• Reklamy

Srsť

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Odoslaťod catka 29.3.2006 10:19

evusik napísal: objednala som si zo zvieratiek perfektnu vycesavaciu rukavicu,

a z akeho materialu to je urobene? ja som niekde citala, ze na toto obdobie je vhodna gumena, ale zatial mi to nikto nepotvrdil, zato som dostala jednu negativnu skusenost.
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod evusik 29.3.2006 10:37

kati, rukavica je latkova, pricom na dvoch miestach su "vankusiky" u gumy s vycnelkami, ktore zachytavaju srst. teda pokial ide o tu detsku velkost, dospelacku som zial na ruke nemala :cerveny:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod Monika 29.3.2006 10:52

janula napísal:Mne hovoril vetos, ze u cisto bytovych maciciek je v podstate jedno, ci je jar,leto alebo zima, kedze v byte je priemerne rovnake teplo, tak je tu ten problem ze plznu v podstate cely rok :wink: Aj nas Numto dost plzne, aj ked ho cesem, aj tak je byt plny chlpov - a kedze mam dvoch polodlhosrstych kocurikov, tak su chlpy doslova vsade.. to by som musela kazdy den vsetko vysavat, co sa mi teda nechce hehe :cerveny:
.. myslim si,ze to uz je "udel" majitelov chlpatych maznacikov, mali by vyrabat aj nejaku pastu proti chlpom pre ludi :-D :D :cica2:

Nase bytove lietaju aj po balkone a vysedavaju tam na skrabadle aj ked je sneh, takze zmenu teploty vnimaju a srst sa im na jesen nemila na zimnu :-D Teraz plznu ako dive. Casto ich vycesavam a z mnozstva chlpov by som mala uz ustrikovane minimlane tri svetre :D
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod catka 29.3.2006 10:53

aha diky evi. taku rukavicu som si vzdy predstavovala, ze ked sedim pri telke a hladkam s nou macicku (asi som to videla v nejakej reklame :cerveny: :-D)
my mame kefu, na jednej strane kovovu na druhej take stetinky, s tym sa cese docela dobre, aj ked po chvili ju obidve zacnu brat ako osobneho nepriatela ktoreho treba dobre pohryzt :-)
takze vie niekto poradit - ake su vyhody takej gumenej rukavice? je lepsia ako kovova kefa (ja mam obycky domace nie dlhosrste) :?: :?:
vdaka!
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod evusik 29.3.2006 10:55

ja mam tiez obycky a kovovou kefou sa nechcu dat cesat vobec - riska mozem len parkrat precesat, miuska uteka okamzite. pri tej rukavici sa obaja rozvaluju krizom krazom a nechaju si precesavat este aj brusko :jaziram: takze ja som velmi spokojna :wink:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

Odoslaťod Magda 29.3.2006 12:03

Ked sme mali persku macku, taku striebornu, moja sestra uplietla z jej chlpov stvorec 10x10 cm. Neviem preco, ale kazdy sa cudoval, co je to za zaujimavy material a ked sa dozvedel, ze z macky, tak to zhnusene odhadzoval.
Magdaléna Gejdošová

Cica/ domáci rozmaznaný tiger, asi 1.7.2002
Azzalea BumbleBee ENDLESS INFINITY - Azalka / BRI čierna dymová - domáci miláčik, 23.7.2004
Čimko/ domáci kocúrik, jar 2004
Obrázok používateľa
Magda
šelma
šelma

Založený: 10.10.2005 18:41

Reklamy

Odoslaťod janula 29.3.2006 12:57

Monika napísal:
janula napísal:Mne hovoril vetos, ze u cisto bytovych maciciek je v podstate jedno, ci je jar,leto alebo zima, kedze v byte je priemerne rovnake teplo, tak je tu ten problem ze plznu v podstate cely rok :wink: Aj nas Numto dost plzne, aj ked ho cesem, aj tak je byt plny chlpov - a kedze mam dvoch polodlhosrstych kocurikov, tak su chlpy doslova vsade.. to by som musela kazdy den vsetko vysavat, co sa mi teda nechce hehe :cerveny:
.. myslim si,ze to uz je "udel" majitelov chlpatych maznacikov, mali by vyrabat aj nejaku pastu proti chlpom pre ludi :-D :D :cica2:

Nase bytove lietaju aj po balkone a vysedavaju tam na skrabadle aj ked je sneh, takze zmenu teploty vnimaju a srst sa im na jesen nemila na zimnu :-D Teraz plznu ako dive. Casto ich vycesavam a z mnozstva chlpov by som mala uz ustrikovane minimlane tri svetre :D

..no my bohuzial balkon nemame, ale tiez vidim na kocuroch, ze su obdobia kedy viac plznu a kedy menej, ale tych chlpov je aj tak vsade dost :wink: , nuz to je asi dan za domace chlpate zvieratka :-( :cica2:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod catka 29.3.2006 13:03

lucia tiez obcas chodi na balkon (pustam ju len ak na nu mozem davat pozor, lebo chodi po okraji a na navstevy k susedom. na jar budem opravovat a vyrobim nejaku volieru) takze vie, ze bola zima a ide jar :-D

len stale neviem, ci je lepsia gumena alebo kovova kefa na cesanie... :wink:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 29.3.2006 13:13

No to s tou kefou je asi individualne, podla toho co bude viac vyhovovat tvojej macicke... a tiez aj podla typu a kvality srsti. Ja budem teraz najblizsie na vystave kupovat tu "vycesavaciu" kovovu kefu so zahnutymi stetinkami :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod PetraP 9.4.2006 20:10

stretli ste sa uz s problemom mastnej srsti na chvoste u britiek? Viete o nejakom inom rieseni ako detskom pudri a skrobe? Veterinarka nam puder neodporuca, kedze kocur ma hustu podsadu a podla nej by sme vsetok puder zo srsti ani pri najvacsej snahe nevycesali.
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 7:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod juliena 10.4.2006 7:14

Včera som kefou česala obe moje mačky (2x), lebo ako sa oteplilo, začali strááášne plznúť a po objímaný som si zbierala chlpy z tváre a kýchala ešte niekoľko minúť. Tak som ich zobrala do parády už pred niekoľkými dňami a včera poriadne. Pre Mafiu to bolo niečo nové, pokiaľ som ju česala na chrbte, vrnela blahom, ale akonáhle som ju chcela učesať na brušku, nastal urputný boj a kvílila a protestovala ako by ju na nože brali ! Už som myslela, že dobehne sestra, že čo sa deje... ale nedobehla a Mafia sa urazene schovala v kuchyni. Potom prišiel na radu Felix a hoci zaprotestoval na česanie chvosta, veľmi nebojoval, lebo vedel, že ja som tvrdohlavejšia. Nuž z kefy som vyzbierala za dve dlane chlpov z oboch mačiek! A po chvíli urážania sa došli za mnou a vrneli blahom a krásne sa im leskla srsť. Už im nebolo tak teplo. Večer som ich podrobila tejto "tortúre" ešte raz. Ale to už neboli také boje, ale opäť som vyčesala množstvo chlpov. :velmismutny: :D Teraz vyzerajú nádherne, srsť sa im tak krasne navzdušnila. :-)
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod juliena 10.4.2006 7:16

janula napísal:No to s tou kefou je asi individualne, podla toho co bude viac vyhovovat tvojej macicke... a tiez aj podla typu a kvality srsti. Ja budem teraz najblizsie na vystave kupovat tu "vycesavaciu" kovovu kefu so zahnutymi stetinkami :wink:

Mama takú kupila na psa, ale viac sa osvedčila na mačky a tak jej ju stále "kradnem" :D (aj včera)
:cica: :cica: :cica:
Obrázok používateľa
juliena
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 15.11.2005 16:14

Reklamy

Odoslaťod kitekatka 20.4.2006 17:31

PetraP napísal:stretli ste sa uz s problemom mastnej srsti na chvoste u britiek? Viete o nejakom inom rieseni ako detskom pudri a skrobe? Veterinarka nam puder neodporuca, kedze kocur ma hustu podsadu a podla nej by sme vsetok puder zo srsti ani pri najvacsej snahe nevycesali.

Stretla som sa s problémom ale nie u britiek :-( Teda máme britku,ale nie kocúra.Máme kríženca európskej (aspoň tak vyzerá) a je so Slobody Zvierat.Momentálne má zrejme ruju,pretože mňaučí a svoje "potreby" si robí na psovi (ktorému to na naše udivenie vôbec neprekáža :jaziram: ).Ale aby som nebola offtopic,tak má mastný chvost,pri koreni.Ja to neodstraňujem nijako.Predsa len,náš kocúr býva na dvore,a nejaké pudrovanie by sa nepáčilo ani jemu,ani mne.Mám taký zlý pocit,že by sa mu do toho chvosta nejak dostal,a už by som ho nevyčesala :-( Neviem,ako to vnímaš ty,vadí ti to ? Mne nie,kocúrovi to na zdraví neuberá,ja som to nechala tak.Inak k má to už dlhší čas,ale srsť má lesklú a bez lupín.
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 27.4.2006 13:19

Vedel by mi niekto povedat, ci sa macickam moze menit farba srsti? Nas Chilino bol najprv uplne sivucky, k nam prisiel asi pred dvoma tyzdnami este v tomto sfarbeni. Postupne mu vsak trosku zhnedla srst pod zadockom na zadnych labkach, na hlave, na chrbtovom pase. Sivy je stale na bokoch, ale aj tam to uz nie je taka jasna farba, ako bola predtym. Teraz ma 8 mesiacov. Je takato zmena sfarbenia prirodzena alebo k tomu nieco muselo viest?
Zuzka Mihaľová
Košice

Lucifer Triumetal, bradac velky cierny, *24. maj 2007
Chili, šibal domáci, * august 2005
Richy, maznák domáci, šibal č. 2, * máj 2006
Alik Angelinum, bradáč malý korenie a soľ , *21. januar 1997 + 15 marec 2007 :smutny:
Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Založený: 4.2.2006 10:10

Reklamy

Odoslaťod janula 27.4.2006 13:55

Aj nasmu Artikovi sa menila farba srsti, ako malinkate maciatko mal dymove cierne sfarbenie so slabsim tygrovanim a teraz mu ta siva podsada zmizla a namiesto toho ma hnedo-cierne chlpky, ked na neho svieti slnko tak to najviac vidno.. je taky seal :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb