• Reklamy

Ako bojovať proti svrabu

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Ako bojovať proti svrabu

Odoslaťod nikoleta10 1.3.2013 14:00

Ahojte
chcem sa poradiť ako bojovať proti svrabu ???Este asi pred mesiacom sme boli u veta s macickou,kedze to u nej prerastlo na zapal koze,az sa skrabala takmer do krvi , schytala to hlavne na chrbte az ku chvostu (mala taku supinatu kozu ).Nuz dal jej tie antibiotika - korkoidika alebo tak nejako sa to vola , potom antibiotika na potretie postihnutych miest , kde som jej to cistila s vodou a na to naniesla tie antibiotika v striekacke s tamponom , a este mi dal aj spray chinoseptan.Nuz to sa tam ukludnilo.Lenze vcera som si vsimla na zadnych nozkach a na brusku smerom k analu mava take male vyrazticky , srst na zadnych nozkach ma vykusanu a vylizanu.Nuz neviem ci znova tam nepobezim.Ale uz som niekedy bezradna , ze ten svrab raz ustupi a potom znova inde zacne "steklit".Ako sa este da bojovat proti svrabu ??? Mal niekto s macickou taky problem ? Dakujem
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Založený: 25.2.2011 11:54
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 6
Skutočné meno: Nikoleta

Reklamy

Re: Ako bojovať proti svrabu

Odoslaťod Marusska83 1.3.2013 16:20

nikoleta10 napísal:Ahojte
chcem sa poradiť ako bojovať proti svrabu ???Este asi pred mesiacom sme boli u veta s macickou,kedze to u nej prerastlo na zapal koze,az sa skrabala takmer do krvi , schytala to hlavne na chrbte az ku chvostu (mala taku supinatu kozu ).Nuz dal jej tie antibiotika - korkoidika alebo tak nejako sa to vola , potom antibiotika na potretie postihnutych miest , kde som jej to cistila s vodou a na to naniesla tie antibiotika v striekacke s tamponom , a este mi dal aj spray chinoseptan.Nuz to sa tam ukludnilo.Lenze vcera som si vsimla na zadnych nozkach a na brusku smerom k analu mava take male vyrazticky , srst na zadnych nozkach ma vykusanu a vylizanu.Nuz neviem ci znova tam nepobezim.Ale uz som niekedy bezradna , ze ten svrab raz ustupi a potom znova inde zacne "steklit".Ako sa este da bojovat proti svrabu ??? Mal niekto s macickou taky problem ? Dakujem

No my sme mali svrab zhruba pred troma rokmi.Najprv v uškách a neskôr zadná časť uška a roztiahnuté až do polovice chrbta.Bojovali sme z tým dosť dlho.Mala som pocit že to je ako začarovaný kruh.Drobec bol doškriabaný až do krvy a vytraná či vypadaná srsť na polovici chrbta.Tiež bral nejaké lieky 12 dní už si nepamätám aké aj vodičku na čistenie a masť,no naozaj neviem a nepamätám si názov ale nezaberalo nič.Nakoniec sa nám osvedčilo Koloidné striebro ktoré som mu denne dva aj tri krát vtierala tamponikom na postihnuté miesta.Rany sa začali hojiť a začal pomaličky zarastať.Zrejme nám najviac pomohlo to striebro.treba skúsiť.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 1.3.2013 22:23

Marusska83 napísal:
nikoleta10 napísal:Ahojte

No my sme mali svrab zhruba pred troma rokmi.Najprv v uškách a neskôr zadná časť uška a roztiahnuté až do polovice chrbta.Bojovali sme z tým dosť dlho.Mala som pocit že to je ako začarovaný kruh.Drobec bol doškriabaný až do krvy a vytraná či vypadaná srsť na polovici chrbta.Tiež bral nejaké lieky 12 dní už si nepamätám aké aj vodičku na čistenie a masť,no naozaj neviem a nepamätám si názov ale nezaberalo nič.Nakoniec sa nám osvedčilo Koloidné striebro ktoré som mu denne dva aj tri krát vtierala tamponikom na postihnuté miesta.Rany sa začali hojiť a začal pomaličky zarastať.Zrejme nám najviac pomohlo to striebro.treba skúsiť.

Ahoj vdaka za radu , nuz a to koloidne striebro kde kupim ,kolko to stoji a ako sa s tym manipuluje na macicku , lebo ona zacina mat vyrazky uz na brusku a zadne nozky ma ako osklbana sliepka .A normalne rozmyslam , ci to nie je od podstielky , pouzivame dante z kauflandu , hrudkujuce stelivo, tak neviem , piesok je dobry tiez na podstielku ? my mame 5 maciciek , vsetky sterilky+kastrati , kocurik mal schytany svrab na chrbte , ale hoji sa mu to pekne,ale ta dlhosrsta jedna , ta chrbat mala doriadeny, uz sa to zacalo hojit a teraz toto :zhebni: :-(
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 2.3.2013 13:06

V dobrej lekárni sa dá kúpiť alebo ak ich požiadate.Môžte si ho aj objednať cez net.
http://www.koloidne-striebro.sk/koloidn ... triebro/1/
Ja som si to naliala na odličovací tamponik a takto som mu to dávala na ranku.KS je vlastne prírodné ATB ktoré si nájde choru bunku.Môžte pridať zopár kvapiek aj do vodičky ale mačka je potvorka a cíti to :jaziram: :D Ja som mu podávala aj vnutorne asi tri krát pekne striekačkou rozrobené s vodičkou.Treba skusiť alternatívnu medicínu niekedy pomôže viac ako normálna.Po skúsenostich čo máme s lekármi vrelo odporučam.Ja používam Zverlit.Dávala som silikonovu ale odrazu sa fešákovi znepáčila :-D a začal si chodiť cikať hore na filter wc.Tak som ju zrušila dala zverlit a je po probléme :-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 2.3.2013 20:37

Marusska83 napísal:V dobrej lekárni sa dá kúpiť alebo ak ich požiadate.Môžte si ho aj objednať cez net.
http://www.koloidne-striebro.sk/koloidn ... triebro/1/
Ja som si to naliala na odličovací tamponik a takto som mu to dávala na ranku.KS je vlastne prírodné ATB ktoré si nájde choru bunku.Môžte pridať zopár kvapiek aj do vodičky ale mačka je potvorka a cíti to :jaziram: :D Ja som mu podávala aj vnutorne asi tri krát pekne striekačkou rozrobené s vodičkou.Treba skusiť alternatívnu medicínu niekedy pomôže viac ako normálna.Po skúsenostich čo máme s lekármi vrelo odporučam.Ja používam Zverlit.Dávala som silikonovu ale odrazu sa fešákovi znepáčila :-D a začal si chodiť cikať hore na filter wc.Tak som ju zrušila dala zverlit a je po probléme :-)

Takze to koloidne striebro si tam objednala z toho obchodu ??? a bezne v lekarni nedostat ? Takze zverlit , ale je prasny , u nej to zacina na slabinach a ana brusku , tam je to dost citlive , preto chcem zmenit podstielku , kedze ona ako hrabe , tak ten prach sa jej tam moze usadzovat , je dost hakliva na kozu :cat44:
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 3.3.2013 10:52

no najprv som objednávala striebro z tejto stránky potrebovali sme toho viac aj kôli preležaninám pre starkú a ja som to užívala na Helikobaktera.Neskôr mi to objednali v lekérni na požiadanie,predsa nemusíš platiť poštovné.Teraz ho už kupujem u jedného pána ktorí ho robí doma má na to alternátor.Využívamme ho doma bežne na všetko,kvety,liečbu pre nás aj pre zverinec.Podstielku skús silikonovu ta nepráši,len keď máš viac mačičiek bude to pre teba finančne náročné. :-(
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod kikamici 3.3.2013 11:42

a ako vyzerá ten svrab? ja mám doma asi 3 ročnú micku z ulice, mám ju asi mesiac, má na koži také nepravidelné vydutinky, po čase sa jej zasušia, zmiznú a objavia sa inde. Vždy ich má po tele naraz aj 5 vyrážok, alebo čo to je. Je to vo farbe kože. Micena sa dosť škriabe a vykusuje, vytrháva si srsť. A stále z nej odletuje srsť, také páperie, je toho všade. Ked to pozmetám, je to strašne jemné, a akoby s pieskom, občas sú tam také 2-3mm biele šupinky v strede s čiernou bodkou. Mám ešte kocúrika a čivku, ale tí takto nepĺznu. Ináč micena má vraj aj kalicivírus, na ten brala 2 týždne ATB, + vytrhli jej predvčerom zúbok. A stále jej trčí konček jazyka z papuľky. Ináč vyzerá v pohode, žere jak najatá, aj sa túli, aj pradie.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 3.3.2013 14:24

Marusska83 napísal:no najprv som objednávala striebro z tejto stránky potrebovali sme toho viac aj kôli preležaninám pre starkú a ja som to užívala na Helikobaktera.Neskôr mi to objednali v lekérni na požiadanie,predsa nemusíš platiť poštovné.Teraz ho už kupujem u jedného pána ktorí ho robí doma má na to alternátor.Využívamme ho doma bežne na všetko,kvety,liečbu pre nás aj pre zverinec.Podstielku skús silikonovu ta nepráši,len keď máš viac mačičiek bude to pre teba finančne náročné. :-(

Nuz chcem iba pre jednu macicku teda pre tu , kt.ma ten svrab , nuz takto je zas zrejem tazsie ustriehnut aby ine macky tam nechodili , ostatne nic su v poriadku , nemaju svrab , musim po cele potukat.Ta micka moja je dlhosrsta teda stredne dlha srts podobne tur.angory mix , ved pozri album , ta prva fotka :-) , ono teraz sa jej to zlepsilo , ale bojim sa ,ze znova inde to schyta , proste ta podstielka je dost prasna ,je dobra , ale zrejme jedine pre nu nie , pravdepodobne je citlivejsia , umyva sa niekolko x denne , este aj srst si vykusuje , ale teraz neviem ta kt.jej uz trci ako mok, potom to zhltne,ale zvycajne v noci ked spime,to najviac robi , nuz a o par tyzdnov zvracame bezoare.Ma pastu,takze ok.Aj cesem ju.A sirovy sampon moze pomoct tiez , keby som ju okupala ?
Naposledy upravil nikoleta10 dňa 3.3.2013 14:35, celkovo upravené 1 krát.
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 3.3.2013 14:32

kikamici napísal:a ako vyzerá ten svrab? ja mám doma asi 3 ročnú micku z ulice, mám ju asi mesiac, má na koži také nepravidelné vydutinky, po čase sa jej zasušia, zmiznú a objavia sa inde. Vždy ich má po tele naraz aj 5 vyrážok, alebo čo to je. Je to vo farbe kože. Micena sa dosť škriabe a vykusuje, vytrháva si srsť. A stále z nej odletuje srsť, také páperie, je toho všade. Ked to pozmetám, je to strašne jemné, a akoby s pieskom, občas sú tam také 2-3mm biele šupinky v strede s čiernou bodkou. Mám ešte kocúrika a čivku, ale tí takto nepĺznu. Ináč micena má vraj aj kalicivírus, na ten brala 2 týždne ATB, + vytrhli jej predvčerom zúbok. A stále jej trčí konček jazyka z papuľky. Ináč vyzerá v pohode, žere jak najatá, aj sa túli, aj pradie.

Ano , ten svrab mozno to je , ked ma vyrazky a scervenala koza uz je tam mozny zapal koze ,volnym okom nevidiet , jedine ak veto urobi ster ,bola si u veta ? robil jej ster ? potvrdil ten svrab ? ja som aj ju trosku namocila vo vode , teda umyla bez mydla , len tak s vodou tie postihnute miesta , no ta vystrajala , ona sa nechce kupat , nuz po vysuseni som jej nastriekla ten spray chinoseptan , to vysusi , tiez sa jej robia supinky - chrasty , ale hlavne je ze nema scervenale bodky a cervenu kozu az do krvi , ona tak mala , proste zapal koze uz tam bol.Ja si myslim , ze ked bude teplejsie ten svrab nejako vyhubi,snad aspon trosku , len nesmie sa tam dostat prach a spina.Juuuj kalicivirus ???? nebola ockovana ???? inak da sa proti tomu ockovat !!!! Treba asi znizit imunitu.Neboj dostane sa z toho !!! :cat42:
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 3.3.2013 20:23

nikoleta10 napísal:
Marusska83 napísal:no najprv som objednávala striebro z tejto stránky potrebovali sme toho viac aj kôli preležaninám pre starkú a ja som to užívala na Helikobaktera.Neskôr mi to objednali v lekérni na požiadanie,predsa nemusíš platiť poštovné.Teraz ho už kupujem u jedného pána ktorí ho robí doma má na to alternátor.Využívamme ho doma bežne na všetko,kvety,liečbu pre nás aj pre zverinec.Podstielku skús silikonovu ta nepráši,len keď máš viac mačičiek bude to pre teba finančne náročné. :-(

Nuz chcem iba pre jednu macicku teda pre tu , kt.ma ten svrab , nuz takto je zas zrejem tazsie ustriehnut aby ine macky tam nechodili , ostatne nic su v poriadku , nemaju svrab , musim po cele potukat.Ta micka moja je dlhosrsta teda stredne dlha srts podobne tur.angory mix , ved pozri album , ta prva fotka :-) , ono teraz sa jej to zlepsilo , ale bojim sa ,ze znova inde to schyta , proste ta podstielka je dost prasna ,je dobra , ale zrejme jedine pre nu nie , pravdepodobne je citlivejsia , umyva sa niekolko x denne , este aj srst si vykusuje , ale teraz neviem ta kt.jej uz trci ako mok, potom to zhltne,ale zvycajne v noci ked spime,to najviac robi , nuz a o par tyzdnov zvracame bezoare.Ma pastu,takze ok.Aj cesem ju.A sirovy sampon moze pomoct tiez , keby som ju okupala ?

Ako som písala my sme to liečili dlho myslím že viac ako 4 mesiace.Atb mastičky a neviem čo ešte.Raz to bolo lepši raz horši,keď mal tie chrastičky rozškriabané už zasušené schoval sa na chodbu kde ho nevidno a tam sa škriabal a kusal ako besný.My sme skúsali aj harmanček prikladala som mu to na tie vytrhané miesta.Ozaj je to už dávno a som rada že to máme za sebou.Oni sú potvorky a škriabu sa keď ich nevidíme alebo sa schovaju.Ja som svojmu už zo zúfalstva nakoniec obliekala ponožku.A myslím že to zabralo.Keď sme neboli doma alebo na noc aby si do toho zas nebabral.Staru bavlnenu ponožku keď máš taku voľnejšiu odstrihni z nej tu časť na prsty urob otvor na predné labky a navleč to na ňu.Môj vyzeral v ponožke ako mumia :-D :jaziram: ale zabralo to.Zo začiatku šalel ale zvykol si a prestal sa aj skubať a okusavať.Treba vyskušať.Ja mám tiež dlhosrstý vysávač.Tiež po jeho divokých jazdách vypadaju chumáče srsti a on ich po sebe povyysáva a z času potom vyvráti.No on spapká aj vlastné zvratky môj malý humusačik :-) :hearth: .Skus ešte to striebro a hlavne zbraň aby sa škriabala.Škoda že nemám fotku v ponožke.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 3.3.2013 20:35

svetrík.jpg
Toto som mu potom na rýchlo uplietla.Nempáčilo sa mu to ale zabránilo v škriabaní.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 3.3.2013 21:54

Marusska83 napísal:
nikoleta10 napísal:

Ako som písala my sme to liečili dlho myslím že viac ako 4 mesiace.Atb mastičky a neviem čo ešte.Raz to bolo lepši raz horši,keď mal tie chrastičky rozškriabané už zasušené schoval sa na chodbu kde ho nevidno a tam sa škriabal a kusal ako besný.My sme skúsali aj harmanček prikladala som mu to na tie vytrhané miesta.Ozaj je to už dávno a som rada že to máme za sebou.Oni sú potvorky a škriabu sa keď ich nevidíme alebo sa schovaju.Ja som svojmu už zo zúfalstva nakoniec obliekala ponožku.A myslím že to zabralo.Keď sme neboli doma alebo na noc aby si do toho zas nebabral.Staru bavlnenu ponožku keď máš taku voľnejšiu odstrihni z nej tu časť na prsty urob otvor na predné labky a navleč to na ňu.Môj vyzeral v ponožke ako mumia :-D :jaziram: ale zabralo to.Zo začiatku šalel ale zvykol si a prestal sa aj skubať a okusavať.Treba vyskušať.Ja mám tiež dlhosrstý vysávač.Tiež po jeho divokých jazdách vypadaju chumáče srsti a on ich po sebe povyysáva a z času potom vyvráti.No on spapká aj vlastné zvratky môj malý humusačik :-) :hearth: .Skus ešte to striebro a hlavne zbraň aby sa škriabala.Škoda že nemám fotku v ponožke.

Jezisi , ale je to podarene , mna by to ani take nieco nenapadlo , nuz ale to si mu dala pred namastenim alebo uz po ? zatial sa neskrabka ,spinka na stole :cat31: ,ona ma furt zvlastne miesta , vnoci skace na skrinu , nuz mam dojem pretoze ju sem-tam zacne svrbiet ,preto tak vystraja obcas , nechcem aby skakala hore po kuchyn.linke :zhebni: :8: ,sem tam ide aj tam si lahnut ,skrabadlo ,este nemam vyrobene :cat41: ,kupovat ho nemienim ,pretoze by sme mali coskoro na nom pracovat , ale neviem ci bude na to chodit,len nech neskace po skrinach , mame vazy ,takze asi tolko.Ale urcite preto to robi,lebo ten svrab sem tam.A ako podstielku cistis kolko x za tyzden ??? A ten moc ako vyberas , lebo je to prilepene na spodku teda vo velkej hrudke ,a to ja vyskrabem s lopatkou,aby nic nezostalo.Neviem ako podstielku cistis ? Uz sa pytam aj to ,ci v tom nebude problem.Zachod-vanicku cistim aj so savom s vriacou vodou tak kazdu sobotu al.nedelu.Mame zatial 2 wc.
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 4.3.2013 4:16

Obliekala som ho asi pol hodinu po aplikácii aby mal už suchu srsť,Bola som už zúfala z toho škrabania tak som musela niečo vymyslieť.Wc čistím dva krát denne ráno a večer.Niekedy keď sa večer nevykadí musím aj v noci lebo ma príde zobudiť,nevypišal by sa potom tam keď sú tam hovienka.Tak či sa mi chce či nie musím keď mravčadlo príde aj o 1h v noci buntošiť :zhebni: .Komplet dezinfekciu wc robím raz za dva týždne vysypem podstielku vyčistím Sanitolom/Savo mu smrdelo/a nasypem novu podstielku.U nás sa nepráši :-D :-) :-D lebo Micky si vyhrabe dieru až na dno wc to ma stále tak nachystané,postaví sa na to vypucované čisté miesto na dno wc a zadkom hore na tu kopu nahrabanú ciká.Nezahrabuje nikdy.On vylezie z wc a poriadky robí okolo ešte aj na vrchu wc len nie dnu :-D .Po skriňiach nelozí čo sa mi zdá až čudné ani na linke ešte nebol.No aspoň som ho tam nevidela či tam nelobzuje za našej neprítomnosti neviem.Raz som prišla z práce a kocur ma nečakal ako stále.Počula som ho z izby revať utekám tam a on na skrini,tam má syn vyložený stolný futbal.On kôli loptičke vyliezol hore a dole sa asi bál skočiť tak reval o dušu.Teraz keď ma zlostí poviem mu Micky vyložím ťa na skriňu a on akoby rozumel uteká o dušu preč. :-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Reklamy

Odoslaťod nikoleta10 4.3.2013 9:58

Marusska83 napísal:Obliekala som ho asi pol hodinu po aplikácii aby mal už suchu srsť,Bola som už zúfala z toho škrabania tak som musela niečo vymyslieť.Wc čistím dva krát denne ráno a večer.Niekedy keď sa večer nevykadí musím aj v noci lebo ma príde zobudiť,nevypišal by sa potom tam keď sú tam hovienka.Tak či sa mi chce či nie musím keď mravčadlo príde aj o 1h v noci buntošiť :zhebni: .Komplet dezinfekciu wc robím raz za dva týždne vysypem podstielku vyčistím Sanitolom/Savo mu smrdelo/a nasypem novu podstielku.U nás sa nepráši :-D :-) :-D lebo Micky si vyhrabe dieru až na dno wc to ma stále tak nachystané,postaví sa na to vypucované čisté miesto na dno wc a zadkom hore na tu kopu nahrabanú ciká.Nezahrabuje nikdy.On vylezie z wc a poriadky robí okolo ešte aj na vrchu wc len nie dnu :-D .Po skriňiach nelozí čo sa mi zdá až čudné ani na linke ešte nebol.No aspoň som ho tam nevidela či tam nelobzuje za našej neprítomnosti neviem.Raz som prišla z práce a kocur ma nečakal ako stále.Počula som ho z izby revať utekám tam a on na skrini,tam má syn vyložený stolný futbal.On kôli loptičke vyliezol hore a dole sa asi bál skočiť tak reval o dušu.Teraz keď ma zlostí poviem mu Micky vyložím ťa na skriňu a on akoby rozumel uteká o dušu preč. :-)

No ved my to pozname , v spajzi mame granule ,proste pre macky , noze ta mala krpata , co ma svrab , ide tam nuchat , voniat ,lebo vie , ze tam su granule,akonahle pridem ,ona (je nedoslychava,je to biela macka , takze je mozne ,ze nedoslycha),kym ja ju pristihnem , ona sa zhodou okolnosti otoci, a rychlo vybehne o dusu prec ,lebo vie , ze bude zle nedobre :-) Pozname to aj pri korytnackach ,su v lavori zatial , no macky jasna vec pouzivali ich ako stupacky po pancieroch,ale hlavne ta biela svrabovka mala , ide do kupelky ich povonat , akonahle ju zbadam a ona mna , ryyychlo osto sest vyskoci z vane a uteka von.Teraz mi v noci rozkusala sluchadla na notebooku.Viem ,ze tam blizko spala.No mna ide porazit.Hej aj macky moje niekedy nepohrabu , hlavne kocure AK NA WC IDU.Ale fakt tu podstielku budem musiet zmenit,uvidime na tu krystalicku,len ci nefarbi labky.V noci ta mala svrabovka (no musim ju tak oznacit , aby si vedela ,o ktoru ide) :cat31: tiez zgrauci z nicoho nic , musim ju pohladkat ,aby bola kludnejsia.Minule zgraucala ,ze topanku nevedela vytiahnut z pod radiatora.Uz ked ju mala von,uz bolo dobre.No hruza s nou.Pozeram TV aj ona kuka,ale tak ze si sadne ku TV,no pozeraj.Ani prepnut program niekedy neviem,lebo ta madam svrabovka zaveje chvostom,a netrafis na senzor. :cat16:
nikoleta10
Pozorovateľ
Pozorovateľ

Reklamy

Odoslaťod kikamici 7.3.2013 16:57

pre nikoletka10:::::::
moja micena nebola zaočkovaná, je rovno z ulice, asi 3-ročná. Zatial vet nebral stery, lebo čo ju mám len vyše mesiaca, bola som s ňou už u troch vet, a tento posledný bol velmi starostlivý, aj zúbok jej bolo treba vytrhnúť, to ten predchádzajúci vet povedal, že kalicivírus, tento posledný sa čudoval, že to môže aj nemusí byť. Povedal, že tak o tri týždne mám prísť, že všetko zistíme, aj iné infekčné ochorenia otestujeme, (kvoli mojmu kocúrovi, aby niečo nedostal, napr mačací AIDS),že zatial ju mám nechať chuderu sa ukludniť, čo je aj rozumné. Tak som jej dnes kúpila v lekárni Betadine roztok (povedala lekárnička že to berú pre zvieratká na dezinfekciu), taká červená vodička, a dnes som jej tým natrela všetky tie vyrážky. Moja micena nemá ani červenú kožu, ani holé miesta na srsti, len sa velmi škrabe na tých vyrážkach, a dosť sa vykusuje. Ale to robila už mesiace predtým na parkovisku pred našim domom, kde sa stále ponevierala (až som ju odtiaľ zobrala domov). Povedal vet, že zaočkovať ju stačí niekedy na jesen. Mám doma aj ročného kocúrika z ulice, ale toho mám od mačiatka, ten je zaočkovaný. Ale pre istotu dávam obidvom sirup Plerasan na imunitu. Takže uvidíme.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Ďalšia

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

• Reklamy
fb