• Reklamy

Obezita u kastrovaného kocúrika

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Obezita u kastrovaného kocúrika

Odoslaťod Sonicka 21.6.2013 13:24

Máme dvoch kastrovaných kocúrikov. Šaško má 6 rokov a váži 5,9 kg a Murko má 4 roky a váži 7,6 kg. Za jeden deň spapajú obaja spoločne 100g sáčok s mäskom ( rozdelený na 3 porcie, ráno, obed, večera) a granulky majú nasypané stále. Granulky majú Royalky pre kastrovaných kocúrov, kupujeme ich u veterinára. 3,5 kg balenie majú asi na 40 dní, čo vychádza asi 44 g na jedného denne, predpísaná dávka je pre kocúrov nad 7 kg denne 69g. Okrem toho majú asi dva krát týždenne surové mäsko, ale veľmi málo, lebo ho veľa nezjedia. Bývame v byte a von nechodia, len na balkón, majú vysoké škrabadlo prepojené so skriňou v obývačke, behať a skákať majú kde. Spolu sa hrajú a naháňajú a tiež sa im s manželom venujeme a hráme sa s nimi. Ale keď sme v práci, tak celý čas prespia. Vetka nás dnes hrešila, že je Murko obézny a že môže dostať cukrovku :velmismutny: Naozaj neviem, čo máme ešte urobiť, hlavne ma trápi, že mi neverila, že ich neprekrmujeme :velmismutny: Tak mi prosím poraďte....... :cica2: :cica2: :cica2:
Sonicka
Nováčik
Nováčik

Založený: 13.5.2010 0:11
Pohlavie: Nešpecifikované

Reklamy

Re: Obezita u kastrovaného kocúrika

Odoslaťod Dorka 21.6.2013 15:06

Sonicka napísal:Máme dvoch kastrovaných kocúrikov. Šaško má 6 rokov a váži 5,9 kg a Murko má 4 roky a váži 7,6 kg. Za jeden deň spapajú obaja spoločne 100g sáčok s mäskom ( rozdelený na 3 porcie, ráno, obed, večera) a granulky majú nasypané stále. Granulky majú Royalky pre kastrovaných kocúrov, kupujeme ich u veterinára. 3,5 kg balenie majú asi na 40 dní, čo vychádza asi 44 g na jedného denne, predpísaná dávka je pre kocúrov nad 7 kg denne 69g. Okrem toho majú asi dva krát týždenne surové mäsko, ale veľmi málo, lebo ho veľa nezjedia. Bývame v byte a von nechodia, len na balkón, majú vysoké škrabadlo prepojené so skriňou v obývačke, behať a skákať majú kde. Spolu sa hrajú a naháňajú a tiež sa im s manželom venujeme a hráme sa s nimi. Ale keď sme v práci, tak celý čas prespia. Vetka nás dnes hrešila, že je Murko obézny a že môže dostať cukrovku :velmismutny: Naozaj neviem, čo máme ešte urobiť, hlavne ma trápi, že mi neverila, že ich neprekrmujeme :velmismutny: Tak mi prosím poraďte....... :cica2: :cica2: :cica2:

Dobrý deň, nepochopila som na prvé čítanie ten 100g sáčok s mäskom. To myslíte nejakú kapsičku asi a nie surové mäso, že? Namiesto toho by som im dávala radšej surové mäso (kuracie, hovädzie) a granule by som úplne vylúčila. To by bolo najlepšie riešenie. Ale viem, že nie u všetkých mačičiek je to možné. U nás to neprešlo a to som skúšala na nich všetko možné. Takže napíšem ako kŕmim ja. Mám doma momentálne 5 mačičiek, bývame tiež v byte. Sú to tri mačky a dvaja kocúrikovia. Vek je od 1-3 rokov, všetci kastrovaní. Ani jeden z nich nemá nadváhu. Váhu majú všetci od 4-5kg, ale sú vzrastovo veľkí. Nikdy nejedli granule pre kastrátov! A čo v poslednej dobe počúvam od ľudí, tak veľa tých, ktorí kŕmia granulami pre kastrátov majú problémy s obezitou u mačiek. Naši ráno dostanú mäso, cez deň majú k dispozícii granule, ale kupujem tie s bezobilninovým zložením. Večer znova mäso, prípadne bezobilninovú konzrevu. Sú zdraví a hlavne nepriberajú :-)
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Sonicka 21.6.2013 23:09

Ďakujem Dorka. Len mi prosím ešte napíšte, akú značku granuliek používate. Ak nechcete sem, tak prosím na sona.jonasova@azet.sk . Naši mačiaci začali naberať asi v treťom roku a občas majú problémy s močovými cestami, piesok v moč. mechúriku. Surové mäsko veľmi nechcú a nedajú sa preškoliť :-) Naozaj už neviem, či počúvať veterinára, alebo robiť po svojom, chcem pre nich to najlepšie :cat44:
Sonicka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 22.6.2013 9:11

"Preskolit" sa urcite daju. Miesajte im kusky masa do oblubenej konzervyy. Zruste granulovy bufet 24/7. Snazte sa aby vacsinu stravy tvorilo maso alebo masove konzervy (take, v ktorych je maso naozaj - porta, applaws, cosma, schesir a podobne).
Ja uz krmim len masom, mam plny barak kastratov a vsetci maju krasne postavicky. Chodia ku mne do docasky aj obezne macky na "chudnucu kuru" :-D
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

Odoslaťod Dorka 22.6.2013 13:52

Miusiatko ja som už našich skúšala preškoliť veľakrát a fakt mi to nejde, preto sa snažím, aby mali aspoň kvalitné granulky a konzervy. Konzervy z tých, čo si písala a ešte Animonda Carny a Bozita a granule Porta 21 bez obilnín, Aplaws, Orijen, Acana, Taste of the Wild.
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
ObrázokObrázok
Obrázok používateľa
Dorka
šelma
šelma

Založený: 11.11.2010 14:48
Počet mačiek: 3
Skutočné meno: Lenka

Reklamy

Odoslaťod Sonicka 24.6.2013 11:18

Dievčence, veľmi pekne ďakujem za rady a vyskúšam. Keď sa dostaví nejaký výsledok, tak napíšem. Želám Vám veľa chovatelských úspechov :cica2: :cica2: :cica2: a radosti z Vašich miláčikov :cat38: :cat16:
Sonicka
Nováčik
Nováčik

Reklamy

Odoslaťod kikamici 24.6.2013 11:58

ja k surovému masu len tolko, že mám 3 micky obyčky, všetky žerú s chuťou surové mäso, iba kocúrik sa z toho vždy po zožraní povracia, nezáleží, či je nakrájané nadrobno alebo na väčšie kúsky, alebo o aký druh mäsa ide. Má niečo s močovými cestami, stále krv v moči, podľa mňa to asi nejako súvisí. Vždy do pol hodiny po zožratí to vydávil, chudáčik. Tak som s tým uňho prestala.
kikamici
Mačka / Kocúr
Mačka / Kocúr

Založený: 27.12.2011 16:03
Počet mačiek: 10
Skutočné meno: kikamici

Reklamy

Odoslaťod miusiatko 24.6.2013 17:54

Dorka, sama pises, ze rano a vecer maso jedia - takze "prevychovani" su, uz je len na tebe to "dopilovat" :wink: po desiatkach mackach, ktore som na maso previedla kompletne - a niektore z nich si k masu naozaj nechceli ani cuchnut, uz neverim na nic take ako "nejde to". Ide, len trochu fantazie a trpezlivosti.
http://mackysumasozravce.webnode.sk/
Tobi (*04.04.2012) - Devon rex, diabol v bielom kožuchu
Žiži (09/2011-04/2012) - v nebíčku
Otelko (08/2010-08/2011) - v nebíčku

HĽADAJÚ DOMOV

Ludwig (3 roky) - ukecaný ryšavec, vhodný ako jedináčik
Sony (9 mesiacov) - rozkošná černuľa, jedináčik
Riško (3 roky) - aktívny ryšavec, potrebuje spoločnosť
Jester (3 mesiace) - klbko energie, potrebuje spoločnosť
Obrázok používateľa
miusiatko
BIG BOSS CATS
BIG BOSS CATS

Založený: 28.8.2010 9:35
Počet mačiek: 5
Skutočné meno: Jana

Reklamy

• Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

• Reklamy
fb