• Reklamy

choroby prenosné z mačky na človeka

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

choroby prenosné z mačky na človeka

Odoslaťod kikamici 25.2.2013 17:21

máte nejaké skúsenosti s chorobami mačiek, ktoré sa preniesli aj na človeka? Nemyslím toxoplazmózu, alebo možno besnotu, to vypisujú všade. Myslím napríklad chlamýdie, ktoré môžte kludne dostať od vonkajšej nezaočkovanej miceny, ak si ju prinesiete domov. Ako potom toto ochorenie prebieha, či je pre človeka nebezpečné? Lebo nie je to také jednoduché, zobrať si zvonku zvieratko, všeličo sa môže od neho chytiť. Alebo počuli ste aj o iných prenosných chorobách ktoré môžu byť nebezpečné? a ako sa aspoň trochu chrániť? Stačí používať čističku vzduchu s HEPA filtrom, a UV lampu? Okrem samozrejme umývania rúk a dodržiavania hygieny, používať dezinfekčné prostriedky aspoň trochu zotierať dlážky a umývať záchodíky, hračky a misky. Aj vajíčka škrkaviek sa vám môžu napr. dostať do krvného obehu, a hocikde sa potom zalarviť. Samozrejme, že s výkalmi v záchodíku manipulujem opatrne, aj s podstielkou tiež, všetko uzatváram do mikroténového sáčku, hned vyhadzujem, a umývam si ruky. Ale micena to môže kludne rozniesť na labkách pri vyjdení zo záchodíka, a potapká po celej izbe. A myslím, že ešte je aj nejaké hnačkové ochorenie, ktoré možeme dostať od micenky, a samozrejme aj od psíka. Takže ako hovorím, treba pomáhať, ale je logické, že v prvom rade chcem chrániť sama seba, a členov mojej rodiny.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Re: choroby prenosné z mačky na človeka

Odoslaťod Mius 25.2.2013 17:55

Chorobu asi nie (čiže nedostala som), len alergiu alebo nejakú infekciu na oči a to z podstielky :iloveyou:
Mala som doteraz asi 3x zrazu nesmierne červené bielka (až sa ma zľakly..) Očiarka mi povedala, že takú alergickú reakciu ešte nevidela a dala mi do očí antibiotické kvapky. Trvala to asi 7 dní kým sa to utíšilo.
Zistila som následne, že som to mala z intenzívneho čistenia a prehrabávania podstielky nad ktorou som musela byť nahnutá a prach mi liezol aj do očí. Zistila som to až neskôr, že to je z toho, keď som raz v slnečných lúčoch zbadala ako sa z tej podstielky práši až do výšky :smutny: napriek tomu, že kupujem hrubozrnnú podstielku.
Preventíne si už kvapkám raz za deň ophtalmo septonex .

Odteraz sa snažím dodržiavať odstup. Len tak narýchlo nahádžem do sáčku odpad a vyhadzujem. Hneď ako zbadám, že išla mačka na potrebu a som doma tak to po nich čistím aby aj oni potom nestúpali. Pravideľne ich dávam odčervovať i keď to je tzv frontový boj :smutny: mačky to nanávidia aj vetka si niekedy nevie dať rady tak aplikujeme pastu.
Aj dlažbu a stoly dezinfikujem, tak radšej ani nestrašte s ínými chorobami ... moje mačky sú len v byte, von nechodia :cat16:

S pozdravom ...
Obrázok používateľa
Mius
mačiatko
mačiatko

Založený: 28.2.2012 9:54
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Iveta

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 25.2.2013 18:08

:befucking:
kriste pane.
Clovek sa moze nakazit vselicim vselikde. Ak si taka obozretna pri mackach, dufam ze v autobuse sa vsetkeho chytas s dezinfekcnym obruskom a mas rusku na ustach. :rolleyes:
Za dva a pol roka s chorymi mackami nemam ani parazity, ani chlamydie, ani herpes ani nic ine. A to doma rozhodne nebeham s dezinfekcnymi agresivnymi prostriedkami, vacsinu veci umyvam len octovou vodou a ruky obycajnym mydlom.
Clovek predsa nemoze (a nemal by) zit v sterilnom prostredi. Ani macka.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Mius 25.2.2013 19:30

Veru tak, v kabelke mám ešte aj vlhčené dezinfekčné hygienické vreckovky... a domov si kupujem tekuté dezinfekčné mydlo na domáce potreby :-D
Robím v zdravotníctve a vidím všeličo. Ale nejdem sa tu o tom teraz rozpisovať iba že prevencia je lacnejšia ako liečba...
Ak zbadáte náhodou na sebe pliesne v nechtoch alebo rôzne ekzémy na rukách tak sa toho už nezbavíte .
Obrázok používateľa
Mius
mačiatko
mačiatko

Založený: 28.2.2012 9:54
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Iveta

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 25.2.2013 19:51

zvlastne, ze pliesne na nechtoch a nohach som kedysi mala (darecek z plavarne) a po normalnej liecbe normalne zmizli. Takisto sme liecili pliesen u maciek a takisto zmizla.
Ja teda doma dezinfekcne mydlo nemam ani jedno jedine
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Dorka 26.2.2013 14:18

Ja som už doma mala tiež veľa všelijako chorých mačiatok z ulice. Posledne mali aj salmonellu a e-coli. Nič sme od nich, ani ja a ani priateľ, nechytili. A musím sa priznať, že nie som nejako extrémne poriadkumilovná :-) Keď sme doma mali minulé leto, ako ja hovorím v špičke, 10 mačičiek, tak sa to ani nedalo s hygienou nejako prežívať. Ale sme do dnešného dňa aj s priateľom živý a zdravý a zobrať hocikedy mačičku z ulice vôbec nemáme strach :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb