• Reklamy

Srsť

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Re: Klky

Odoslaťod Alena 23.1.2006 21:20

janula napísal:Chcela by som sa poradit.. mojmu sibiranovi sa aj napriek pravidelnemu cesaniu vzdy vytvoria nejake mensie "klky" - teda zlepena stvrdnuta srst.. existuje proti tomu nejaka finta :wink:

Asi nevyčesáváte dost pečlivě, hlavně je důležité vyčesat uvolněné "mrtvé" chlupy. Proti tvoření takových cucků je dobré občas srst napudrovat dětským zásypem nebo kukuřičným škrobem. Trochu zasypejte, promněte a nechte chvilku působit a potom vyčesejte. Pudr na sebe naváže nečistoty a mastnotu a srst se provzdušní.
Alena
EP IC Melisa Sára Dirty Dancing - britská černě želvovinová - kastrát 12 let
IC Angelika Tergy - britská čokoládově želvovinová - 5 let
GIC Queen Elisabeth z Lužinek - britská červená tečkovaná - 5 let
GIC Nathaniel Falling Star - britský krémový bikolor - kastrát - 4 roky
GIC Shari z Lužinek - britská lilově želvovinová - 3 roky
IC Yoko Ono Falling Star - britská modře želvovinová harlekýn - 2 roky
IC Harvey Honey Pie - britský krémový mramorovaný - 1 rok
Alena
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 21.9.2005 6:55
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod janula 24.1.2006 11:36

Alena napísal:Asi nevyčesáváte dost pečlivě, hlavně je důležité vyčesat uvolněné "mrtvé" chlupy. Proti tvoření takových cucků je dobré občas srst napudrovat dětským zásypem nebo kukuřičným škrobem. Trochu zasypejte, promněte a nechte chvilku působit a potom vyčesejte. Pudr na sebe naváže nečistoty a mastnotu a srst se provzdušní.

Dakujem, no je pravda, ze my to cesanie berieme skor ako hru a samozrejme kocur natrca len tie partie, ktore chce poskabkat.. Budem sa ho snazit cesat dokladnejsie, ale on ma taku hustu srst ako medvedik, tak si niekedy myslim, ze ho aj "sticujem" :cerveny:
.. este ma napadlo, jemu hrozne elektrizuje srst, co je dobre proti tomu? Nechcem, aby sme sa stale "kopali" :-D
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod Bea 24.1.2006 12:14

janula napísal:
Dakujem, no je pravda, ze my to cesanie berieme skor ako hru a samozrejme kocur natrca len tie partie, ktore chce poskabkat.. Budem sa ho snazit cesat dokladnejsie, ale on ma taku hustu srst ako medvedik, tak si niekedy myslim, ze ho aj "sticujem" :cerveny:
.. este ma napadlo, jemu hrozne elektrizuje srst, co je dobre proti tomu? Nechcem, aby sme sa stale "kopali" :-D

A používaš kovový hrebeň alebo umelohmotový.. Lebo s kovovým by to nemalo elektrizovať..
Bea STANKOVIČOVÁ

Bratislava

P LESTER z Žitného ostrova, SK (bri a), kastrát, * 20.6.2003
GIC MERLIN Magic Kiwi ´s of Eulalie, CZ ( RAG n 03) , * 20.3.2005
CORY Linea Aurea, SK (Golden retriever), fenka, *18.3.1999-8.8.2011

Eulalie Fabien Christopher, CZ (RAG a 03)
Obrázok používateľa
Bea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 19.5.2005 11:39

Reklamy

Odoslaťod janula 24.1.2006 12:39

Bea napísal:
A používaš kovový hrebeň alebo umelohmotový.. Lebo s kovovým by to nemalo elektrizovať..

No pouzivam taku kefu - z jednej strany je kovova a z druhej ma take umele huste stetinky.. ale elektrizuje to aj s jednou aj s druhou stranou :-(
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod armani 24.1.2006 13:01

To zlapenie chlpov je typickým pre sibiranky aj MCO. Chce to len pravideľne česať. My našich zbojníkov češeme denne. Treba hustejšiu kovovú kefu s dlhým zubom. Vyčesávať treba pekne od koreňa, nestačí len vrchnú vrstvu. Obzvlášť je na podobný prejav háklivý chvost. Môžem ťa potešiť, čím bude kocúrik starší, tak tým viac sa mu bude chvost mastiť. :-) Dobrá je tá rada z púdrom. Kukuričný škrob sa nám moc neosvedčil, mastenie bolo ešte intenzívnejšie. Niektorý chovatelia používajú nejakú pastu z USA. Večer môžem prehrabať archív e mailov a poslať názov tej pasty. V prípade, že zachlpenie je už intenzívne a nedá sa rozčesať môžeš zachlpené miesta kľudne nožnicami vystrihať. Srsť dorastie a miesto kde si miláčika ostrihala ani nespoznáš.
Igor Kováčik
Bonifác MCO
Armani Giorgio Nobilis Felis CZ, MCO as22

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 22.8.2005 20:31
Pohlavie: Muž

Reklamy

Odoslaťod janula 24.1.2006 14:45

armani napísal:To zlapenie chlpov je typickým pre sibiranky aj MCO. Chce to len pravideľne česať. My našich zbojníkov češeme denne. Treba hustejšiu kovovú kefu s dlhým zubom. Vyčesávať treba pekne od koreňa, nestačí len vrchnú vrstvu. Obzvlášť je na podobný prejav háklivý chvost. Môžem ťa potešiť, čím bude kocúrik starší, tak tým viac sa mu bude chvost mastiť. :-) Dobrá je tá rada z púdrom. Kukuričný škrob sa nám moc neosvedčil, mastenie bolo ešte intenzívnejšie. Niektorý chovatelia používajú nejakú pastu z USA. Večer môžem prehrabať archív e mailov a poslať názov tej pasty. V prípade, že zachlpenie je už intenzívne a nedá sa rozčesať môžeš zachlpené miesta kľudne nožnicami vystrihať. Srsť dorastie a miesto kde si miláčika ostrihala ani nespoznáš.

Vdaka armani za rady :wink: Mozes mi prosim ta poslat foto kefy, ktoru pouzivas, lebo neviem presne aku myslis a popripade by som si ju tuto sobotu mohla na vystave kupit :cica2:
Numtovi sa este moc nemastni chvostisko, takze s mastnou srstou problemi zatial nemame, skor naopak hehe :wink:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod armani 24.1.2006 19:33

Numtino je ešte len taký "chlapček", no ako začne pohlavne dospievať tak začne vylučovať viacej mazu do koreňa chvosta a odťial sa pekne mastnota rozšíri na celý chvost. :wink:
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Toto sú moje praktické skúsenosti a môj osobný názor nepotvrdený žiadnymi vedeckými argumentami a preto nemusí byť pravdivý. No aj napriek tomu si za nim stojím. To len tak naokraj pre prípadných vrtákov.
Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Monika 24.1.2006 19:45

Nasa turecka Agnii vyzera tiez ako po vybuchu. Srst ma neskutocne zelektrizovanu. Skusala som aj gumenu, kovovu aj drevenu kefu (ta je ale pre ludi :cerveny: ) ale nic nepomohlo. Kedze sa nam stale gula po zemi a velmi rada na nej lezi packami hore, tak sme dosli k zaveru, ze na vine je plavajuca podlaha. Preto si ju kazdy vecer postavim na pracku, namocim ruky a prejdem viac krat srst a precesem kovovym hrebenom, ale zabera to iba na par hodin.
Na mastnu srst sa u nas pouziva obycajny detsky puder, ktory zabera dokonalo. Na vystave sa da este kupit kozmetika proti elektrizovaniu srsti, tento krat si ju asi kupim :-)
„Keby sme sa ku každému, koho stretneme, chovali s rovnakou nežnosťou, ktorou zahŕňame mačku - tiež by priadli."
„Mimochodom, ak sa rozhovoríme o mačkách, je takmer nemožné, aby sme boli považovaní za osobu celkom normálnu."

Selma /DOM kastrát, *09.09.2001
EC. Miša Mafia /EUR n 24, kastrát, *13.04.2002, †14.03.2011
GIC. Klára Alexandra Ché /EUR ns 24, kastrát, *09.08.2001
CH. Agnii Haricat, CZ /TUA e 22, kastrát, *14.02.2003
Obrázok používateľa
Monika
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 9.5.2005 18:55
Počet mačiek: 0

Reklamy

Odoslaťod Petra17 24.1.2006 20:48

Aj našim cicúchom elektrizovala srsť, hlavne v období kúrenia, teda v zime. Ale od kedy máme zvlhčovač vzduchu, tak sa to lepší. Možno je na príčine suchý vzduch z kúrenia...
Petra Novotná
Obrázok používateľa
Petra17
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 12.10.2005 18:39

Reklamy

Odoslaťod emilia 24.1.2006 20:56

Petra17 napísal:Aj našim cicúchom elektrizovala srsť, hlavne v období kúrenia, teda v zime. Ale od kedy máme zvlhčovač vzduchu, tak sa to lepší. Možno je na príčine suchý vzduch z kúrenia...

asi je naozaj na pricine kurenie lebo nas kocur je v poslednom case ako kefa zelektrizovany.... a aj moje vlasy...
Adriana Cvancigerová

Emil-Emko (*jún 2004)/domáci tigrík:)
Obrázok používateľa
emilia
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 16.11.2005 22:17

Reklamy

Odoslaťod janula 24.1.2006 21:34

Hmm.. my mame aj plavajucu podlahu a aj suchy vzduch, kedze kurime a nemame zvlhcovac :-/ .. takze asi to bude aj tym, ale tiez som si vsimla, ze ked mu srst trosku navlhcim alebo ho pohladkam, po nakremovani ruk, tak je to ok a ziadna elektrina nas nekope... som zvedava na ten pripravok z vystavy, urcite si ho aj ja obzriem a mozno aj kupim, lebo s polodlhosrstymi macickami je to niekedy fakt sranda :cerveny:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod armani 24.1.2006 21:37

Na cicúchov našich plemien nešahať z mastnými rukami.ich srsť je dlhá a dostatočne mastná. :-)
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 24.1.2006 21:39

armani napísal:Na cicúchov našich plemien nešahať z mastnými rukami.ich srsť je dlhá a dostatočne mastná. :-)

Ja viem armani, ved ja to nerobim naschval, ale ked oni sa chcu akurat vtedy maznat, ked vyleziem z kupelne a pod.. musia ma onuchat a potom ich ja musim pohladkat hehe :cerveny:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod armani 24.1.2006 21:42

Tak podobne, holím sa na etapy, obyčajne na 3x. :-D
Igor Kováčik
Bonifác MCO

Obrázok používateľa
armani
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Anik 24.1.2006 21:49

Suchy vzduch sposobuje "staticku elektrinu" - a teda riadne. Okrem toho aj zle izolovane podlahove kurenie je skvelym zdrojom :)
Vlhkost obsiahnuta vo vzduchu dokaze eliminovat povrchovy naboj, tym ze ho zneutralizuje. Ak vo vzduchu nie su castice, ktore by to zvladli, tak naboj ostava, az kym sa inym sposobom neodvedie.

Skvelym prikladom je svedska zima, sucha zima, ked este zakuria, tak vzduch ma nemeratelnu vlhkost. Potom citim okolo seba az elektricke pole, pri kazdom dotyku "kopem". Kolega sa stale smeje, ako poskakujem - ze aj jeho zena to robi - obe sme dlhovlase, takze si este "nadrabame" :)
Annamária Vilinská (Luleå, Sverige)
Maca Menyus Silvester, *23.06.2004
BRI, kastrovaný, nezvestný
Lilly *2002
cica domáca, sterilizovaná
Obrázok používateľa
Anik
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 19.6.2005 20:41

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.

• Reklamy
fb