremu krmivu priam vonia. Myslite, ze to moze byt tou stravou? Lebo hovienko nesmrdka skoro vobec, tak fakt neviem :taktotosity:
Dafnne, SK, Bri a, *30.6.2009
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.9.2009 19:31
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Nie prilis vonavy konecnik

Odoslaťod ninca 22.9.2009 7:12

ahoj, neviem presne ako je to u maciciek, ale psikom smrdka ritka ked su plne analne zlazy.....je to vyrazny ako keby rybaci smradek...
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod ivanya 24.9.2009 10:01

ahoj, tak mala si pravdu. Vcera sme boli u veta, zliazky jej vytlacil a smradok pomynul :-D dakujem za radu :bye:
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod ninca 24.9.2009 10:23

za malicko, netreba to zanedbavat,bo ked sa ucpu, je to fakt zle,podla smradecku vzdy zistis kedy je cas :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod lusil329 24.9.2009 12:13

ivanya napísal:ahoj, tak mala si pravdu. Vcera sme boli u veta, zliazky jej vytlacil a smradok pomynul :-D dakujem za radu :bye:

ale na to že má 3 mesiace je to nejako skoro, či to je jedno aký ma mačka vek? som myslela, že až v staršom veku sa začnú takéto veci stávať...
"Ochrana zvierat je záležitosť ľudí, lebo zviera sa brániť nemôže."
Obrázok používateľa
lusil329
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.4.2008 13:13

Reklamy

Odoslaťod ivanya 28.9.2009 20:45

Ahojte, takze zliazkami to evidentne nebolo :-( Predchvilkou sa zadarilo mojej cicuche zo seba vypustit neuveritelne spradlavy kak, az sa mi oci pretacali :mutagen: mame ju uz cca 10 dni, ale toto bolo prvykrat co taketo nieco smrdlave zo seba vypustila. :-/ Stravu sme pri tom nezmenili, papa granulky RC, raz denne dostane konzervicku Animonda Carny. Problem je ale v tom, ze ako som jej to cistila, tak sa okolo mna motala, a mna napadlo jej skontrolovat zadocek, ci ho nema spinavy. A mala ho totalne zakakany, este aj na chlpkoch :velmismutny: Tak som ju hned schytila a rychlo sme jej ho utreli. Neviem si predstavit ze by si s takym zakakanym zadockom sadla na koberec alebo na sedacku :hellboy: Lenze ju nemozem takto zakazdym sledovat a utierat jej po kazdom kakani zadocek :-(
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Freya 28.9.2009 22:14

No to sa sem tam stáva aj našim, že sa im na chlpy prilepí hovienko, a oni chudáci sú z toho úplne nešťastní, a idú sa schovať a snažia sa toho zbaviť (tak že sa sánkujú po zadočku a robia nám hnedé čiary na podlahe :D ) Bohužiaľ to máš ako pri malých deťoch... Ono to si určite vždy všimneš, keď bude mať okakaný zadoček - aj to budeš hneď cítiť a aj ona sa bude správať inak :-) Nemusíš ju kontrolovať, vždy po každom vylezení zo záchodíka :cica2: Jednoducho je to tak, aj s takýmito vecami treba pri zvieratku počítať :-D Jednoducho stalo sa, ona za to chudinka nemože, veď jej stačí len umyť zadoček, vyvetrať a je po probléme :wink:
Obrázok používateľa
Freya
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 2.6.2009 12:07
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Gabika Džongovová

Reklamy

Odoslaťod ivanya 29.9.2009 8:54

:velmismutny: dnes rano znovu kakala, tak som jej isla utriet zadocek a na servitke zostala krvicka :velmismutny: moze to byt sposobene tym, ze mala vcera vecer trosku redsiu stolicu, lebo naraz spapkala aj konzervu aj kozie mliecko do toho pila, a v brusku jej to asi urobilo sarapatu? Lebo nikdy predtym sme si krvicku nevsimli :-( Inak stale papa, hra sa rovnako, na spravani sa nic nezmenilo. Dnes rano uz kakala tuhsiu stolicu, ani tak nesmrdkala ako vcera.
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod katarína 29.9.2009 10:47

no s tým špinavým zadočkom- treba s tým aj rátať že občas sa niečo prihodí , keďže si nevedia zadočke utrieť. Aj my občas nájdeme fliačik na sedačke, alebo stoličke. Ale tak to potom vydrhnem...
katarína
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.12.2008 19:21
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod ninuša 29.9.2009 13:44

my sme tiež s olinom ked bol taky malý mali takyto problem..strašne smrdel.. už sme si to všimli aj ked sme si ho brali ale mysleli sme že sa iba dakde vyvalal.. ako sme išli prvykrat na veterinu tak nam povedal že ma zapaleny konečnik, čo bolo sposobene tym čo žral tam na dedine..dajake dospelacke granule alebo kosti.. tiež mu vytlačil tie vačky analne v ktorych mal hnis a krvičku.. a dal nam taky roztok na dezinfekciu..čim sme mu mali zadoček utrieť po kakani ak sa dalo.. a potom na ukludnenie taku mastičku čo sa dava ludom do oči.. potom to prešlo.. ale smrdkal riadne aj ked tam nemal kakanicu prilepenu.. ale sem tam sa stalo aj to ale to mal na dlhych chlpov prilepeny celý šúlok a tak si s tym vykračoval :-D
Obrázok používateľa
ninuša
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 10.9.2008 7:33

Reklamy

Odoslaťod ninca 29.9.2009 16:58

hahaaa, okakana ritka je u mladatiek normalka, nasi to mali kazdou chvilou /aj dnes sa obcas stane/ zial, ked sme neboli doma, nasli sme si parkrat "vymalovane".parapety, podlahy, sedacka, stolik....treba s tym ratat :-D
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod monika07 29.9.2009 18:31

no aj nám sa to stalo a svet sa nezrutil očistila som pokakany zadoček a aj podlahu.stava sa. :-D
Obrázok používateľa
monika07
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 7.9.2009 15:29

Reklamy

Odoslaťod ivanya 29.9.2009 19:59

:-D dakujem za odpovede. ja to beriem v pohode, sak je to nase "babatko", len horsie s manzelom. Toho pri predstave, ze by si mala mohla sadnut s okakanou ritkou na koberec alebo sedacku, az napina. :cat35: Ale dnes jej kupil detske vlhcene utierky :-D
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Kristína 29.9.2009 20:27

Ak by sa ta krv v stolici opakovala treba zobrat stolicu na vysetrenie, mozu tam byt parazity (aj take, na ktore nefunguje odcervovacia tabletka - napr. giardie).
Kristina Drobcova

GIC. Akaisha Flower Kayra Kedi, SK / EUR n 24 (* 20.4.2004)
EC. Samuel Gloriosa, CZ / EUR es 22 (* 6.12.2004)
CH. Beatrice Morning Star of Changing Moon, SK / EUR fs 24 (* 29.6.2008)

Tiberia / HCS n 03 24 (* 2006)
Tiberius / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Bartolomej / HCS n 03 24 (*12.4. 2012)
Puma / HCS n (*12.4. 2012)

http://www.changingmoon.eu
Obrázok používateľa
Kristína
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 11.5.2005 21:58
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod ivanya 30.9.2009 8:34

Dnes mala stolicu cistu a povedala by som ze aj hutnejsiu. Vcera sme jej dali papkat len granule a varene kuracie masko. Dnes budeme len na granulach a zajtra skusim dat trosku konzervy a uvidime. Ak bude znovu stolica po konzervicke redsia, tak tie konzervy vysmarim :hellboy: (odnesiem do depozitu)
Obrázok používateľa
ivanya
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb