• Reklamy

Zažívacie ťažkosti mačky

máš zdravotný problém...
  • Reklamy

Zažívacie ťažkosti mačky

Odoslaťod jankohamko 14.1.2014 10:20

Naša 4 ročná mačička má už druhý mesiac zažívacie ťažkosti . Vyvracia potravu ( prevažne v nočných hodinách ). Boli sme u nášho veterinárneho lekára ktorí jej spravili rontgen pažeráka a žalúdka a že má troch zdeformovaný žalúdok. Chodili sme na 5 injekcií.Nevedeli sme nijak spraviť aby zožrala nejakélieky ktoré dostala od doktora. No stav sa nezlepšil a vracanie pokračuje. Vyskúšali sme i prechod na mäsovú výživu Wiskas. Niekedy nevracala aj dva dni. Zvratky sú najviac v podobe nestrávenej podobe sú tam zreteľné kúsky granúl alebo mäsa nabobtnalé žalúdočnou šťavou. Veľmi vyhľadáva zelenú trávu ( u nás naklíčené obilie). Nepozorujeme u nej nejakú nechuť alebo chudnutie. Láskavo prosíme o Vašu radu.
jankohamko
Nováčik
Nováčik


 
Príspevky: 1
Založený: 14.1.2014 9:46
Pohlavie: Nešpecifikované
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Ján Hamar

Reklamy

Re: Zažívacie ťažkosti mačky

Odoslaťod Crysis 15.1.2014 13:34

Pokiaľ vyvracia celú v podstate nestrávenú stravu, tak jej ju nedávajte zrejme jej nerobí dobre a Whiskas už vôbec nie, to je jedno z najhorších krmív aké sa predávajú.Viaceré mačky s ním majú problém a vracajú z neho.Nepredáva váš veterinár granule Royal Canin, alebo Hills?Prípadne si zistite vetrinárov v okolí a obvolajte či ich predávajú.Dajú sa kúpiť aj v obchode, ale veterinári majú špeciálnu veterinárnu radu ktorá sa v obchode nepredáva a je kvalitnejšia ako tie z obchodu.Ideálne keby s cicou zbehnete aj k inému veterinárovi, všetci nevedia všetko.Možno by vám iný vedel poradiť, no jednoznačne zmeňte stravu, whiskas viac poškodí ako pomôže.Prípadne skúste dať cice kuracie prsia, no musia byť minimálne 48 hodín v mrazničke.Nie že kúpite chladené a hneď jej ho dáte, treba ho dať premraziť prípadne kúpiť už mrazené.
Jerry-biela perzska činčila * 21.9.2008
Atriel(Akatriel Angel,dolldeluxe*SK)-ragdoll seal colorpoint * 17.7.2011
Crysis
Mačička / Kocúrik
Mačička / Kocúrik


 
Príspevky: 75
Založený: 1.7.2011 19:58
Bydlisko: Ladce
Pohlavie: Muž
Počet mačiek: 2
Skutočné meno: Miro

Reklamy

Re: Zažívacie ťažkosti mačky

Odoslaťod Marusska83 15.1.2014 18:56

jankohamko napísal:Naša 4 ročná mačička má už druhý mesiac zažívacie ťažkosti . Vyvracia potravu ( prevažne v nočných hodinách ). Boli sme u nášho veterinárneho lekára ktorí jej spravili rontgen pažeráka a žalúdka a že má troch zdeformovaný žalúdok. Chodili sme na 5 injekcií.Nevedeli sme nijak spraviť aby zožrala nejakélieky ktoré dostala od doktora. No stav sa nezlepšil a vracanie pokračuje. Vyskúšali sme i prechod na mäsovú výživu Wiskas. Niekedy nevracala aj dva dni. Zvratky sú najviac v podobe nestrávenej podobe sú tam zreteľné kúsky granúl alebo mäsa nabobtnalé žalúdočnou šťavou. Veľmi vyhľadáva zelenú trávu ( u nás naklíčené obilie). Nepozorujeme u nej nejakú nechuť alebo chudnutie. Láskavo prosíme o Vašu radu.

Ja by som skusila aspoń týždeň dávať dietnu stravu varené kuracie mäsko,ryža a mrkvu nech sa troška žaudok ukľudní.A skuste nejaké kvalitnejšie granule na citlivé trávenie alebo najlepšie by bolo surové mäsko.
Obrázok
Obrázok používateľa
Marusska83
Cat eXpert
Cat eXpert


 
Príspevky: 431
Založený: 24.1.2010 13:53
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Žena
Počet mačiek: 1
Skutočné meno: Marianna

Reklamy  • Reklamy

Naspäť na Zdravotná poradňa

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.

  • Reklamy
fb