• Reklamy

Ruja

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Re: Ruja

Odoslaťod gandalf 1.6.2010 16:15

Este dodam, ze tu macicku som davala kastrovat vo veku 7 mesiacov a mala som vazne pocit, ze znasala kastraciu omnoho lepsie, nez maciny co som davala kastrovat neskor. V tomto je urcite vyhoda skorej kastracie este pred prvou rujou, resp. v macacom veku.
Maruska- preco sa musi kocurikovi davat uz aj ockovanie? Ja by som to nechala na neskor, urcite to aspon tyzden- dva pocka. A dokonca neviem o ake atb ide, ale myslim, ze tie mozu vakcinu uplne potlacit.
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51
Pohlavie: Žena

Reklamy

Odoslaťod nelli 1.6.2010 16:21

gandalf napísal:Ale Alica nebooooj, jedna moja macicka uz chvilu po kastracii chcela jest- bola chuda hladna a tak som jej dala trochu tuniacika, co ju pekne postavilo na nohy. Hned v ten den spinkala, ale uz na druhy den si chodila ako keby sa nic nestalo, onedlho lietala jak sarkan so stehami na brusku :befucking: Sme sa o nu bali, ale jej bolo ocividne vsetko jedno a citila sa vyborne. Aj nasa posledna kastracia bola v pohode, macicka bola iba na druhy den mierne otapena, ale uplne v pohode vyskocila na postel a pekne papkala. Nie vzdy je reakcia taka zla ako u Nellkinej macky. Je samozrejme lepsie sa pripravit na to najhorsie, clovek je potom milo prekvapeny, ale musi do toho ist s tym, ze za par dni cica ani nebude vediet, ze sa nieco take stalo a budete vsetci stastni. :-)

Jeeej Gandalf to si mala super :-) no veru ja tak co okolo seba pocuvam kazdeho macicka to znasala v pohode :-D takze Alicka verim ze aj ty budes patrit do tejto skupiny :wink: a ja budem dufat ze aj nas Jedayko tam bude patrit,ale nastastie s tym mame este cas.... :cat34: ale ako vravim kedze ti ju daju az vecer tak tie najhorsie hodiny po tom stravi tam :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 1.4.2010 9:23
Počet mačiek: 3

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 1.6.2010 16:21

gandalf to som nevedela dobre že vravíš.Zajtra sa opýtam či vôbec môžu zaočkovať naraz aj dať antibiotiká.Neter študuje veterinu a Veterinárka jej vravela že môžu všetko naraz ale teraz si ma zaskočila.Tak sa radšej opýtam.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 1.6.2010 16:23

Nelli pozerala som tvoje fotečky no Jedayko strašne vyrástol sú nádherný.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Alica 1.6.2010 16:24

nelli a gandalf, dakujem za tieto rady. pytala som sa veterinara, co mozem ocakavat po zakroku, ale asi ma nechcel stresovat, lebo nic take mi nepovedal. priznam sa dost ma zaskocilo ako zle to znacala nellina cicuska a teraz sa bojim este viac. kupim jej tie podlozky a na druhy den si beriem z prace volno. ja o tom ani nemozem pisat lebo sa mi tlacia slzy a kolegovci tu budu po mne pozerat ako po sibnutej. este musim niekoho zohnat kto mna psychicky podrzi u vet lebo ako sa poznam to bude nareku.
nelli a tvoja len lezala po zakroku? ako dlho trvala ta bezvladnost, pocikanie sa? kolko dni s nou mam byt doma, lebo vet mi povedal, ze to nie je potrebne.
tak som dufala, ze nas to caka az v lete a ona potvorka sa takto rozhodla....uz nech to je za nou a aj mnou.
dakujem vam za rady...ak este nejake skusenosti mate a odporucania, tak nevahajte.
Berenice Nekodera, CZ, RAG seal mitted (14.9.2009)
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 4.1.2010 9:57

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 1.6.2010 16:29

Alicka nás čaká kastrácia zajtra a aj keď sa hovorí že u kocúrikov je to ľahší zákrok aj tak mám strašný strach o neho.Už som aj plakala keď som ho dnes česala prišlo mi akosi tak ľúto.A to ešte do zajtra je ďaleko ako sa poznám celú noc presedím na wc a pritom viem že bude pri ňom neter a super veterinári ktorý mi na neho dajú pozor.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nelli 1.6.2010 16:35

no tiez si myslim ze by sa nemala hned vakcinovat v kombinacii s ATB hmmm....a tiez kocurik sa bude spamatavat z narkozy,ranka ho bude boliet,hojit sa a do toho pchat este vakcinu,neviem tiez by som osobne pockala este take 2-3 tyzdne...ved ockovanie nemusi byt urobene presne do roka a do dna,to ma svoju lehotu pokym by vakcinacia z predchadzajuceho roku prestala byt ucinna,takze sa porad z vetom :wink:

Boze Alicka ja som ta nechcela vyplasit!!! :-/ ja som ti len chcela povedat aby si sa radsej nachystala... ja osobne si myslim ze je potrebne byt s nou doma aspon 2 dni po tom...ja som bola doma tyzden,ale ja mam taku pracu ze si mozem bez problemov naplanovat volno,no tyzden je prehnany,to len ja som s nou radsej chcela byt :D my sme nasu doniesli domov o pol jednej poobede a spala az do druheho dna s tym ze sa asi 3krat pocikala a stale sa budila kvoli tomu vracaniu,myslim ze aj preto jej tak dlho trvalo kym sa z toho vyspala,lebo to zvracanie jej nedalo spat tak stale vkuse. Ale napriklad ja som sa z takou reakciou este nestretla,co som tak pocuvala tak sa macicky vacsinou pozvracali tak raz dvakrat a dost,no nasa kazdu pol hodinu az do nejakej 10 vecer kym som jej nedala ten cipok a caj. Na druhy den uz aj isla do zachodika,ale som jej ho odokryla radsej aby nemala taku namahu a este 2 dni potom len lezala vo svojom pelechu asi preto lebo ju to bolelo a chcela mat od kazdeho pokoj aj na Jedaya len vrcala ked za nou prisiel...ale potom uz sa pekne a rychlo zacala spamatavat a zrazu aj nahanat a skakat az som sa o nu bala :-D neboj zvladnete to!! :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Alica 1.6.2010 16:36

Mausska, budem na teba mysliet a nech aspon to ti je utechov, ze kocurikovia to maju lahsie (ako muzi vo vsetkom). Ja ju dam tiez vet, ktory mi zachranil psika a verim mu a ukludnuje ma to, ze si ju tam nechaju cely den a budu ju pozorovat.
Len neviem ako s nou zostat doma a kolko bude potrebne zostat s nou doma. Marusska, ty to mas ako zariadene? A baby radte, ako ste to riesili? Ako dlho ste mali OČR?
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 1.6.2010 16:56

Alicka ďakujem pekne za podporu.Ráno si asi dám jeden Lexaurin na upokojenie.Ja mám väčší strach ako malý. :velmismutny: Ja môžem mať voľno koľko chcem takže to neriešim začala som podnikať a čas na malého mám takže aspoň to.Budem domka z ním a hladiť ho len dúfam že nebude mrzutý moja malá blonďavá gulička.Zajtra dám vedieť ako to znáša.Očkovať ho teda nedám do 13.6 má mať očkovanie tak to radšej počkáme.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Alica 1.6.2010 17:04

Budem cakat na info a drzim palce...
Ja prave na druhy den po sterilizacii v stredu mam meeting a nemozem zostat doma, inak moze, ak nemam pracovne stretnutia. ale zatial mam slubene, ze na tie 4 hodinky mi ju postrazia. a uz potom budem doma, len tie blble stretnutia.
Obrázok používateľa
Alica
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 1.6.2010 17:07

Ďakujem pekne zajtra dám vedieť ako to prebehlo a ako to malý znáža.Ďakujem všetkým za podporu.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nelli 1.6.2010 18:54

Marruska daj vediet drzime palceky!! :wink: uplne sa teraz viem vzit do tvojej koze ako sa citis,ja som noc predtym ani spat nemohla :-D a Alicka neboj tie dva dni ti budu uplne bohato stacit :wink: a ak to bude znasat ako macicka Gandalf tak to ani nehovorim :wink: ja som si naplanovala tyzden volno lebo som to nevedela odhadnut,takze nemusis sa strachovat :wink:
Obrázok používateľa
nelli
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod gandalf 1.6.2010 19:14

Off Topic: Babule, nejako ste sa tu rozkecali :TomyAngelo: Prosim supnite sa do temy kastracia, toto je tema o ruji :wink:
Jana :cat75:
Obrázok používateľa
gandalf
Čestný člen
Čestný člen

Založený: 23.2.2008 14:51

Reklamy

Odoslaťod zdejko 1.6.2010 19:44

my sme aj kastrovali aj sterilizovali. kocurika cca v 10 mesiacoch, ten to zvladol super, po prebrati a prineseni domov sa s mojou pomocou dotackal na zachodik, tam si lahol a cikal po leziacky :-( moje chudatko... potom sa napil a napapkal (strasne si pytal, tak som mu dala kusocek tasticky), ale potom to vygrckal, no hned na to papkal znova a uz to bolo v poriadku. davala som na neho pozor cca od 15.00 a uz okolo 23.00 bol uplne vpohode,takze som sa ho nebala nechat vyskocit si na svoje "bydielko".
co sa tyka micky, tu sme sterilizovali ako cca 8 mesacnu po prvej ruji. tiez to zvladala super, len ta narkoza ucinkovala dlhsie. dost som bola prijemne prekvapena systemom sterilizacie, kedy malicka nemala "rozparane" cele brusko, ale len cca 1-2 cm ranku. malicka bola smadna a hladna, tak sa napila a napapala a vobec negrckala. horsie to bolo ale s cikanim. sice sa 2x dotackala s mojou pomocou na zachodik ale 2x si trochu cikla, ked som ju mala v naruci,kde mi spala. no pomohli plienocky. horsie bolo to, ze narkoza u nej fungovala az do nasledujuceho rana cca do 6.00, takze som celu noc nespala a bdela pri nej, lebo mala sa snazila stale menit svoje miesto oddychu a najradsedj by bola, keby som ju pustila na ich bydla :-( tiez som sa bala, aby neprechladla, lebo to bolo v obdobi, ked uz prestali vykurovat a v bytoch ale teplo este nebolo a mala si stale lahynala na dlazku :-( ale ustali sme to a uz na druhy den behala. so skakanim si davala pozor, akoby sama vedela, ze by to nemala. :wink:
v oboch pripadoch som si termin vybrala na piatok, aby som s pacientmi mohla byt aj na vikend a odsledovat si ich.
Drzim palce a neboj sa, vsetko dobre dopadne
co sa tyka vakcinacie, urcite by som pockala po zakroky min. 3tt, kedze vakcinacia vlastne znamena dostanie do tela viru, ktory spusta chorobu, aby nastartoval imunitu a vytvoril protilatky... a ekdze po zakroku je imunita sama o sebe oslabena, neriskovala by som komploikacie.
Choky + Abigale = moje veľké lásky ;-)
Obrázok používateľa
zdejko
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 25.3.2009 9:41

Reklamy

Odoslaťod galthea 3.6.2010 14:15

Off Topic: niekedy mám pocit že niektorí ľudia prispievajú bez toho aby vôbec čítali príspevky pred nimi. čo je nezrozumiteľné na tom, že toto je téma o mačacej ruji a téma o kastrácii je založená inde??!?
Ceylan Hagia Sofia, *CZ (TUA w 64), nar. 4.7.2009
Silver, (kocúr depozitný), nar. cca 2004/2005
http://zamatovelabky.webnode.sk
---
pre dámy: mooncup.co.uk
Obrázok používateľa
galthea
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 26.9.2005 21:40
Počet mačiek: 2

Reklamy

PredchádzajúcaĎalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb