• Reklamy

ZAPACH Z PUSY PO MOCI

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

ZAPACH Z PUSY PO MOCI

Odoslaťod delfina21 9.11.2012 10:38

Ahojte prosim poradte, dnes micka moja cca 3mesacna ma prvy x taky zapach po prebudeni po moci. vsetko som ovoniavala, lebo som citila moc a nakoniec z pusy to islo. Co to moze byt? Papa len granule teraz whiskas junior
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 29.10.2012 12:14
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1

Reklamy

Re: ZAPACH Z PUSY PO MOCI

Odoslaťod felis 9.11.2012 11:42

Prijíma mačiatko dostatok tekutín? Má stály prístup k pitnej vode? Kŕmiť výlučne granulami nie je zdravé, okrem zvýšených nárokov na príjem tekutín, je to veľmi jednostranné zloženie jedálnička. Jeden druh granúl nepokryje nároky organizmu zvieratka a zvlášť, keď ide o mačiatko vo vývoji. Určite pridať do stravy aj kapsičky, vaničky alebo konzervičky, mäso a môžete skúsiť aj kyslú smotanu. Zvážila by som aj výber granúl. Whiskas možno chutia a občas na spestrenie môžu byť, ale zloženie majú dosť slabé. Ak by ste chcela kŕmiť len granulami odporúčam Acana alebo Orijen. Acana niektorým mickám nechútí, ale Orijen je v pohode, u nás je obľúbený hlavne ten z rýb. Pri týchto krmivách nemusíte riešiť ani vek, sú vhodné pre všetky vekové kategórie - od mačiatok čo len začínajú papať až po stárež. Na výber sú aj iné kvalitné značky, napr. Applaws, Porta atď. Všímajte si zloženie, čo najvyšší podiel mäsa a čo najmenej chémie (konzervanty, farbivá, dochucovadlá).
Ale nezabúdajte na vlhkú stravu a pitný režim. Pokiaľ nejde o zdravotný problém, upraví sa to zmenou stravovacích návykov. Všímajte si aj vylučovanie (moč, stolicu), či je normálne - priebeh aj výsledok. A preventívne skúste prehliadnuť aj tlamičku, niekedy môže byť problém aj pokazený zub alebo zápal ústnej dutiny.
V každom prípade však zmeňte stravovacie návyky, ak chcete aby bola cica zdravá. Nech sa darí :bye:
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod delfina21 9.11.2012 12:07

Dakujem velmi pekne za odpoved. ide o to, ze pytala som sa veterinara a povedal, ze granule stacia uplne. Chcela som jej kupit aj nejake vitaminy, ale povdal, ze whiskas ci friskies z tych lacnejsich maju vitaminy a netreba nic ine davat, aj ked by som chcela. Tie znacky, ktore popisujete, neviem ci ich dostat v zahranici, lebo nie som na SK, ale kedze som nezamestnana, tak si nemozem dovolit kupovat z tych tzv.znackovych. Kuracie masko uz mam v mraznicke a tak cakam kedy jej ho dam. Vodicku ma stale, ja jej ju menim hned ako vidim, ze polovicu odpila aj 5xdenne, ale ma hnacky, uz sa to upravuje, ale je stale riedsia ta stolica, nie ako ked prisla z vet kliniky, lebo tam ju niekto odlozil a ja som si ju osvojila.
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod felis 9.11.2012 12:48

Whiskas granulky obsahujú farbivá, dochucovadlá aj konzervanty. Práve tie sú často príčinou hnačiek hlavne u mladších zvierat. Poobhliadnite sa po krmive, ktoré ich neobsahuje. Neviem kde momentálne ste, ale v zahraničí je tiež na výber. Čo sa týka Acany a Orijenu, dostanete ich aj v zahraničí, ak nie v obchode tak v e-shope. Čo papala mačička kým bola u vetov? Zmena krmiva býva pre tráviaci trakt dosť veľkou záťažou.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Odoslaťod delfina21 9.11.2012 17:19

Tak tam jej davali netusim, ale urcite z tych drahsich a to ani nahodou nemam teraz peniazky jej kupovat take drahe...preto som skusila whiskas a friskies, lebo jedine tj dostupne vsade v obchodoch a pre maciatka. Je uz u nas vyse mesiaca, tak som myslela, ze sa to upravi....tak skusim ist do nejakeho pet shopu pozriet na tie ktore ste mi odporucili. dakujem krasne
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod delfina21 13.11.2012 11:49

Tak kedze peniazky nemame navyse, aj napriek tomu sme sa rozhodli, ze jej kupime kvalitu. tak uz papa HILLS a whiskas do kosa. vazne nikdy som si nemyslela, ze je fakt taky zly......a ked pusu otvori, ziadny zapach sa nevali.....dakujemmmmm :cica2:
delfina21
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb