• Reklamy

Zlyhávajú ladviny

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Re: Zlyhávajú ladviny

Odoslaťod kikamici 4.7.2012 17:17

takže asi na dlhší čas odstavujem tému ladvín môjho kocúrika, pretože ako sme teraz boli u vet (odborníčka na nefrológiu) teda to je už tretí vet, tak nedá sa presne povedať či to je ten perzistentný divertikus, robili mu ten kontrastný RTG, na močovom mechúre mal nejakú slabulilinkú preliačeninu, že by to mohlo byť event. ONO. Ale kvoli tomu už treba kocúrika nielen uspať, ale aj otvoriť, neviem, či sa na to dám. Krv v moči má stále, aj vysoké bielkoviny. Cysty na ladvinách žiadne, a krvné testy na ladviny stále úplne v norme. Takže ladviny to nie sú. Ani kamene, ani piesok, ani perzistentný urach, ani perzistentný divertikus (alebo len velmi nejasný). Kocúrika som dala hned aj vykastrovať, týžden-dva počkám, možno sa stane zázrak, a krv sa stratí. Kocúrik vyzerá úplne bezproblémový. Možno ked sa finančne z tohto ladvinového peripétia spamätám (predsa len, dohromady to stálo 550 eur + nezanedbateľná spotreba nafty na cesty mimo mesta), tak ešte niečo poriešim. Alebo ho dám vyšetriť alternatívnemu liečiteľovi, checheche, ako chodím ja, a odvtedy som zdravá ako repa, na rozdiel od predchádzajúcich vleklých problémov. Keby ste mali nejaký nápad, alebo počuli o niečom podobnom s riešením, prosím, napíšte mi sem. dakujem.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod kikamici 5.10.2012 14:15

ešte by som chcela vyskúšať u môjho kocúrika (tak mi to aj poradila jedna veterinárka) brusinkové tablety, lebo stále má krv v moči (aj na 4+). Ale piesok nemá, kamene nemá. Myslím, že s tými brusinkami nič nepokazím, nie? Ked mu dám raz denne jednu tabletku. Čo poviete?
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod petrapp 1.4.2014 14:09

Ahojte,
Tejto zákernej chorobe podľahol náš perzský kocúrik začiatkom februára tohto roku :( Bohužiaľ nemohli sme mu nijako pomôcť. Bojoval s ňou necelé 2 roky /infúzia, diéta atď./ Prejavilo sa to keď mal necelých 12 rokov, akoby mu zadne labky prestávali fungovať. Po vyšetrení mu zistili chronické zlyhanie obličiek. Napriek jeho veku a rozsiahlemu poškodeniu obličiek bol veľký bojovník a po nasadení diéty a častých infúziach sa jeho stav zlepšil na nepoznanie. No musím napísať, že aj keď fyzicky nevyzeral, že trpí nejakou chorobou, už nikdy nemal tú iskričku v očiach ako predtým. Mysleli sme, že je to možno aj vekom. Bežal mesiac za mesiacom a jedného dňa sa jeho stav náhle zhoršil, prestal jesť, piť, nepomohli mu ani lieky ani infúzie. Bola mu zistená navyše anémia /strata červených krviniek/ a začal nám upadať pred očami. Dostal sa do stavu, keď nebol schopný vstať na labky a močil rovno pod seba. Nebolo mu pomoci, museli sme ho uspať, lebo sme sa nemohli prizerať na jeho utrpenie a nedalo sa mu už nijako pomôcť, iba čakať na smrť. Bolo to pre nás hrozné ťažké, aj teraz píšem cez slzy :( No bola to sekundová záležitosť a kocúrik aspoň netrpel, bohvie ako dlho by sa ešte trápil v bolestiach. Veterinár mu dával max. 24- 48 hodín života. Niekedy rozmýšľam, či to malo zmysel, ten život predlžovať, či netrpel viac, ako mal :( denne napojený na infúzie, diétná strava, žiadna mačacia odmena, lebo čo by len kúsok nevhodnejstravy či odmeny by mohol mať tragické následky, jeho stres pri liečbe aj celej rodiny. Tento "pán kocúr" sa dožil necelých 14 rokov a aj keď moju domácnosť obývajú momentálne 2 britské mačičky a 1 britský kocúrik, nikto ho nenahradí :(
Obrázok používateľa
petrapp
Nováčik
Nováčik

Založený: 2.5.2013 11:39
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Petra

Reklamy

Predchádzajúca

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb