• Reklamy

mačka mňaučí po jedle

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

mačka mňaučí po jedle

Odoslaťod lilithious 29.11.2012 18:51

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, neviem, či to píšem do správnej sekcie.
Moja mačka už dva týždne po jedle mňauká, a dosť intenzívne, niekedy s tým že si z kuchyne (kde majú misky) nesie v papuľke nejaký kúsok jedla a mňaučí popritom. Donesie to do obývačky a kým to dožerie tak mňauká. Po chvíľlke jak dopapá, tak sa utiší. Nikdy predtým to nerobila a teraz to robí pri 90% prípadoch, kedy ju kŕmim. Nie je to ukecaná mačka, toto je naozaj výnimočný prípad. ( No a dnes to urobila aj druhá mačka, zatiaľ sa to však stalo len raz, že si niesla v papuľke kúsok jedla z kuchyne a mňaukala.)

Mačka nemá žiadne spozorované príznaky choroby, nevracia, nehnačkuje, má peknú srsť, toto je jediná spozorovaná zmena v jej správaní no naozaj dosť zvláštna (a hlučná :) )
Viete mi, prosím Vás, poradiť o čo by mohlo ísť? resp máte s tým niekto skúsenosti? Je možné, že ju bolí niečo v ústach?

ďakujem vopred za akékoľvek rady
Mirka
lilithious
Nováčik
Nováčik

Založený: 18.12.2011 11:43
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Mirka

Reklamy

Re: mačka mňaučí po jedle

Odoslaťod felis 4.12.2012 10:05

Pokiaľ by to robila len jedna, tak moja prvá rada, poriadne skontrolovať papuľku či nemá boľavý zub alebo ranku. Keďže to robí už aj druhá, záleží v akom sú veku a či sú kastrované. V určitom období života (v dôsledku hormonálnych a vývojových zmien, prípadne zmien životných podmienok) sa mačky môžu správať viac teritoriálne, či objaviť v sebe pud lovca. Takže pokiaľ nemraučí kvôli bolesti pri jedení, dáva zrejme najavo, že je to jej korisť. Obdobne sa správajú napríklad aj mačky-matky, keď učia papať svoje mačiatka.
felis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik

Založený: 24.1.2012 13:58
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb