• Reklamy

tvrdé bruško

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

tvrdé bruško

Odoslaťod maribell 13.5.2013 19:20

ahojte chcem sa opytat ako ma vyzerat a ake ma byt na dotyk macacie brusko ..mame malu macicku ktora ma 7 tyzdnov este sme neboli u veterinara lebo prve ockovanie je az v 8 tyzdni ... zda sa mi vsak ze ma akesi velke ako keby nafuknute brusko .. na dotyk tvrde .. moze to nieco znamenat? alebo to tak ma byt? ... papa, pije, kaka, cika uplne normalne ... tak neviem
Obrázok používateľa
maribell
mačiatko
mačiatko

Založený: 24.3.2013 13:58
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Danka

Reklamy

Re: tvrdé bruško

Odoslaťod kikamici 13.5.2013 21:24

podľa mňa je plná škrkaviek, odneste ju odčerviť (ja som pre moje mačiatko dostala nejakú špeciálnu tabletu na škrkavky, dávala som ju tuším na štyri časti niekoľko dní po sebe, treba sa poradiť s vetom). Myslím že škrkavky ked sa neriešia rýchlo môžu byť aj nebezpečné. Myslím, že na to môže mačiatko aj uhynúť.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod Dorka 14.5.2013 13:34

V 7-mich týždňoch už mala byť odčervená. Určite má červy, môže ju to zabiť :-(
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod maribell 14.5.2013 19:07

dakujem za radu ..zajtra utekame k vet ..chcem sa len opytat ci mam doniest aj hovienka na rozbor aby vedel vet aky druh odcervovadla ma pouzit alebo jej da nejake vseobecne odcervovadlo ?
Obrázok používateľa
maribell
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod maribell 15.11.2013 10:32

ahojte ...mame kocurika ktory je uz odcerveny ale stale ma velmi tvrde brusko ..dalsie odcervnie nam vychadza az o rok tak neviem
Obrázok používateľa
maribell
mačiatko
mačiatko

Reklamy

Odoslaťod Marusska83 15.11.2013 17:23

maribell napísal:ahojte ...mame kocurika ktory je uz odcerveny ale stale ma velmi tvrde brusko ..dalsie odcervnie nam vychadza az o rok tak neviem

Maribell ako stará je mačička?Myslím že si si poplietla termín očkovanie a odčervenie.Odčervuje sa pravidelne každé 3mesiace vonkajšia micka a bytová dva krát do roka.Očkuje sa raz do roka. :-)
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert

Založený: 24.1.2010 13:53
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy

Odoslaťod kali 16.11.2013 10:22

Tvrde brusko u maciatka moze mat viac pricin.Najcastejsie su to skrkavky,cize prva vec odcervit.Nestaci len jednorazo .Odcervene maciatok treba zopakovat 2 az 3x v 14 dennych intervaloch hlavne ak su z neznameho chovu.Dalsou pricinou tvrdeho bruska moze byt crevna plynnatost sposobena zmenou krmenia.Ta sa zvykne adaptaciou upravit sama.Tvrde busko mozu sposobit aj organove zmeny v brusnej dutine napr.zvecsenie pecene,slezny ,dilatacia zaludka.Niekedy u najdenych,pdvyzivenych maciatok robi dojem zvacseneho bruska atrofia svalov z nedostatku potravy - tenke koncatiny a velke vypukle brusko.Ako Somalske detsko.Peter vet z poradne
kali
Veterinár
Veterinár

Založený: 19.11.2011 9:21
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 0
Skutočné meno: Peter Kalinač

Reklamy

Odoslaťod maribell 16.11.2013 17:41

Marusska83 napísal:
maribell napísal:ahojte ...mame kocurika ktory je uz odcerveny ale stale ma velmi tvrde brusko ..dalsie odcervnie nam vychadza az o rok tak neviem

Maribell ako stará je mačička?Myslím že si si poplietla termín očkovanie a odčervenie.Odčervuje sa pravidelne každé 3mesiace vonkajšia micka a bytová dva krát do roka.Očkuje sa raz do roka. :-)

kocurik ma 3 a pol mesiaca... odcervovali sme ho hned ako prisiel ku nam 3x po sebe v 14 dnovych intervaloch ...minuly tyzden nam vychadzalo akurat posledny krat... a teraz po tyzdni ma zase tvrde brusko ..neviem ci je spravne ho este raz odcervit ? aby som mu zase nezatazovala organizmus ale je mozne ako tu niekto pisal ze to je krmivom lebo vtedy sme akurat vymenili krmivo... zvlasttne je ze mame este jedneho a ten tvrde brusko nema.... aa odcervuje sa teda dva krat do roka?
Obrázok používateľa
maribell
mačiatko
mačiatko

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb