• Reklamy

Náhla smrť kocúrika

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Náhla smrť kocúrika

Odoslaťod miriam1978 20.5.2011 9:54

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, či sa niekto stretol už s tým, že mačka je OK, potom si odbehne von a keď sa vracia naspäť, strašne jej trhá zadnými labkami (akoby kŕče), je dezorientovaná a v priebehu pár minú nastáva smrť. A to všetko v priebehu nejakých dvoch hodín. Môže nejaká otrava tak rýchlo zaúradovať? Stále si myslím, že by nejakú nastrčenú otravu mačka nezjedla, ale ktovie. Alebo môže byť na vine, že posledné týždne okrem granúl dostávala aj šunku, salám, vraj aj marcipán zjedla... V pondelok vracala, v utorok bolo po nej. Ale inak sa zdalo byť všetko v poriadku.
Jediná vec, s čím mal kocúrik problém bolo také to tretie oko, tá blanka, sa mu nevrátila vždy naspäť, resp. dosť často ju mal cez oko, a akoby škúlil.
Kocúrik mal 1,5 roka. Veľmi mi chýba :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:

Ďakujem za odpovede
miriam1978
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 26.6.2006 19:51
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Náhla smrť kocúrika

Odoslaťod miusiatko 20.5.2011 10:10

Viditelne tretie viecko signalizuje zhorseny zdravotny stav macky - je ho vidiet pri roznych virozach a zapaloch, zvysenej teplote, po urazoch... Nabuduce si pamatajte, ze to signalizuje problem a ten treba vyriesit s veterinarom.
Podla mna to teda otrava nebola, kocur mal dlhodobo problemy, ktore sa neriesili. Macky dlho nedavaju najavo bolesti a zly zdravotny stav, preto sa treba naucit co chorobu indikuje najcastejsie a vsimat si to.

Otravit sa inak mohol kdekolvek, napr. zjedenim otravenej mysi. Jed na mysi/potkany sposobi vnutorne krvacanie a naslednu smrt, to zrejme vas pripad nebol. Otravit sa mohol aj napr. nemrznucou zmesou do automobilu (ak mate dobroprajnych susedov...), vtedy dojde myslim k zlyhaniu vnutornych organov
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod miriam1978 20.5.2011 10:21

Práveže mne sa tiež zdalo čudné, že sa mu to tretie viečko vracia dosť neskoro naspäť, teda aby mal oko riadne otvorené a boli mu vidieť celé zreničky, spomínala som to aj veterinárovi, ale on povedal, že to mačky zvyknú mávať, niečo kvôli vtákom spomínal, ale akosi nepovedal, že je to potrebné liečiť. A keďže k nemu chodím x rokov, mám ďalšie dve mačky a vždy bol mimoriadne starostlivý, tak som nevidela dôvod mu neveriť.

Mne sa otrava tiež akosi nezdá, nenašla som nič, čoby tak rýchlo účinkovalo, lebo cca. necelé dve hodiny predtým bol úplne v pohode. A potom už len problém zo zadnými packami a akoby strácal orientáciu. Našla som čosi o nejakom srdcovom ochorení mačiek, čo sa prejavuje prakticky rovnako v prípade náhlej smrti z úplného zdravia. Ale neviem, či to mohlo byť ono. Pitvať sme ho nedali, život by mu to nevrátilo :cat44:
miriam1978
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod miriam1978 20.5.2011 10:23

Inak vraj prebieha u nás v meste plošná deratizácia, ale mohol by ten jed tak rýchlo účinkovať?
miriam1978
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod miriam1978 20.5.2011 10:37

Ale veterinár povedal, že asi otrava, lebo okolo papulky mal bielu penu. Najskôr mu úplne vystrelo tie zadné labky, ostala mu akoby ochrnutá zadná časť telíčka, potom zvyšok telíčka a za pár minút bolo po ňom.
miriam1978
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 20.5.2011 13:24

miriam, ja neviem. Kazdopadne zatiahnute tretie viecka signalizuju problem. Zdravej macke nie je tretie viecka vidiet.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod ninca 23.5.2011 15:10

kocurika je mi velmi luto, ale jedine co vam da istotu co sa mu stalo osudnym je pitva. My sme si mysleli ze naseho nemeckeho ovciaka dakto otravil, preto sme trvali na pitve, a ta odhalika rozsiahle metastazy na peceni, havko vykrvacal, mal rakovinu, nikto nevedel ako dlho
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod miriam1978 25.5.2011 21:47

Ďakujem za odpovede. Ja viem, že jednoznačnú odpoveď na príčinu smrti by dala pitva, ale už by nám ho to aj tak nevrátilo a predstava, že sa v ňom niekto rýpe a potom skončí niekde v spalovni... Takto sme si ho pochovali a je blízko nás. Mala som pre neho smotanky do kávy, také tie malé, tak mu ich teraz vylievam na hrobček :smutny: , boli pre neho kúpené, on ich zbožňoval, tak ich aj dostane. Veľmi mi chýba :velmismutny: :velmismutny: :velmismutny:
miriam1978
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod ninca 26.5.2011 10:53

no, prave kvoli tomuto by som zvieratko na pitvu dala, co ak bol chory, a v zemi sa ta choroba pekne rozlozi,to by som isto nerobila, zvieratko ktore zomrie z neznamej priciny jednoznacne spalit, ked uz ti nejde o pricinu smrti, co by ma teda zaujimalo, aj kvoli dalsi moznym zvieratkam v byte
Obrázok používateľa
ninca
V.I.P.
V.I.P.

Založený: 9.5.2008 6:43
Počet mačiek: 2

Reklamy

Odoslaťod Ľudo 23.5.2013 12:58

Ahoj! Toto isté sa stalo aj mojmu kocúrovy. Keď som prišiel domov tak som počul strašné mňaučanie. Šiel som sa pozrieť čo sa stalo a tam bola moja mačka v strašných kŕčoch. Nohy mala napnuté ako luk.Pripadalo mi to ako epileptický záchvat hadzala sa o zem a z úst jej isla pena. Možno sa niečo satalo pri párení. Včera sa párila mačkou ktorá už mala mačata. Mala ich sotva mesiac. Možo ona mala nejakú chorobu. Ale aj tak neviem čo sa mohlo stať. Prosím keby niekto vedel odpíšte. :cat44: Kocúr tesno na to zomrel. :smutny:
Ľudo
Nováčik
Nováčik

Založený: 23.5.2013 12:45
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod kali 24.5.2013 15:39

Popisane priznaky su charaktristicke pre nervove jedy/su tazko zaobstaratelne,je problem dostat to do macky/,alebo anafylakticky sok ustipnutie hadom,srsnom,vcelou,osou./Kocur sa pri pareni iste nenakazil,lebo kazde nakazlive ochorenie ma inkubacnu dobu t.j.doba po vniknuti infekcneho agens po porepuknutie klin. priznakov ochorenia a to je priemerne 7 az 14 dni.Peter vet z poradne.
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb