• Reklamy

Srsť

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Odoslaťod Ingrid 3.2.2006 20:56

Proti statickej elektrine na kozusku existuje specialny spray,aj tekutina.
Neviem ci sa da kupit aj na slovensku,ale v rakusku je urcite. :TomyAngelo:
jedna chovatelka perzanov mi to poradilo..a pomohlo! :cica2:
Ingrid
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 17.9.2005 20:27
Pohlavie: Žena

Reklamy

Re: Srsť

Odoslaťod kitekatka 28.3.2006 17:00

Ingrid napísal:Co doporucujete /vitaminy ai../na udrzanie krasnej zdravej srsti?
Zevraj Biotin.To viem ,ze aj pre psov je vhodne..
Aj ine pripravky?Ake?V akom mnozstve?
Dakujem

Ak chceš,aby tvoja mačka mala krásnu srsť dobre sa o ňu staraj - tvoja starostlivosť sa prejaví najmä na jej výzore.Obyčajne stačia kvaliné granule - Hills,Royal Canin,...a samozrejme doplňované čerstvou stravou-surovým mäsom.Občas môžeš podať nejaké vitamíny - napríklad sú rôzne výrobky od Gimpetu -...
Inak stačí srsť pravidelne kefovať,aby sa odstránili odumreté chlpy..No,a ako tu bolo spomenuté,pri dospievaní kocúrov sa na chvoste tvorí mastnota.Chvost potom napudruj (ako na keď sa ide na výstavu) a "mastnota" sa akosi zneutralizuje.(To viem z mudrych encyklopedii :-) )
Občas stačí srsť pretrieť vhlkou jelenicou.
PS. - Moja mačka nemá zelektrizovanú srsť :-)
IC Mandy Z Zitneho Ostrova *22.7.2003 - 5.3.2012 BRI ns
Angie Modrý Smaragd - *24.12.2008 RAG a
Ragdolls Song Hailey - *24.3.2012 RAG n 03
Ragdolls Song Hannibal *24.3.2012 RAG n 03
Obrázok používateľa
kitekatka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 28.2.2006 16:18
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod catka 28.3.2006 17:08

ked uz sme tu znovu vytiahli tema srst - neplznu vase macicky teraz viac? nesuvisi to nejako s vymenou zimnej srsti za letnu? lucia plzne ako blazon, len ju ma chvilu na rukach a cierne tricko mam uplne biele :-(
myslite, ze by to mohol byt nejaky problem? (inak je vsetko v poriadku, papa, hra sa, stolica ok) :?:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 25.1.2006 18:01

Reklamy

Odoslaťod PetraP 28.3.2006 17:12

catka napísal:ked uz sme tu znovu vytiahli tema srst - neplznu vase macicky teraz viac? nesuvisi to nejako s vymenou zimnej srsti za letnu? lucia plzne ako blazon, len ju ma chvilu na rukach a cierne tricko mam uplne biele :-(
myslite, ze by to mohol byt nejaky problem? (inak je vsetko v poriadku, papa, hra sa, stolica ok) :?:

o vymene srsti zo zimnej na letnu ti neviem poradit, hoci som pocula, ze u bytovych maciek to nebyva tak okate. Ale mozno to v pripade lucie moze byt aj tym, ze mala v poslednom case viac stresu - kastracia aj nova kamaratka boli dost velke zmeny. A macicky v takych pripadoch zvyknu viac plznut.
Obrázok používateľa
PetraP
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 23.10.2005 7:42
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod ivett 28.3.2006 17:14

U nas v tomto obdobi takisto pribudlo chlpov na podlahe. Tiez si myslim, ze to ma nieco spolocne s tym, ze prichadza jar.
My mame kratkosrsteho kocura, ale obcas sa ho snazim cesat, no len ked sa necha :-) , aby som to mnozstvo chlpov obmedzila.
No vyzera to, ze pomoze len castejsie vysavat :wink:
Kubo - macka domaca alias vymyselnik obecny - jar 2004
Obrázok používateľa
ivett
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 25.2.2006 16:51

Reklamy

Odoslaťod catka 28.3.2006 17:18

PetraP napísal: Ale mozno to v pripade lucie moze byt aj tym, ze mala v poslednom case viac stresu - kastracia aj nova kamaratka boli dost velke zmeny. A macicky v takych pripadoch zvyknu viac plznut.

aha- toto ma pravdupovediac nenapadlo :cerveny: ale moze byt. budem to este pozorovat a uvidime.
mam dost slnecny byt, takze moze mat pocit,ze je jar... no nic. budem ju cesat castejsie, a vysavat co to da :TomyAngelo:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 28.3.2006 17:55

Mne hovoril vetos, ze u cisto bytovych maciciek je v podstate jedno, ci je jar,leto alebo zima, kedze v byte je priemerne rovnake teplo, tak je tu ten problem ze plznu v podstate cely rok :wink: Aj nas Numto dost plzne, aj ked ho cesem, aj tak je byt plny chlpov - a kedze mam dvoch polodlhosrstych kocurikov, tak su chlpy doslova vsade.. to by som musela kazdy den vsetko vysavat, co sa mi teda nechce hehe :cerveny:
.. myslim si,ze to uz je "udel" majitelov chlpatych maznacikov, mali by vyrabat aj nejaku pastu proti chlpom pre ludi :-D :D :cica2:
Jana Ondrušková
Artuš zo Studénky, CZ (polosibírsky kocúrik, kastrát *12.6.2005)
Numto Surgut Sibirsk, CZ (SIB d23, kastrát *9.4.2005)
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 10.5.2005 10:24

Reklamy

Odoslaťod catka 28.3.2006 18:02

janula napísal:Mne hovoril vetos, ze u cisto bytovych maciciek je v podstate jedno, ci je jar,leto alebo zima, kedze v byte je priemerne rovnake teplo, tak je tu ten problem ze plznu v podstate cely rok :wink:

jani to mi ani nehovor, beries mi poslednu nadej! :-D

janula napísal: .. myslim si,ze to uz je "udel" majitelov chlpatych maznacikov, mali by vyrabat aj nejaku pastu proti chlpom pre ludi :-D :D :cica2:

lucia nie je dlhosrsta, je to obycka domaca. ale plzne za dvoch! :mutagen: mne to zas az tak hrozne nevadi, jasne, ze ked mam doma chlpate mazle, ze sa budem musiet zmierit s chlpmi vsade :TomyAngelo: len som sa bala, ci s nou nie je nieco vazne. ale ako povedala petra, stres by to mohol byt. a to prejde, uz sa s lilinou zacinaju lubit. :cica2: :cica2:
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 28.3.2006 18:06

..ano pricinou nadmerneho plznutia moze byt aj stres... Nuz predsa len kratucky chlpok a polodlhy ako vlas je rozdiel.. u nas najviac plzne rysavec Numto, takze vsetky cierne veci su nim "oznackovane" ... :-( :cica2:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod catka 28.3.2006 18:10

to si viem predstavit, take chlpiska. :jaziram:
ja som mala predtym iba bielu macicku, trocha ciernu na chrbte, teraz mam aj korytnacinku. takze mam hair selection vsetkych farieb :-D uz nie su v bezpeci ani biele a svetle veci...
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 28.3.2006 18:54

Nam tiez asi pred tyzdnom zacal Luigi nadmerne plznut, aj teraz zmetam chlpy z klavesnice :-) . Viaceri mi povedali, ze by to mohlo byt tym, ze sa otepluje. Lebo inak je vsetko v poriadku, ma sa super . Len priatel teraz trpi, ked vsade vidi same chlpy :-D . Mne to vadi len vtedy, ked sa Luigo otrie o moju tvar a v nose mi zanecha kus srsti, inak som s tym zmierena.
Zuzka Mihaľová
Košice

Lucifer Triumetal, bradac velky cierny, *24. maj 2007
Chili, šibal domáci, * august 2005
Richy, maznák domáci, šibal č. 2, * máj 2006
Alik Angelinum, bradáč malý korenie a soľ , *21. januar 1997 + 15 marec 2007 :smutny:
Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Založený: 4.2.2006 10:10

Reklamy

Odoslaťod catka 28.3.2006 18:56

schnauzee napísal: Mne to vadi len vtedy, ked sa Luigo otrie o moju tvar a v nose mi zanecha kus srsti, inak som s tym zmierena.

cha! to presne poznam, ked si obtriem tvar o lucinku, tak sa mozem rovno oholit :-D stekli ma to este hodinu po celej tvari.
catka
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod janula 28.3.2006 18:59

schnauzee napísal:Nam tiez asi pred tyzdnom zacal Luigi nadmerne plznut, aj teraz zmetam chlpy z klavesnice :-) . Viaceri mi povedali, ze by to mohlo byt tym, ze sa otepluje. Lebo inak je vsetko v poriadku, ma sa super . Len priatel teraz trpi, ked vsade vidi same chlpy :-D . Mne to vadi len vtedy, ked sa Luigo otrie o moju tvar a v nose mi zanecha kus srsti, inak som s tym zmierena.

Hehe, aj moj priatel teraz hundre, ze ma vo vsetkom chlpy :-D .. ti chlapi su niekedy take citlivky.. :D Mne najviac vadi, ked sa mi nejaky chlpok dostane do oka, potom sa tazko vybera a mna ide doslova porazit :befucking:
Jana Ondrušková
Obrázok používateľa
janula
Čestný člen
Čestný člen

Reklamy

Odoslaťod schnauzee 28.3.2006 19:14

:-D ako vidim, vsetci mame nejake skusenosti. U nas sa navyse nejake chlpky pripletu aj pri vareni do jedla a pri jedeni sa ich potom snazim nenapadne vyberat, nech priatel vela nefrfle :-D .
Zuzka Mihaľová
Košice

Lucifer Triumetal, bradac velky cierny, *24. maj 2007
Chili, šibal domáci, * august 2005
Richy, maznák domáci, šibal č. 2, * máj 2006
Alik Angelinum, bradáč malý korenie a soľ , *21. januar 1997 + 15 marec 2007 :smutny:
Obrázok používateľa
schnauzee
šelma
šelma

Založený: 4.2.2006 10:10

Reklamy

Odoslaťod evusik 28.3.2006 19:56

na tom strese asi nieco bude - miuska pusta chumac chlpov vzdy, ked sa ku nej blizim s lyzickou a na nej rozpustenou tabletkou :wink: uz nech tie lieky doberie...
kazdopadne, objednala som si zo zvieratiek perfektnu vycesavaciu rukavicu, taha chlpy fakt uzasne a miuska, ktora sa inak nechce dat vobec cesat, pri nej vobec neprotestuje. akurat som omylom objednala detsku velkost, takze teraz ledva natiahnem ten zazrak na ruku :cerveny:
Eva Dobríková
Košice
http://dobrikova.blog.sme.sk
---
Mia (* cca apríl 2005) - mačka domáca a princeznička rodinná ;)
Riško (* 26. 10. 2005, + 7. 4. 2006) - najprv drobučký netopierik, potom rozkošné šidielko a teraz anjelik v mačacom nebíčku :smutny:
Mucko (*cca jún/júl 2006) - maznáčik, ktorého našli a zachránili chlapci odvedľa, "akosi" skončil u mňa a teraz obšťastňuje celú rodinku :)
Kočka alias Sidgrid (*hrubý odhad jún 2005) - šelma psovitá a najoddanejší člen našej rodiny od 25. mája 2006
Obrázok používateľa
evusik
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 5.9.2005 20:46

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.

• Reklamy
fb