• Reklamy

Srsť

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Re: ostrihať?

Odoslaťod sunflowers 4.5.2007 12:13

jarkaPO napísal:Ahojte,
prosím o radu.Mám perzskú cicu a v lete veľmi plzne, mohla by som ju ostrihať?Nie veľmi, len tak decentne nech jej nie je horúco. :cica:
Čo vy na to?

Ked som mala prvu perzsku macku tak som ju v lete zvykla ostrihat. Ona bývala cele leto vonku (mame rod. dom) a na prostredie si zvykla tak ako normálna domáca mačka. často krát som ju v noci videla "na love". Strihala som ju koli teplu ale aj koli tomu aby sa jej do srsti nedostalo všetko možné čo je vonku. Pár krát tam mala bodliaky, raz sa jej tam dokonca prilepilo veko z plechovky od farby čo sme mali vonku otvorenú. Priznávam, ona si na to veko ľahla, bolo jej jedno kde sa zvalí. A v zime bývala normálne vnútri a srsť mala klasickú ako pred tým.
Lorinka (25.5.2006) :cat74:
Obrázok používateľa
sunflowers
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 29.3.2007 13:43
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod INA S. 4.11.2007 17:48

ahojky,stretli ste sa s prípravkom -FELVIT H-s obsahom biotínu na výmenu srsti,proti pĺznutiu,podpora pigmentácie a kvality srsti a kože,je to zo značky BIOFAKTORY
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 27.7.2006 17:10
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Andrea 4.11.2007 18:55

Áno, ale je to už dávno. Priniesol to domov manžel- jeden zo spolumajiteľov firmy, kde sa Felvit vyrába, bol jeho bývalý kolega. Vyskúšali sme to na našej - teraz už mŕtvej Micke (dožila sa krásnych 14 rokov). Micka mala srsť na obyčajnú mačku na počudovanie až priveľmi peknú, ale po podávaní Felvitu sa jej kvalita a krása ešte zvýraznila. Vlastne sme vyskúšali dva druhy tabliet a aj prášok, ktoré boli určené pre mačky. Nemôžem sa sťažovať.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 16.5.2006 15:52

Reklamy

Odoslaťod INA S. 4.11.2007 19:58

Andrea napísal:Áno, ale je to už dávno. Priniesol to domov manžel- jeden zo spolumajiteľov firmy, kde sa Felvit vyrába, bol jeho bývalý kolega. Vyskúšali sme to na našej - teraz už mŕtvej Micke (dožila sa krásnych 14 rokov). Micka mala srsť na obyčajnú mačku na počudovanie až priveľmi peknú, ale po podávaní Felvitu sa jej kvalita a krása ešte zvýraznila. Vlastne sme vyskúšali dva druhy tabliet a aj prášok, ktoré boli určené pre mačky. Nemôžem sa sťažovať.

...teraz použivaš niečo iné,prečo si od toho upustila,ak to má taký dobrý efekt,veď i cena je skvelá
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Andrea 4.11.2007 20:55

Pretože:
1. bývalý kolega už pracuje - resp. sídlo je niekde inde
2. Micka už nežije a ostatné mačky mi to nechceli - Micka to jedla ako
cukríky
3. obchod s chovateľskými potrebami, kde to objednávali, je zrušený
4. obchody s chovateľskými potrebami, kde som im o tom hovorila,
neboli ochotné objednávať len jednu - dve krabičky, keďže niektorí
ľudia nie sú ochotní zaplatiť za vitamíny ani toľko málo....
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod INA S. 4.11.2007 21:23

...ja som sa ťa nechcela dotktúť,ak to z mojich otázok vyznelo tak potom prepáč.Ja som to našla na http://www.milacikovia.sk
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod Andrea 5.11.2007 7:11

INA S. napísal:...ja som sa ťa nechcela dotktúť,ak to z mojich otázok vyznelo tak potom prepáč.Ja som to našla na http://www.milacikovia.sk

Ale nie, ja som to tak ani nebrala :-D
Len som to bodovo napísala - tí, čo ma poznajú, vedia, že sa neurážam pre nič za nič, takže - všetko je OK :wink:

Tie vitamínky sú naozaj dobré, aj keď, určite aj v nich je kúsok chémie.
Každopádne, ak by sa mi ich oplatilo objednať si cez e-shop, urobím tak, zatiaľ však máme doma veľké množstvo iných, takže, ak ich miniem, nevylučujem, že ich neobjednám...

http://www.biofaktory.com/sk/e_shop/eshop.html
viac výrobkov od tejto firmy si môžete pozrieť tu :-)
Naposledy upravil Andrea dňa 5.11.2007 7:50, celkovo upravené 1 krát.
Andrea
Obrázok používateľa
Andrea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Reklamy

Odoslaťod INA S. 5.11.2007 10:31

Andrea napísal:
INA S. napísal:...ja som sa ťa nechcela dotktúť,ak to z mojich otázok vyznelo tak potom prepáč.Ja som to našla na http://www.milacikovia.sk

Ale nie, ja som to tak ani nebrala :-D
Len som to bodovo napísala - tí, čo ma poznajú, vedia, že sa neurážam pre nič za nič, takže - všetko je OK :wink:

Tie vitamínky sú naozaj dobré, aj keď, určite aj v nich je kúsok chémie.
Každopádne, ak by sa mi ich oplatilo objednať si cez e-shop, urobím tak, zatiaľ však máme doma veľké množstvo iných, takže, ak ich miniem, nevylučujem, že ich neobjednám...

http://www.biofaktory.com/sk/e_shop/eshop.html
viac výrobkov od tejto firmy si môžete pozrieť tu :-)

Som rada,že je to OK,tú stránku som si pozrela a už viem čo sú to za výrobky,tie vit.tablety som mala,ale nemali úspech,väčšinou mám od gimpetu,ale asi ešte vyskúšam ten prípravok na srsť,moja totišto pĺzne celoročne a rovnomerne,asi je to tým,že bývame v bytovke :-/ i keď má prístum na balkón
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Odoslaťod INA S. 14.10.2008 11:21

Annifer BéBé Endless Infinity,SK / Bri n / *23.7.2004
Kajo Lustra Cats ,SK XLH / Bri /x *16.4.2008
Obrázok používateľa
INA S.
V.I.P.
V.I.P.

Reklamy

Re: Srsť

Odoslaťod kitekatka 29.1.2014 18:21

Chcela by som sa opytat, co by ste poradili na naozaj velmi zlepenu srst u macky? Jednej nasej ragdollke sa stale tvoria na chrbte zlepene splstnatene chuchvalce srsti, vycesat to nejde v ziadnom pripade a vcera som s hrozou zistila, ze uz ani ostrihat. Planujem ist kazdopadne k veterinarovi na rady, ale zaujimalo ma ci nema niekto odtialto s tym skusenosti a ako sa toho zbavit? Nemohol by na to pomoct nejaky sampon ?
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb