• Reklamy

Zastavenie dýchania pri kastrácii

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Zastavenie dýchania pri kastrácii

Odoslaťod cristin_cra 7.5.2013 16:33

Dnes sa nám stala taká vec, dali sme kocúrika vykastrovať a počas operácii si veterinár všimol, že kocúrik prestal dýchať, muselo nastať oživovanie, bojíme sa veľmi oňho, teraz len leží po narkóze ešte ako taká mŕtvolka. Stalo sa také niečo aj vám? Môžeme mať nejaké zdravotné následky?
cristin_cra
Nováčik
Nováčik


 
Príspevky: 1
Založený: 17.5.2012 18:36
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Timi

Reklamy

Re: Zastavenie dýchania pri kastrácii

Odoslaťod kikamici 8.5.2013 15:48

tak naštastie to sa mi nestalo. doma mám dve sterilizované micky. Dali sme sterilizovať aj niekolko vonkajších tu z nášho parkoviska, nikdy nepovedal vet , že by boli problémy. Ale jedna cicuška sa neprebrala z narkózy, chúdatko. Dúfam, že tvoja cicka je už medzitým prebratá. No a o tých následkoch, to by najlepšie ti povedal vet. Možno to záleží od toho ako dlho nedýchala, asi ako s ludmi.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr


 
Príspevky: 126
Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Re: Zastavenie dýchania pri kastrácii

Odoslaťod kali 10.5.2013 11:43

Pocas anestezy moze nastat vypadok dychu,nie casto ale stava sa to.Aj ked je davka anestetika spravne vypocitana a su vykonane vysetrovacie ukony pred anestezou moze dojst k vypadku dychania z dovodu individualnej vnimavosti a reaktivnosti zvierata na anestetika.Pocas anestezy sa zviera monitoruje.Sleduje sa dych,cinnost srdca,zasobovanie tkaniv kyslikom.Monitorovanie pacienta sa vykonava pomocou pristrojov,alebo klinicky/adspekcia,auskultacia,prekrvenie kapilar,ocne reflexy a pod./,podla vybavenia pracoviska.Pri vypadku dychania sa nacastejsie robi umele dychanie/stlacanie hrudnika v pravidelnych intervaloch,pomocou ambuvaku ak je zviera intubovane,alebo pomocou pristrojov ak su vo vybave.Vhodne je pri takomto stave pridavat k vdychovanemu vzduchu O2.Pri dlhodobejsom vypadku a ak sa nezavedie umele dychanie moze dojst k poskodeniu organizmu:respiracna acidoza,pri dlhodobejsom vypadku poskodenie mozgu,koma.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár


 
Príspevky: 176
Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy  • Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.

  • Reklamy
fb
cron